TworzymyGłos Regionu

Rewelacyjne wyniki lekkoatletów z LLKS Osowa Sień!

Poniedziałek, 11 lipca 2022 o 10:51, aktualizacja Poniedziałek, 11 lipca 2022 o 11:22, autor: 3
Rewelacyjne wyniki lekkoatletów z LLKS Osowa Sień!

Zawodnicy LLKS Osowa Sień po raz kolejny z medalami! Oto podsumowanie ostatnich startów podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego.

Gabriel Dziełakowski na zawodach odbywających się w terminie 7-9 lipca został Mistrzem Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce . Wschowianin z LLKS Osowa Sień, podopieczny trenera Andrzeja Orłowskiego, bezapelacyjnie wygrał rywalizację w skoku w dal z nowym rekordem życiowym 7,46m (jest to 3 wynik w Europie w swoim roczniku). To największy sukces w jego karierze. Dzięki temu Gabriel został powołany na Międzynarodowy Mecz Juniorów w Słoweńskim Mariborze, gdzie powalczy jeszcze o minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów.

- Pracuję z nim od 8 lat i jest to ogromna przyjemność, to bardzo spokojny i zdyscyplinowany zawodnik, który w sezonie nie opuszcza ani jednego treningu, a trenujemy 6x w tygodniu - mówi Andrzej Orłowski z LLKS Osowa Sień. - Ma ogromny potencjał i od początku kariery regularnie się rozwija. Wywalczył on również awans do finału rywalizacji w 3-skoku, ale ze względów szkoleniowych zrezygnowaliśmy z tego startu.

Przypomnijmy, że Gabriela mogliśmy obserwować w TVP podczas Mistrzostwa Polski Seniorów w Suwałkach, gdzie jako najmłodszy w stawce zawodników zajął znakomite 7 miejsce.

Podczas rozegranego pod koniec czerwca w Sieradzu finału krajowego LDK znakomicie zaprezentowali się młodsi zawodnicy. Prawo startu w tej imprezie dały im wygrane Mistrzostwa Województwa. Aleksandra Gwadera wywalczyła brązowy medal w wieloskoku z nowym rekordem województwa lubuskiego, a Maria Orłowska w oszczepie i Gustaw Dziełakowski na dystansie 110m ppł. uplasowali się na świetnych 5 pozycjach.

Gustaw Dziełakowski znalazł się w 7-osobowej Reprezentacji Kraju na międzynarodowe zawody integracyjno – sportowe Athletics Unlimited Games w Krakowie w dniach 12-14 sierpnia 2022 roku w kategorii dzieci U14 (roczniki 2009 i 2010)

Aleksandra Gwadera i Maria Orłowska, po zdobyciu 6 medali Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce oraz świetnych rezultatach w mitingach ogólnopolskich wywalczyły już awans na wrześniowe Mistrzostwa Polski Młodzików (U16) w Lublinie.

Mimo problemów zdrowotnych po 2 miesiącach udanych startów awans na mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U18) do Bielska Białej wywalczyły Natalia Zjawin na 1500m i Julia Mirecka na 400m ppł.

Trener naszych zdolnych zawodników – Andrzej Orłowski miał zaszczyt pełnić funkcję kierownika Reprezentacji Narodowej na Pucharze Świata U18 w Biegach Górskich, który odbywał się na koniec czerwca we włoskim Saluzzo k.Turynu.

Gratulacje dla młodych lekkoatletów ze wschowskiego klubu LLKS Osowa Sień. Liczymy na kolejne sukcesy krajowe i międzynarodowe podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego.

- Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy Nas wspierają i pomagają. Mimo trudności pokazujemy, że we Wschowie można wychować Mistrzów w konkurencjach olimpijskich - podkreśla trener Andrzej Orłowski.

Dziękuję za wsparcie;

UMiG Wschowa

Powiat Wschowski

MSiT Warszawa

Lubuski Urząd Marszałkowski

LZLA

LZS

LDK Lubuskie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Rodzic
11.07.2022 13:37

Myślę że Pani Naczelnik W. z UMiG we Wschowie wreszcie zobaczy że klub promuje Wschowę i przestanie zwalczać klub. Pani Naczelnik wystarczy spojrzeć na zdjęcie bluzy i flagę na której jest herb Wschowy żeby nie mówić i pisać bzdur.

avatar
~Sympatyk LA
11.07.2022 17:24

Gratuluję sukcesów trenerowi i zawodnikom. Wspaniałe wyniki klasy Europejskiej. Życzę powodzenia i łamania kolejnych wyników.

avatar
~x do rodzic
11.07.2022 22:22

Pani Naczelnik do najsłabsze ogniwo w ekipie Burmistrza Antkowiaka. Burmistrz Antkowiak przy małych możliwościach finansowych wspiera sport i rozmawia z klubami. Tal trzymać Panie Burmistrzu. Sport to najlepsza promocja Wschowy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl