TworzymyGłos Regionu

reklama

Przy szkole w Starych Drzewcach powstanie nowe boisko. Gmina otrzymała dofinansowanie

Środa, 20 marca 2024 o 13:40, aktualizacja Środa, 20 marca 2024 o 14:55, autor: 0
Przy szkole w Starych Drzewcach powstanie nowe boisko. Gmina otrzymała dofinansowanie

Gmina Szlichtyngowa, po raz trzeci z rzędu, otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuska Baza Sportowo-Rekreacyja. Dzięki wsparciu w kwocie 100.000 zł, realizowany będzie projekt budowy nowoczesnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach.

Budowa boiska wielofunkcyjnego

Planowane boisko o wymiarach 26x17 metrów, pokryte zostanie nawierzchnią syntetyczno-poliuretanową, co umożliwi uprawianie różnorodnych dyscyplin sportowych. Na nowym obiekcie znajdą miejsce gry zespołowe takie jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, mini piłka nożna oraz badmington. Do obiektu dołączone będzie również niezbędne wyposażenie, w tym piłkochwyty oraz dostęp z kostki betonowej.

Korzyści dla społeczności lokalnej

Dzięki inwestycji dzieci i młodzież szkolna zyskają lepsze warunki do nauki i rozwijania umiejętności sportowych. Burmistrz Jolanta Wielgus podkreśla znaczenie dofinansowania: "Dzięki otrzymanej dotacji możemy kontynuować działania polegające na polepszeniu bazy sportowej, która służyć będzie dzieciom i młodzieży. Jako wspólnota samorządowa staramy się wykorzystywać wszystkie szanse, jakie nadarzają się w postaci programów pomocowych dla gmin". Nowoczesne boisko sportowe nie tylko uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego, ale również stanie się miejscem integracji lokalnej społeczności.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl