TworzymyGłos Regionu

reklama

Radny Kuchcicki przeprasza Krzysztofa Grabkę za treść artykułu

Piątek, 31 marca 2017 o 14:36, aktualizacja Wtorek, 04 kwietnia 2017 o 15:37, autor: 0
Radny Kuchcicki przeprasza Krzysztofa Grabkę za treść artykułu

Przemysław Kuchcicki, radny oraz autor tekstów publikowanych w gazecie Stowarzyszenia Odnowy Samorządu przeprosił za treść jednego ze swoich ostatnich artykułów. Przeprosiny złożył na ręce radnego Krzysztofa Grabki. Radny Grabka przyjął tłumaczenie Kuchcickiego, ale zarazem podkreślił, że autorzy artykułów publikowanych w gazecie SOS powinni przemyśleć swoją działalność medialną, ponieważ niczego dobrego nie wnoszą do debaty publicznej poza jątrzeniem.

Tuż na początku sesji Rady Miejskiej we Wschowie głos zabrał Przemysław Kuchcicki, radny i przewodniczący komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Spraw Socjalnych.

- W ostatnim czasie, w relacjach między kolegami i koleżankami radnymi, ale też i w samorządzie dochodzi do częstych, niepotrzebnych i ostrych sporów na różne tematy - mówił radny - myślę, że ta forma debaty publicznej, jaka panuje obecnie w kraju niepotrzebnie udziela się nam wszystkim. To z kolei może sprawić, że chodząc ulicami miasta nie będziemy mogli sobie spojrzeć w oczy.

Radny tym samym dał do zrozumienia, że chciałby, aby relacje w samorządzie uległy zmianie.

- W związku z tym, że ostatnio pojawiły się materiały prasowe, które spotkały się z różnym wydźwiękiem i mogły stać się obraźliwe dla niektórych z państwa (artykuły autorstwa radnego Przemysława Kuchcickiego publikowane w gazecie wydawanej przez Stowarzyszenie Odnowy Samorządu - przyp. red.) - mówił Przemysław Kuchcicki, kierując słowa do radnych - stały się takie i dotknęły pana Krzysztofa Grabkę. Chciałbym w tym miejscu przeprosić zarówno pana Krzysztofa, jak i osoby, które zostały tym urażone lub poczuły dyskomfort.  

Radny Krzysztof Grabka przyjął przeprosiny, ale jednocześnie zwrócił uwagę, że warto, aby autorzy artykułów, które są zamieszczane w gazecie wydawanej przez stowarzyszenie, przemyśleli swoją aktywność medialną.

- Jest to gazeta wydawana przez Stowarzyszenie Odnowy Samorządu - mówił Krzysztof Grabka - w tym piśmie publikuje również wiceburmistrz Wschowy, pan Miłosz Czopek. Myślę, że dobrze by było, aby wszystko osoby, związane z tą gazetą zrobiły rachunek sumienie i uderzyły się w swoją pierś, i dwa razy zastanowiły się, i pomyślały zanim oddadzą do druku teksty, które są nikomu niepotrzebne, które jątrzą i wprowadzają naprawdę niedobrą atmosferę w naszym samorządzie.

Radny Grabka dodał również, że chętnie przyjmie, jak i pewnie inni radni, krytykę, ale dobrze by było, żeby ta krytyka była na odpowiednim poziomie.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl