TworzymyGłos Regionu

reklama

Relacja z I Wschowskiej Nocy Belfrów (ZDJĘCIA)

Wtorek, 05 października 2021 o 12:18, aktualizacja Wtorek, 05 października 2021 o 12:19, autor: 2
Relacja z I Wschowskiej Nocy Belfrów (ZDJĘCIA)

01 października w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się pierwsza Wschowska Noc Belfrów, którą zorganizowały dwie polonistki - pani Agata Karolczyk-Kozyra i pani Kornelia Musiał.

Wydarzenie, zorganizowane przy wsparciu Dyrekcji szkoły oraz przy współudziale wielu pracowników, wpisało się w ideę uczenia się przez całe życie, a jego hasło przewodnie to “Uczę inaczej“. Skierowana było do nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych oraz wszystkich przedmiotów.

W nocy wzięło udział ponad 50 nauczycieli ze Wschowy i okolic, z Leszna, Szlichtyngowej, Sławy i Włoszakowic. Swoje prelekcje wygłosili nauczyciele wschowskich szkół, a także doradca metodyczny z leszczyńskiego CDN - Pani Edyta Zarembska-Marciniak. Dotyczyły one między innymi aktywnego i ciekawego nauczania, pracy z uczniem w spektrum autyzmu oraz wprowadzania innowacji pedagogicznej. Uczestnicy wzięli także udział w krótkich warsztatach tematycznych z myślenia wizualnego, przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczania języków obcych. Wydarzenie patronatem objęte zostało przez ogólnopolski program Wiosna Edukacji, którego celem jest propagowanie idei aktywnego i nowoczesnego nauczania.

Do czego potrzebna nauczycielom jest taka noc? Pełni ona wiele funkcji. Najważniejszą z nich jest rozwijanie jednej z kompetencji kluczowych - uczenia się przez całe życie. To także czas na wymianę doświadczeń, szukanie inspiracji, nowych pomysłów, pozytywnej energii, niejednokrotnie początek wychodzenia ze swojej strefy komfortu, a jednocześnie sposób na wprowadzanie zmiany i zastanawianie się, co chce się zmienić w swojej pracy.

(SP1 we Wschowie) 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Uczestnik
07.10.2021 20:00

Jak dla mnie to przerost formy nad treścią. Jedynie spotkanie to uratowała p. Wojnarowska- bardzo konkretne i rzeczowe wystąpienie. Pani, która mówiła o wypaleniu proponuję się dowiedzieć na czym polega prawdziwe wypalenie, bo plotła bzdury!!!

avatar
~wschowianka
10.10.2021 19:53

Super spotkanie!!! Bardzo mi się podobało i chętnie wezmę udział raz jeszcze.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl