TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rodzaje drewnianych, przydomowych ogrodzeń

Wtorek, 09 maja 2017 o 11:33, autor: 0
Rodzaje drewnianych, przydomowych ogrodzeń

Drewniane sztachety w płocie – niektórzy pamiętają je z wakacyjnych wyjazdów na wieś, inni z fotografii. W latach 70-tych XX w. zostały zastąpione metalową siatką. Dzisiaj płoty drewniane wracają do łask, ale w nieco nowocześniejszej formie.

Zalety ogrodzeń drewnianych

Drewno jest materiałem wykorzystywanym w budownictwie od wieków. Budowano z niego nie tylko ogrodzenia, ale także całe domy, meble. Jego największą zaletą jest oddziaływanie na człowieka. Jest ciepłe, przyjazne, pomieszczenia zyskują indywidualny klimat.

Niedoskonałością drewna była jego mała odporność na wilgoć i szkodniki, zwłaszcza grzyby i korniki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, problem został rozwiązany. Impregnacja ciśnieniowa skutecznie zabezpiecza drewno przed działaniem szkodliwych czynników. Dzięki temu ogrodzenia drewniane charakteryzują się dużą wytrzymałością. Nabierają też charakterystycznego oliwkowego koloru.

Jakie drewno

Najczęściej ogrodzenia drewniane robi się z sosny lub świerku. W przypadku tych gatunków proporcje między jakością a ceną są najlepsze. Drewno jest odpowiednio twarde i tanie. Droższe ogrodzenia wykonywane są z drewna modrzewiowego lub dębowego. Coraz popularniejsze staje się u nas drewno egzotyczne o bardzo dużej wytrzymałości, ale jest bardzo drogie. Dobrej jakości drewno powinno być sezonowane, czyli dobrze wysuszone, dzięki temu nie będzie się odkształcało i zachowa swoje właściwości.

Typy ogrodzeń drewnianych

Na rynku dostępnych jest wiele różnych wzorów, które możemy z powodzeniem dostosować do aranżacji własnej posesji i potrzeb.

Jeżeli chcemy skutecznie odgrodzić się od otoczenia, to najlepszym rozwiązaniem będzie płot lamelowy. Jego konstrukcja jest zamknięta i sztywna, u góry może być wykończony łukami lub kratką, które nadadzą mu ciekawy wygląd. Płot lamelowy składa się z wąskich drewnianych listew ułożonych poziomo lub pionowo.

Płoty kratkowe lub siatkowe są niezwykle lekkie, stylizacją nawiązują do siatki ogrodzeniowej. Obsadzone odpowiednimi gatunkami roślin będą wyglądać bardzo efektownie. Płoty sztachetowe to zdecydowanie ogrodzenie w stylu retro, pięknie się prezentują, skutecznie chronią posiadłość.

Jeśli poszukujesz inspiracji na drewniane ogrodzenia, zajrzyj konieczne na https://www.produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl