Przegrana na inaugurację III ligi tenisa stołowego

Poniedziałek, 28 września 2015 o 13:45, autor: 0

UKS Lgiń-Wijewo zainaugurowało rozgrywki w III lidze tenisa stołowego. Pierwszy mecz z KS Polonia Śmigiel zakończył się porażką gospodarzy 2:8. UKS Lgiń Wijewo reprezentowali: Tomasz Stasik, Wojciech Walencki, Paweł Żarski i Tomasz Skrzypczak.

Pierwsze koty za płoty można powiedzieć. UKS Lgiń-Wijewo pierwszy mecz w III lidze rozegrało z dobrze znanym sobie rywalem z poprzedniego sezonu, drużyną ze Śmigla. Polonia jako jedyna w IV lidze dwukrotnie wygrała z połączonymi siłami Lginia i Wijewa. Śmigiel, jak pamiętamy, wszedł do III ligi z pierwszego miejsca. UKS Lgiń-Wijewo o awans do wyższej ligi walczyło w barażach i awansowało po dramatycznym meczu. Niedzielne spotkanie (27 września) dwóch beniaminków zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Polonii. Jak mówią sportowcy z UKS Lgiń-Wijewo pomimo wysokiej porażki mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. - Nasza drużyna pomimo kontuzji najlepszego zawodnika Wojtka Walenckiego, włożyła wiele wysiłku w ten mecz. Zabrakło także szczęścia: m.in. Tomasz Stasik przegrał swój mecz z Dawidem Jóźwiakiem 3:2 pomimo, że miał kilka piłek meczowych (ostatni set przegrany 12:14), Para deblowa Stasik/Żarski przegrała mecz 3:2 choć prowadzili 2:0 i przegrali kolejne sety 9:11, 10:12, 9:11 oraz Paweł Żarski przegrał z Dariuszem Szymańskim 2:3 choć w 4 secie miał piłkę meczową w górze - piszą na stronie klubu zawodnicy. Punkty dla UKS Lgiń-Wijewo zdobyli: Paweł Żarski i Tomasz Stasik. (rak/foto: olek)