TworzymyGłos Regionu

reklama

Rekordzista z blisko dwoma promilami. Wyniki akcji „Trzeźwość” w powiecie wschowskim

Środa, 20 września 2023 o 10:10, aktualizacja Środa, 20 września 2023 o 10:19, autor: 1
Rekordzista z blisko dwoma promilami. Wyniki akcji „Trzeźwość” w powiecie wschowskim

W poniedziałkowy poranek, 18 września, wschowscy policjanci, w szczególności z ruchu drogowego, przeprowadzili działania kontrolne na drogach powiatu wschowskiego. Akcja nosiła nazwę „Trzeźwość” i miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. W wyznaczonych punktach kontrolnych przeprowadzono setki badań trzeźwości.

Wyniki akcji

Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie informuje, że w wyniku przeprowadzonych działań wyeliminowano z ruchu trzech kierowców, w tym dwóch poruszających się samochodami ciężarowymi, oraz trzech rowerzystów. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Poprawa bezpieczeństwa

Celem każdej takiej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach. Jak podkreśliła Maja Piwowarska, alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

"Każda osoba, która decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku. Naszym działaniom przyświeca jeden podstawowy cel - eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia, poprzez jazdę pod wpływem alkoholu”, mówi nadkomisarz Piwowarska.

Nie ma wątpliwości co do tego, jak ważne są tego typu policyjne działania. Eliminowanie z ruchu drogowego osób, które są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, to krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~PYTEK;...~
20.09.2023 10:36

Co rusz słyszymy, że policja miała jakąś akcję i w wyniku tej akcji kogoś tam złapała ( i to dobrze...), ale czego to czyni tylko A K C Y J N I E ....?. Czego tego nie robi na co dzień jak nakazuje jej Ustawa o policji i nie wykazuje tych wyników na bieżąco, tylko swoją pracę ocenia AKCYJNIE !!!!. Związku z powyższym czy praca policji to praca akcyjna , czy ciągła jak w każdym zwodzie ???. czemu nie mamy takich akcji w innych zawodach jakie czynnie pracują ???. ( brawo za wynik - ale czy on ma tak wyglądać ???) .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl