TworzymyGłos Regionu

reklama

Przemysław Gliński kandydatem PiS na burmistrza Wschowy

Poniedziałek, 28 maja 2018 o 10:02, aktualizacja Sobota, 02 czerwca 2018 o 17:58, autor: 108
Przemysław Gliński kandydatem PiS na burmistrza Wschowy

Przemysław Gliński będzie kandydatem na burmistrza Wschowy, Małgorzata Gośniowska-Kola będzie startowała do sejmiku województwa lubuskiego - takie informacje zostały przekazane przez Marka Asta prezesa Zarządu Województwa Lubuskiego Prawa I Sprawiedliwości podczas poniedziałkowej (28 maja) konferencji prasowej.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość we Wschowie Marek Ast przedstawił kandydata na burmistrza Wschowy. Będzie nim wieloletni Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, a obecnie zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Przemysław Gliński od urodzenia mieszka we Wschowie i większość swojego życia zawodowego spędził tutaj. Zapytaliśmy Przemysława Glińskiego o ocenę bieżących działań politycznych, związanych z ,,rewelacjami", dotyczącymi rzekomej współpracy przewodniczącej Rady Miejskiej ze służbami SB, które  zostały opisane przez Przemysława Kuchcickiego i Dawida Techmana w broszurze politycznej wydawanej przez stowarzyszenie Miłosza Czopka.

- Nie zapoznałem się z publikacją w gazecie, natomiast czytałem o tym na portalu Zw.pl - mówił Przemysław Gliński - nie pochwalam tego typu działań, uderzających w ludzi. Tym bardziej, że są to chyba informacje nie do końca sprawdzone. Nie badałem tej sprawy dogłębnie, nie chciałbym więc więcej na temat mówić, żeby też nikogo tym samym nie skrzywdzić.

Pytaliśmy też, czy decyzja o starcie Małgorzaty Gośniowskiej-Koli do sejmiku wojewódzkiego oznacza, że będzie kandydatem PiS na Marszałka Województwa Lubuskiego.

- Obecnie koncentrujemy się na tym, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w wyborach do sejmiku wojewódzkiego - mówił Marek Ast - o decyzjach personalnych będziemy rozmawiać po wyborach. Będzie to zależało od wyniku wyborczego i ewentualnych koalicji.

Marek Ast nie wyklucza jednak miejsca Małgorzaty Gośniowskiej-Koli w Zarządzie Sejmiku Wojewódzkiego.

(rak/foto: olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (108)

avatar

avatar
~wschowa
28.05.2018 10:23

i na niewykluczaniu może się skończyć p. pośle. Widział pan sondaż dla swoich kandydatów w poszczególnych miastach lubuskiego? Może i lepiej niech pan nie patrzy, po co się denerwować, prawda?

avatar
~Ala
28.05.2018 10:37

Sondaże to sobie można wsadzić w buta. Zawsze się zastanawiam skąd oni biorą te słupki i na jakiej dużej próbie są robione.

avatar
~Gekon
28.05.2018 18:39

To rozumiem!!! Rozumiem, że po wyborach Wschowa zmieni nazwę na KOPYDŁOWO!!!

avatar
~marek
28.05.2018 10:26

klawo jak cholera

avatar
~Kotwicki Jan
28.05.2018 10:32

Kandydat PiS wywodzi się z budżetówki a więc z instytucji, która jast na utrzymaniu państwa. W takiej organizacji panuje atmosfera roszczeniowa oraz ciągłe oczekiwanie na łaskawość władzy i dopieszczanie przez społeczeństwo. Natomiast brak miejsca na inicjatywę przedsiębiorczości. Do walorów tego kandydata można zaliczyć doświadczenie w kierowaniu podległymi pracownikami, przestrzeganie dyscypliny no i przynależność do partii rządzącej w kraju.

avatar
~R8
28.05.2018 11:36

Panie Janie drobna korekta, członkowie służb związanych z bezpieczeństwem państwa z ustawy muszą być bezpartyjni. Jako kandydat na burmistrza Wschowy ciekawa propozycja. Wiek odpowiedni, wykształcony, doświadczenie w pracy z ludźmi. Obyty z administracją miasta, powiatu i województwa. Na dziś dla mnie i pewnie dla większości przyszłych wyborców, to tylko "twarz" kandydata. O inicjatywach i przedsiębiorczości będzie okazja porozmawiać ewentualnie na spotkaniach przedwyborczych. Na temat jego wad rozpiszą się wkrótce adasie,baśki i inne zeny.

avatar
~Wyborca
28.05.2018 10:37

Ani me ani be ani kukuryku....slabiutko panie Gliński.Nas mieszkańców interesują tylko zmiany ale konkretne ..a pan CO ...Poseł Ast zakazał ?

avatar
~wschowainin
28.05.2018 10:53

panie Jaśku, akuratnie przynależność do pis-u, kandydatowi odbierze wielu potencjalnych wyborców.

avatar
~do wschowianina
28.05.2018 11:10

Znam pana kandydata dość dobrze i zgadzam się z panem -to ,że startuje z pisu przekreśla wszystko

avatar
~Wschowianin I
28.05.2018 12:21

kandydat na burmistrza nie jest członkiem PIS , a jedynie otrzymał rekomendację tej partii , to istotna różnica

avatar
~Jan Kotwicki
28.05.2018 16:04

Pisząc o tym że dobrą stroną jest kandydatura z ramienia partii rządzącej w kraju, miałem na myśli politykę personalną jaką uprawia poseł M.Ast. Niech no tylko Wschowianie nie poprą jego kandydatury, już on nam pokaże skąd wyrastają nam nogi!

avatar
~R8
28.05.2018 16:42

Do p.Jana K. Oj pojechał pan "wałęsą" jak "Witia na kocie". Jestem za, a nawet przeciw. Panie Janie, każdy może zrobić szpagat, ale nie każdy się z niego podniesie.

avatar
~wschowianka
28.05.2018 10:57

Beznadzieja!!!

avatar
~do Pana Kotwickiego
28.05.2018 11:06

a do jakiej partii ten Pan Przemysław należy skoro Komendanci mają być bezpartyjni i tu chyba wydał Pan Pana G. ??

avatar
~wschowianin
28.05.2018 12:13

na pewno będzie mógł liczyć na duże poparcie wśród strażaków

avatar
~
28.05.2018 14:05

Do zadnej jest bezpartyjny ale z tej listy moze startowac glosujemy na osobe

avatar
~wschowianin
28.05.2018 11:11

Witam to powiem co Pan przyszły burmistrz mówił jak zostanie burmistrzem a mianowicie, że wyłączy we Wschowie co drugą latarnie bo to jest oszczędność( będzie ciemność) i jego pomysłów na oszczędzanie będzie mnóstwo ten człowiek jest tak wyliczony i oszczędny że naprawdę wyborcy odczują to na swojej skórze ostrzegam jeśli myślicie że nie ma ludzi bardziej oszczędnych od Pana Czopka to ten akurat jest

avatar
~Maaa
28.05.2018 15:40

Na Zaciszu nie ma co wyłączać..

avatar
~Nie jestem z PiS
28.05.2018 11:12

Myślę, że to dobry kandydat. Nie będzie na pewno obiecywał gruszek na wierzbie. Jego charakter, jak myślę, nie pozwoli też na totalne opluwanie aktualnie rządzących Wschową.Tylko, czy prowadzona w kulturalnym stylu kampania wyborcza we Wschowie dotrze do mieszkańców? Myślę poza tym, że ten człowiek będzie potrafił dobrze rządzić ludźmi w ratuszu, SPÓŁCE KOMUNALNEJ i CKiR ...

avatar
~Mieszkanka
31.05.2018 17:12

I tego nam właśnie trzeba a nie wychwalania ludzi którzy nic nie zmieniają tylko nas odbijają oszczędnościowe bo na nic nie pieniędzy w zasadzie tu we Wschowie nie można nikomu wierzyć jak to mówią obiecanki a głupiego radość

avatar
~Mak
28.05.2018 11:27

Ten kandydat może gwarantować stabilność wprowadzonych i dokonywanych zmian w kraju na polu lokalnym tj. miasta. Jest to o tyle ważne, że odchodzenie od obranego przez rząd kierunku rozwoju naszej Ojczyzny (także w skali miast powiatowych) może osłabić ten proces. Dlatego też głos "za" powinien być odpowiedzią tych, którzy popierają obecny Rząd Rzeczypospolitej. Wschowianie zasługują na dalsze doświadczanie efektów tychże zmian i - mam nadzieję - zapiszą się (nie tylko przez głosowanie) w historii Polski jako społeczność odpowiedzialna za umacnianie suwerenności, bezpieczeństwa, troski o rodzinę i tożsamość... Oby!

avatar
~Klar
08.08.2018 17:40

Bełkot.

avatar
~par..!
28.05.2018 11:40

Ktoś juz wcześniej na tym portalu powiedział "OBROTOWY" - bo nie przeszkadzało mundurowemu jeszcze nie tak dawno prowadzić politykę ręka w ręke z Janem P. ( obecnie działacz PiS pow. Wschowskiego), wówczas obaj aktywni działacze ugrupowania "ZWYCZAJNI" Pana Żukowskiego i Pana Tarki !!!. Jak widać "OBROTOWYM" w naszym Wschowskim politycznym grajdołku nie przeszkadza komu i kidy służyć,... aby bliżej koryta,... koryta co do władzy,... awansowania pionie i poziomie,... bycia w kregu zainteresowania - - - ktoś z naczelnych PiS w 2014 roku powiedział te słowa ..." jak nie ma sie w sobie empatii to nie masz TWARZY"..... I coś w tym jest !, można by te słowa nie co obrócić i nieco zmodyfikować w odniesieniu do tzw. " POLITYCZNYCH OBROTOWYCH" we Wschowskim politycznym grajdołku,... a mianowicie ..." bycie obrotowym robi cię człowiekiem bez twarzy".... . Wydaje się, że każdy mundurowy to człowiek HONORU ?, tym czasem jak widać i słychać nie zawsze mundur idzie w parze z honorem. Bo jak można wytłumaczy, człowieka z wysoką mundurową emeryturą - całe życie na garnuszku budżetłówki, który szuka "CIEPEŁKA" na kolejne lata wysokiej jak na Wschoweskie warunki pensji Burmistrza - też budżetówka !?. Pytanie: - czy startując sie o to stanowisko wyzbędzie się poglądów nabytych z czasów aktywności w "ZWYCZAJNYCH"?, - czy podejmie hasła swojego nowego "chlebodawcy" PiS z kampanii wyborczej 2014 r ( nawiasem mówiac nic z tego nie zrobiono mimo, że mamy z tej organizacji Posła Asta, Posłankę Rafalską, Radną Sejmiku wojewódzkiego M K-G, ), - czy idąc za czynami Pani Minister Rafalskiej wobec protestujacych w naszym Sejmie wyakże wobec naszych chorych i niepełnosprawnych tyle pogardy i zlekceważenia - taki brak czułości do innego człowieka ???. Być "OBROTOWYM" to jak być człowiekiem miałkim, nijakim co do własnych poglądów, to bycie na baczność w głoszeniu tzw. " codziennych przekazłów dnia i instrukcji swojej partii" - A! to nie przystoi żadnemu - ale to żadnemu mundurowemu w tym kraju !!!. Po drugie, kto by pomyślał, ze mundurowy ( były czy obecny) może być bez "TWARZY" ???. Szanowny Suwerenie nie daj sie zwieść tej "SZOPCE" !!!!. To jest kpina z wyborców, wyborów "Jesień 2014", porównywalna do kpiny jaka miała miejsce przy dużym udziale naszej mieszkanki Pani Minister z protestujących osób chorych, niepełnosprawnych wraz z rodzicami w Naszym Sejmie. Czy kandydat mundurowy nie widział tego?, nie słyszał tego? - i co jako mundurowy który miał w obowiązku!!! składać przysięgę i ją złożył!!! w obronie min. osób potrzebujących, słabych, chorych, chronić ich nawet z narażeniem własnego zdrowia i życia !!!!! Pan mundurowy-strażak AKCEPTUJE!!! czyny swoich obecnych"Chlebodawców?, - jest to zgodne z jego złożoną przysięgą?......

avatar
~Do par
28.05.2018 12:08

Zgadzam się z twoją wypiwiedziąDodam tylki,że ktoś taki jak mundurowy obrotowy służący swojej partii(nawet nie będąc jej czlonkiem )nie może wejść do naszego ratusza.

avatar
~ktoś
28.05.2018 12:26

czy ty rozumiesz co ty piszesz - wg mnie totalne bzdury, nie znasz tematu to nie szkaluj i nie zabieraj głosu

avatar
~Spokojnie.....
28.05.2018 12:10

I odezwali się specjaliści od wszystkiego. Bardziej na chłodno proponuję, bo się tu pozabijacie Szanowni Państwo :)

avatar
~Paweł S.
28.05.2018 12:19

nareszcie odpowiedni kandydat! W końcu cos sie w tej wschowie ruszy

avatar
~analiza
28.05.2018 12:28

Bardzo dobra kandydatura, na pewno zjednoczy mieszkańców, znana z kompetencji osoba a rekomendacja polityczna tylko dobrze wróży w skuteczności działania, bardzo to jest potrzebne po czterech latach stagnacji. Hejty odsuwanych od władzy nie powstrzymają Pana Glińskiego.

avatar
~do analiza
28.05.2018 12:41

Ty chyba nie znasz tego człowieka

avatar
~wschowianin
28.05.2018 14:16

Raczej nie zjednoczy. Ja już jestem przeciwko tej kandydaturze, bo jest z PiSu, nieważne, czy członek partii czy z rekomendacji. Etykietka PiS przekreśla wszystko!

avatar
~Artur
02.06.2018 18:13

Proszę napisać co Wschowie dało posłowanie Asta i Rafalskiej. Tyle samo do rekomendacja dla Glińskiego

avatar
~erwin
28.05.2018 12:36

Ale to wszystko poukładane, jeszcze mało? już lepszej emerytury strażackiej niema a dalej do władzy, ludzie nie wstyd wam?? Panie Ast znowu mają ludzie Pana wyśmiać?? kiedy skończycie te swoje obietnice i wtykanie stanowisk i aby na swoją kieszeń ? już zakończyć wypada tą arogancką i wymuszoną władzę !

avatar
~Masakra
28.05.2018 12:41

To PIS nie ma lepszego kandydata. Grabka będzie popierał to towarzystwo... klepania się po plecach... i nic a nic się nie zmieni...kolejny marazm. Czopek naobiecywał gruszek na wierzbie !!! Masakra na kogo zagłosować.? Na razie pozostaje nam : Antkowiak Giezek Owoc

avatar
~???
28.05.2018 18:51

Kto to ten Antkowiak? Ze Wschowy facet? Jakoś nie znam....

avatar
~Mieszkaniec
28.05.2018 12:45

Panie Ast czy Pan się słyszy? myślę że już czas na Pana emeryturę ! i czekamy kiedy Pan przedstawi kandydata na Burmistrza Szlichtyngowej bo we Wschowie to raczej Pan Czopek będzie miał poparcie a nie strażak, a Szlichtyngowa potrzebuje pomocy bo tam jest bankructwo! Tak Pani R. doprowadziła Gminę!

avatar
~do"mieszkańca"
28.05.2018 17:13

coś ci się słupki pomyliły . Czopek jest bez jakichkolwiek szans , najlepszy z możliwych kandydatów jest P.G. i radzę się z tym oswoić.

avatar
~Piotr
28.05.2018 13:01

To jednak stało się. PIS nie lepszych ludzi?

avatar
~Janek
28.05.2018 13:39

Oj będzie wykręcał żarówki w mieście i wodę zakręcał oj będzie! więc dobrze myślcie na kogo będziecie głosować a takiego co ma kalkulator zamiast pomysłów to wasze wynagrodzenia będą zmniejszane o byle co będzie powód do zabrania premii.

avatar
~do Janka
28.05.2018 15:31

Masz rację w swoim komentarzu premie w ratuszu polecą a kureczki w grzejnikach będą będą skręcane zimą na 0. Oj zrobi tam oszczędności będziecie mieli tam wesoło oj wesoło i ciekawe czy będziecie tak chwalili będziecie prosili by Pan Czopek wrócił

avatar
~heh
28.05.2018 14:45

Spokojnie. Na razie jest osoba, poczekajmy teraz na "program", pomysły na gminę. Propozycji na zastępców lub zastępcę - czy będzie to Jan P.?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl