TworzymyGłos Regionu

reklama

Remont drogi wojewódzkiej nr 324 w Gminie Szlichtyngowa trwa w najlepsze

Czwartek, 26 października 2023 o 09:12, aktualizacja Czwartek, 26 października 2023 o 09:23, autor: 2
Remont drogi wojewódzkiej nr 324 w Gminie Szlichtyngowa trwa w najlepsze

Trwają prace przy remoncie drogi wojewódzkiej nr 324 na terenie Gminy Szlichtyngowa. Modernizacja dotyczy dwóch odcinków tej trasy, a roboty są prowadzone na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich (ZDW) w Zielonej Górze.

Dwa odcinki drogi w trakcie remontu

Pierwszy odcinek prac zaczyna się od zjazdu na drogę wiodącą do gazowni i ciągnie się aż do pierwszego zjazdu na drogę gminną przy posesji nr 5. Poprawiono tutaj zjazd, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa. Starą nawierzchnię usunięto metodą frezowania, po czym ułożono nową warstwę asfaltu.

Drugi odcinek rozciąga się od posesji nr 66 aż do końca zabudowań.

Współpraca gminy z Zarządem Dróg Wojewódzkich

Inwestycja ta jest efektem owocnych rozmów pomiędzy władzami Gminy Szlichtyngowa a ZDW w Zielonej Górze. Nie jest to pierwsza taka współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 324 na terenie gminy.

W 2020 roku poddano remontowi odcinek tej drogi - od granicy województwa do mostku na Rowie Polskim o długości 900 m. Z kolei w roku 2021 powstał chodnik wzdłuż osiedla domków jednorodzinnych w Szlichtyngowie, a także zrealizowano zadanie o nazwie "Przebudowa polegająca na odnowie dywanikowej drogi woj. nr 324 Szlichtyngowa – granica województwa w km 1+200,00 ÷ 2+080,00".

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
27.10.2023 06:38

Szkoda ze nikt nie dał znać że droga została zamkinieta

avatar
~czesiek
27.10.2023 12:13

zrobili raptem kilkaset metrów i wielkie wydarzenie. a co z resztą pomiędzy tymi remontami? największe koleiny zostały na kolejne lata. wielkie kpiny.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl