TworzymyGłos Regionu

reklama

Przekazanie promes. OSP Gola z dofinansowaniem

na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Środa, 15 czerwca 2022 o 17:22, aktualizacja Środa, 15 czerwca 2022 o 18:36, autor: 5
Przekazanie promes. OSP Gola z dofinansowaniem

Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu wschowskiego wzbogaci się o nowy wóz bojowy. OSP Gola otrzymała dofinansowanie na zakup ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśnicznego ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przyznanie dofinansowania na zakup pojazdu skomentowała Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus:

Zakup tego samochodu będzie zwieńczeniem wieloletnich starań prezesa druha Zenona Chrząstowskiego oraz druhów ochotników o pozyskanie nowoczesnego pojazdu, który zastąpi ponad 30-letniego wysłużonego Stara. W imieniu swoim, jak i druhów z OSP Gola oraz lokalnej społeczności składam serdeczne podziękowania osobom i instytucjom, które przyczyniły się do tego, że kolejna jednostka na terenie giminy Szlichtyngowa na przestrzeni ostatnich lat wzbogadzi się o kolejny wóz bojowy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: st. bryg. Patryk Maruszak - Komendant Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim,  Mariusz Herbut - Prezes Zarządu WFOŚiGW, Andrzej Bielawski - Starosta Wschowski, bryg. Tomasz Maciejewski - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, Jolanta Wielgus - Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Remigiusz Lorenz - Burmistrz Miasta i Gminy Międzyrzecz, Błażej Rajman - Zastępca Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Dorota Raczycka - Skarbnik Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Anna Zalewska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szlichtyngowej, Radni Rady Miejskiej, druh Zenon Chrząstowski wraz z druhami OSP Gola, Aneta Grześkowiak - Sołtys wsi Gola, Rada Sołecka wsi Gola.

Promesy otrzymały OSP Mirocin Górny, OSP Nowogród Bobrzański, OSP Sucha, OSP Gostchorze, OSP Wyszanowo, OSP Lutol Suchy, OSP Pszczew, OSP Skwierzyna, OSP Niegosław, OSP Gola i OSP Ołobok.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Gekon
16.06.2022 08:06

Drodzy mieszkańcy wspólnoty samorządowej! Wiecie co to promesa? OBIETNICA! Tak, mamy imprezę poświęconą obietnicą! PIĘKNE!

avatar
~dziwne ?
16.06.2022 08:54

Dziwne zwyczaje nam się narzuca w DOBIE TOTALNEJ INFLACI i TOTALNEJ DROŻYZNY -- PROMESY !!!. OBECNA WŁADZA PAUJACA NAM PRAWIE OD SIEDMIU LAT PUDRUJE NAM RZECZYWISTOŚĆ, a to TEKTUROWYMI CZEKAMI, a to tymi PROMESAMI !!!. I CZYNI TO WSZYSTKO KOSZTEM KASY SUWERENA !!!.

avatar
~Adaś
17.06.2022 10:33

Są sprawy ważne i decydujące i chyba w tym temacie tak należy podchodzić do tego zdarzenia. Uważam, że dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsza a w obecnych przepisach temu służą służby straży pożarnej czyli jadą do każdego. Aby jechać trzeba mieć czym i z czym, dlatego tu bym pieniędzy nie żałował. A to o czym Wy forumowicze piszecie (macie rację !) to już tylko wyreżyserowany "ozdobnik" z propagandowymi celami. To My dajemy, to nam zawdzięczacie, Oni wam tylko zabiorą..... trochę to smutne, trochę kłamliwe a przede wszystkim lekceważące inteligencję suwerena. Nic nam nie dają a zwłaszcza Ci na dole, bo idzie to z centralnego rozdzielnika za podatki które to społeczeństwo samo wypracowało. Przygnębia mnie też to, że ta obecna władza standaryzuje coś takiego jak "kartoniki/promesy" i robi z tego wiece populistyczne pod swoje cele polityczne. Tylko jeden techniczny samochód a ....... dzień promesy, dzień przekazania kluczyków, dzień przysięgi i poświęcenia, dzień pierwszej akcji, dzień doposażenia w sprzęt ....... ile to jeszcze przed nami ? Adaś

avatar
~Urszula Chudak
17.06.2022 11:35

Macie Państwo rację - władza zawsze lubiła chwalić się tym, że "robi nam dobrze". No ale teraz, to już czyste szaleństwo w tym zakresie. Dzisiejszy największy lubuski dziennik, na połowie strony A3, zamieszcza relację utrzymaną w tym samym duchu, wzbogaconą jeszcze o zwyczajowe porównanie. Otóż pan wojewoda Dajczak mówi: na rozwój infrastruktury drogowej, wydaliśmy 880 mln zł. Tymczasem nasi poprzednicy... i tu już zapraszam zainteresowanych na 4 stronę w/w dziennika. Wygląda na to, że tak szybko się to nie skończy. Ten serial "emitowany" jest od Warszawy, poprzez Gorzów, Zieloną Górę, aż po Wschowę i okolice.

avatar
~Promesa
17.06.2022 11:37

Powiedziałabym, że to trzeci dzień promesy, bo już trzeci raz widzę jej przekazanie. Każda okazja do imprezy i chwalenia się dobra, a możnaby już te środki zainwestować w coś dla straży, skoro są tak bardzo potrzebne.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl