Przegrali w ostatnich sekundach

Poniedziałek, 07 października 2013 o 15:04, autor: 0

Porażką zakończył się pierwszy ligowy mecz Wschowsko Sławskiego Towarzystwa Koszykówki. Nasz zespół przegrał z WKK we Wrocławiu 65:67. Jeszcze na kilka sekund przed końcem był remis i to nasi zawodnicy posiadali piłkę - Powinniśmy ten mecz wygrać - mówi Mirosław Zgrzebnicki prezes WSTK - Przy stanie remisowym rzutów osobistych nie trafił Mariusz Zgrzebnicki. W ostatnich sekundach gospodarze przechwycili piłkę, wyprowadzili skuteczną kontrę i zapewnili sobie zwycięstwo. To jest sport i musimy już myśleć o następnym meczu. Wrocławski zespół przez cały mecz prowadził kilkoma punktami. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 16:11, druga 23:22, w trzeciej był remis 15:15, w czwartej koszykarze ze Wschowy i Sławy zwyciężyli 17:13. - Zespół WKK grał bardzo dojrzale, świetnie broniąc najgroźniejszego zawodnika gości Mariusza Zgrzebnickiego (tylko 6 punktów w meczu) - przeczytać możemy na profilu WKK na facebooku. To pierwszy mecz WSTK w odmłodzonym wschowsko-sławskim składzie. Jedynym zawodnikiem z zewnątrz jaki pozostał w naszej drużynie jest grający trener Paweł Jaworski i to on były najskuteczniejszym zawodnikiem meczu zdobywając 28 punktów. Do drużyny wrócił po rocznej przerwie sławianin Marcin Sacha, który zdobył 9 oczek. Pozostałe punkty zdobywali: Jakub Chałupka 14, oraz Kamil Łukanus i Krzysztof Mostowski po 4. W najbliższą sobotę o godzinie 18.00, w sali Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła 2 WSTK zmierzy się z Polkątami Maximus Kąty Wrocławskie. (mij)