TworzymyGłos Regionu

reklama

Remont drogi w Jędrzychowicach na ukończeniu (FOTO)

Piątek, 04 sierpnia 2023 o 09:35, autor: 0
Remont drogi w Jędrzychowicach na ukończeniu (FOTO)

Dobiegają końca intensywne prace budowlane przy projekcie pn. „Remont drogi w Jędrzychowicach”. Dotychczas wykonano szereg istotnych prac, które mają na celu poprawę jakości i bezpieczeństwa tej ważnej dla lokalnej społeczności drogi.

Postęp prac

W piątek (4 sierpnia) ekipa budowlana przystąpiła do układania pierwszej warstwy nawierzchni asfaltowej. To znaczący krok w kierunku zakończenia całego przedsięwzięcia. Wcześniejsze etapy prac obejmowały:

  • Wykonanie warstw podbudowy z kruszywa,
  • Budowę zjazdów do posesji,
  • Zakładanie chodnika z kostki betonowej,
  • Remont części istniejącej kanalizacji deszczowej.

Warto także dodać, że wymieniono przyłącza wodociągowe, co również jest istotnym elementem poprawy infrastruktury na tym odcinku.

Wykonawca i finansowanie

Za realizację projektu odpowiada Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o. z Głogowa. Wartość całego zadania wynosi 1 717 863,84 zł. Wspomnijmy także, że na realizację tego projektu udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 1 204 008,00 zł. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl