TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozbudowa Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku nabiera tempa (FOTO)

Piątek, 06 października 2023 o 12:51, autor: 0
Rozbudowa Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku nabiera tempa (FOTO)

Sława - Inwestycja pn. "Rozbudowa z przebudową Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku o salę widowiskowo-teatralno-kinową" postępuje zgodnie z planem. Kolejne etapy prac są już widoczne zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu obiektu.

Z zewnątrz i wewnątrz

Zewnętrzne ściany budynku są już niemal w pełni gotowe. Panele elewacyjne, które zostały na nie nałożone, przyciągają wzrok swoim efektem wizualnym.

Wewnątrz nowej sali widowiskowo-teatralno-kinowej trwają intensywne prace. Aktualnie na scenie wylewana jest kolejna warstwa posadzki betonowej.

Harmonogram i wykonawca

Prace prowadzone są zgodnie z założonym harmonogramem. Firma MProjekt z Leszna, będąca generalnym wykonawcą inwestycji, wyraża zadowolenie z dotychczasowych postępów i deklaruje dotrzymanie ustalonego terminu zakończenia prac.

Finansowanie inwestycji

Całkowita wartość inwestycji wynosi 10.455.000,00 zł. Z tej kwoty aż 7.200.000,00 zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dodatkowo projekt uzyskał wsparcie w kwocie 250.000,00 zł ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskiego Funduszu Samorządowego. Pozostała kwota, czyli 3.005.000,00 zł, to wkład własny Gminy Sława.

Inwestycja ta stanowi ważny krok w rozwoju kulturalnym regionu i z pewnością przyczyni się do wzbogacenia oferty kulturalnej dla mieszkańców Sławy i okolic.


Źródło: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl