TworzymyGłos Regionu

reklama

Przy szkole w Jędrzychowicach powstaje boisko trawiaste (FOTO)

Czwartek, 05 października 2023 o 11:52, aktualizacja Czwartek, 05 października 2023 o 11:57, autor: 0
Przy szkole w Jędrzychowicach powstaje boisko trawiaste (FOTO)

Rozpoczęcie prac budowlanych w Jędrzychowicach to kolejny krok w kierunku rozbudowy infrastruktury sportowej w regionie. W ramach II etapu zadania pn. „Budowa zespołu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach” przewidziano szereg prac, które mają na celu stworzenie nowoczesnego obiektu sportowego.

Zakres prac

Boisko piłkarskie o wymiarach 50 m x 26 m będzie miało nawierzchnię trawiastą. Dodatkowo, pod boiskiem przewidziano wykonanie systemu drenarskiego z wylotem kanału deszczowego prowadzącego do stawu. W ramach prac przewidziano również wykonanie podbudowy boiska, obrzeża oraz humusowanie.

Aktualnie na terenie budowy prowadzone są roboty ziemne i przygotowawcze. Pierwszym krokiem było usunięcie warstwy humusu z całej powierzchni boiska. Następnie przystąpiono do korytowania, które ma na celu przygotowanie terenu pod podbudowę nawierzchni.

Wykonawca i termin realizacji

Za realizację zadania odpowiada firma PPHU Ogrody Daniela ze Wschowy. Zgodnie z harmonogramem prac, zakończenie inwestycji przewidziano na 30.11.2023 r.

Finansowanie projektu

Całkowita wartość realizacji zadania wynosi 246.000,00 zł. Warto podkreślić, że Gmina Szlichtyngowa uzyskała znaczące dofinansowanie na ten cel. Środki w kwocie 100.000,00 zł pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, a dokładniej z Programu Inwestycyjnego „Lubuska Baza Sportowa”.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl