Przejechali prawie 62 tys. kilometrów! Wschowa na 19. miejscu Rowerowej Stolicy Polski (FOTO)

Poniedziałek, 10 lipca 2023 o 10:59, aktualizacja Poniedziałek, 10 lipca 2023 o 11:15, autor: 0

W minioną niedzielę Stowarzyszenie Aktywna Wschowa zakończyło rowerową rywalizację w ramach projektu Aktywne Miasta, która miała na celu wyłonienie Rowerowej Stolicy Polski. Do sportowej zabawy przyłączyli się mieszkańcy w różnym wieku, wspólnie pokonując wiele kilometrów na rowerach. Dzięki ich zaangażowaniu Wschowa zajęła 19. miejsce w całym kraju.

Do rywalizacji stanęło 90 gmin

Projekt Aktywne Miasta to inicjatywa, która zachęca mieszkańców polskich miast i gmin do aktywnego stylu życia poprzez wspólne uprawianie sportu. W tym roku odbyła się rekordowa edycja, w której wzięło udział ponad 70 tysięcy uczestników z 62 miast prezydenckich i 90 gmin. Celem rywalizacji było wyłonienie Rowerowej Stolicy Polski.

Informacje o projekcie

Podczas prawie 700 tysięcy treningów uczestnicy przejechali imponującą sumę 12 milionów kilometrów. To nie tylko doskonały sposób na dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną, ale także okazja do wspólnego spędzania czasu i promowania aktywności fizycznej wśród społeczności lokalnej. Projekt Aktywne Miasta przyczynia się do poprawy jakości życia oraz budowania więzi społecznych.

Wyniki Rowerowej Stolicy Polski

W trakcie rywalizacji wyłoniono najlepsze gminy i miasta, które wyróżniły się szczególnym zaangażowaniem. W kategorii gminy, trzecie miejsce zajęła Gmina Kolsko, drugie miejsce przypadło Gminie Łysomice, a na pierwszym miejscu znalazła się Gmina Otyń. Natomiast w kategorii miasta, trzecie miejsce zajęło Gniezno, drugie miejsce zdobyły Puławy, a pierwsze miejsce przypadło Białej Podlaskiej.

Dodatkowo, miasta otrzymały puchary w kategoriach według liczby mieszkańców. Nowy Sącz zwyciężył w kategorii miast od 65 do 100 tysięcy mieszkańców, Gorzów Wielkopolski zdobył pierwsze miejsce w kategorii miast od 100 do 200 tysięcy mieszkańców, a Bydgoszcz triumfował w kategorii miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców.

Wschowa w rankingu

Wschowa zdobyła 19. miejsce w rankingu Rowerowej Stolicy Polski. To sukces dla gminy i mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczyli w rywalizacji. Uznanie dla wszystkich 148 osób, którzy przyłączyli się do „kręcenia” kilometrów dla Wschowy wyraził burmistrz Konrad Antkowiak.

Wspólnie przejechaliśmy prawie 62 000 km, zajmując 19 miejsce wśród wszystkich gmin. Cieszę się, że aplikacja zmotywowała wielu z nas do aktywnego spędzenia czasu na rowerze - podsumował Włodarz.

Najaktywniejsi uczestnicy we Wschowie

Wśród najaktywniejszych uczestników reprezentujących gminę Wschowa znaleźli się prawdziwi rowerowi entuzjaści. Najwięcej przejechał anonimowy kolarz, imponujący dystans 2783,18 kilometrów. Znakomite rezultaty osiągnęli również Pan Jurek Staszak i Pan Tomasz Górny, pokonując odpowiednio 2305 i 2163 kilometry. Wśród kobiet najlepszą rowerzystką okazała się Pani Jola Kramarczyk, która przejechała dystans 1496 kilometrów. Natomiast w kategorii młodzieży do 15 lat zwycięzcą został Jakub Jamrożek, który pokonał 500 kilometrów.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak, Aktywne Miasta