TworzymyGłos Regionu

reklama

Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego wspiera sportowy talent ze Wschowy

- Gabriel Dziełakowski otrzymał stypendium (VIDEO)

Piątek, 27 stycznia 2023 o 21:37, aktualizacja Piątek, 27 stycznia 2023 o 21:45, autor: 17
Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego wspiera sportowy talent ze Wschowy

Już po raz drugi z rzędu uczeń I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, Gabriel Dziełakowski, otrzymał roczne stypendium ufundowane przez Radną Sejmiku Województwa Lubuskiego Panią Małgorzatę Gośniowską-Kola. Podpisanie porozumienia odbyło się w obecności trenera LLKS Osowa Sień - Andrzeja Orłowskiego, dyrektora I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie Piotra Wielanda oraz rodzica - Piotra Dziełakowskiego.

Gabriel Dziełakowski jest zawodnikiem LLKS Osowa Sień od 9 lat. Jego sukcesy sportowe są imponujące: tytuł Mistrza Polski w skoku w dal, piąte miejsce w Europie w swojej kategorii wiekowej oraz piąte miejsce w światowym rankingu seniorów z Polski. Dotychczasowe sukcesy pozwalają śmiało patrzeć w przyszłość. W 2023 r. Gabriel wraz z trenerem Andrzejem Orłowskim ma ambicje zakwalifikowania się na Mistrzostwa Europy w Jerozolimie i powalczenia o ścisły finał.

Gabriel jest również uczniem czwartej klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Dzieli swój czas między treningi a przygotowanie do matury, które obecnie są priorytetem, o czym wspomniał trener, mówiąc o założeniach na 2023 r.

- Pierwszy plan to zdać maturę, pamiętajmy, że sport jest dodatkiem i realizacją pasji - mówił Andrzej Orłowski.

Pełne wsparcie dla zawodnika zadeklarował również dyrektor I ZS we Wschowie, Piotr Wieland:

- Mając pełną świadomość, jaką wielką pracę, ile wyrzeczeń było ze strony Gabrysia, jestem naprawdę szczęśliwy, że jest u nas w szkole - zaznaczył dyrektor placówki. Trzymamy za niego kciuki!.

Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Małgorzata Gośniowska-Kola stypendia dla wybitnych sportowców z naszego regionu przyznaje od lat, jednak nie kwota, a gest liczy się najbardziej, co zauważył Piotr Dziełakowski, ojciec zawodnika.

- (…) Gabryś wie, że jest wspierany i to jest najważniejsze - powiedział rodzic. - Istotne jest to, że ktoś go docenia.

To nie jedyne stypendium, którego beneficjentem jest Gabriel. Ucznia wschowskiego „Staszica”, na wniosek dyrektora szkoły, doceniono również w Ministerstwie Edukacji i Nauki.  Za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym otrzyma 3000 zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Staś
27.01.2023 22:09

Super, Gabryś życzę dużo sukcesów!

avatar
~Piotr
27.01.2023 22:42

Staszicu rządzi ?

avatar
~Aśka
27.01.2023 23:32

Mistrz Polski w Staszicu? WOW Gratuluję!

avatar
~oczywistarzeczywista+
28.01.2023 09:18

Czy radna wspiera, czy radna wspiera za nasze pieniądze?. Jeśli TAK - to powino być; Społeczeństwo Województwa Lubuskiego Wspierw Sportowców i Ono jest adresatem tych pieniędzy !. Radna jako radna jest czymś w rodzaju Naszego przkaziciela - tyle i tylko tyle !. Co jest z tymi obecnymi politykami , że tak bezkrytycznie przypisują sobie Suwerena Pracę i Zasługi , a la ; Ja,,,ja ,,,ja ???.

avatar
~do powyżej
28.01.2023 16:41

Geniusz! Normalnie geniusz! Lemingi powinni się uczyć od ciebie czytania ze zrozumieniem.

avatar
~Urszula Chudak
28.01.2023 17:15

A może warto dokładnie przeczytać pierwsze zdanie tekstu, które wyraźnie mówi kto jest fundatorem stypendium? Doskonale rozumiem, że można nie zgadzać się z polityką obozu politycznego, który reprezentuje Pani Radna - ale świadectwo prawdzie trzeba oddać i docenić taki gest. Tym bardziej, że jak czytamy, czyni to od lat. Marzyłoby mi się, pewnie nie tylko mnie, by taki "lans" [jak zwał tak zwał}, uprawiało więcej publicznych osób. A najbardziej mi się marzy, bym takich "lansowiczów" jak najwięcej jutro spotkała, jak będziemy kwestować z p. Hanią na rzecz WOŚP - u.

avatar
~woj
28.01.2023 09:43

Jak nic wybory się zbliżają, Pani radna zaczyna lans....

avatar
~KRZYSZTOF
28.01.2023 10:25

Bardzo dobra wiadomość. Powodzenia życzę!

avatar
~zza winkla
28.01.2023 11:39

Jeśli fundatorka dokonuje wsparcia finansowego z własnych, prywatnych środków to chwała jej.

avatar
~Zadowolona
28.01.2023 13:49

Gabryś bardzo gratuluję Tobie, trenerowi,rodzicom, p.Gosniowskiej-Koli i życzę dalszych sukcesów , pozdrawiam ?

avatar
~Zadowolona
28.01.2023 14:42

Gratuluję Gabryś sukcesów, dziękuję trenerowi,Twoim rodzicom ,pani Gośniowskiej -Koli za przyznanie stypendium, życzę dalszych sukcesów, pozdrawiam

avatar
~He
28.01.2023 23:41

Idą wybory, jest wspieranie i foty. Wcześniej Pani Radnej nie było widać

avatar
~lechwoj
29.01.2023 11:32

Pani Małgosia funduje stypendia i wspiera młodzież i dzieci od wielu lat i nie jest to jednorazowa akcja. Słyszałem że większość swojej diety przeznacza na różne szlachetne cele. Może podacie nazwisko jakiegoś wschowskiego radnego który może pochwalić się takim sercem ?

avatar
~Antypis
29.01.2023 12:32

Wybory się zbliżają, pani radna aktywna niczym Etna

avatar
~zulus
29.01.2023 16:19

Czy zobaczymy dzisiaj Panią radną na ulicach z puszką WOŚP? Czy będzie Pani wykonywała polecenia mściwego kaczora?

avatar
~Lexpix+
30.01.2023 09:57

Szanowny Panie "zulus" - cytat "...wykonywała polecenia mściwego....." - to pytanie dotyczy ich tvppix+ i jak się zachowali do WOŚP, to pytanie dotyczy lexkaczyński i jego przeprosin wobec Pana Sikorskiego, to dotyczy lexsuski w sprawie wiatraków i 500 m zamienione na kolanie na 700, to dotyczy ich nowego narybku do kampanii wyborczej, którzy muszą się kajać na ich propagandowych konferencjach, to dotyczy ich tzw. "Tłustych Kotów" , których tak nazwał ich sam prezes własnej partii, to dotyczy ich usadowionych w Naszych Spółkach Skarbu Państwa , którzy przelewają setki tysięcy, a może i miliony na konta swoich towarzyszy partyjnych co do kampanii wyborczej ( ich kampanii wyborczej) --- ale nie mają tych pieniędzy dla chorych potrzebujących tych pieniędzy Naszych Rodaków, którzy szukają ich w różnego rodzaju fundacjach, dodatkach od zwykłych rodaków w tym i słynnej narodowej Akcji WOŚP !. To jest przykre jaką mamy grupę ludzi przy władzy !. Ochłapy dla społeczeństwa miliony Naszych pieniędzy dla nich !.

avatar
~PUBLICZNE PIENIĄDZE +
31.01.2023 11:05

Jak się ma to pseudo stypendium do MILIONÓW wydawanych publicznych pieniędzy przez pisowskie ministerstwa - w tym ministerstwo oświaty - na fundacje pisowskich fundacji ???. Ludzie przetrzyjcie oczy oni wydają miliony naszych pieniędzy na zakup wilii dla ich pseudo fundacji, a pani radna robi sobie fotki przy takiej okazji !. Miliony Euro płacimy przez nich na TSUE - a oni nam tu w terenie fundują takie chocki klocki począwszy od radnej , a na posłach skończywszy !!!!. Miliny wydają na swoje wilie !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl