Rafał Matuszczak trzeci w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Piątek, 02 grudnia 2011 o 17:27, autor: 0

W minioną sobotę, 26 listopada, zostały rozegrane w Białymstoku Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych i eliminacje do Mistrzostw Europy Juniorów. Rafał Matuszczak był trzeci

48 zawodników rywalizowało na dystansie 7 km, przy bardzo silnym i porwistym wietrze, o 4 miejsca uprawniające do startu w ME. Znakomicie w tych zawodach zaprezentował się Rafał Matuszczak z LLKS Osowa Sień. Wschowski 17-letni biegacz nie przestraszył się rywalizacji z o 2 lata starszymi, najlepszymi juniorami z całej Polski i po fantastycznej walce zajął 3 miejsce. Podopieczny trenera Andrzeja Orłowskiego wywalczył tym samym awans do Reprezentacji Narodowej na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które odbędą się za 2 tygodnie w słoweńskim Valenje. To drugi w historii wschowskiego klubu zawodnik, który wystartuje w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych. W 2007 r. w hiszpańskim Toro, młodzieżowiec Radosław Kłeczek wywalczył drużynowo z kolegami srebrny medal.