TworzymyGłos Regionu

reklama

Przedsiębiorcy i właściciele chcą remontu Towarowej. Jest odpowiedź władz

Poniedziałek, 06 czerwca 2022 o 15:13, aktualizacja Poniedziałek, 06 czerwca 2022 o 15:25, autor: 13
Przedsiębiorcy i właściciele chcą remontu Towarowej. Jest odpowiedź władz

Przedsiębiorcy i właściciele posesji przy ulicy Towarowej we Wschowie domagają się pilnego remontu ulicy. Poniżej publikujemy treść apelu, pod którym podpisało kilkunastu przedsiębiorców, oraz odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Wschowa i Spółki Komunalnej we Wschowie.

Szanowni Państwo,

Jako przedsiębiorcy i właściciele posesji przy ulicy Towarowej we Wschowie zwracamy się z apelem do samorządowych władz Miasta i Gminy Wschowa o pilny remont i dostosowanie do standardów użytkowania ulicy-drogi w rejonie prowadzonej przez nas aktywności gospodarczej.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na zakres i wielość problemów, które wymagają niezwłocznego rozwiązania. Duża część obiektów w rejonie ulicy Towarowej nie posiada kanalizacji sanitarnej i burzowej, ponadto nie ma możliwości podłączenia do miejskiej sieci wodociągowej, brak jest światłowodu, brak instalacji gazowej. Nasze firmy zatrudniają kilkuset pracowników, nierzadko w systemie wielozmianowym, którym znacząco doskwiera brak chodnika i oświetlenia ulicznego.

Dojazd kontrahentów do naszych firm jest powodem naszego zażenowania, ale powinien być powodem do wstydu dla władz samorządowych Miasta i Gminy. Ulica Towarowa swoim wyglądem i stanem technicznym na pewno nie zachęci potencjalnych inwestorów do działań i lokalizowania interesów na terenie Gminy, która nie dba o warunki funkcjonowania lokalnych przedsiębiorstw.

Przy ulicy Towarowej ma siedzibę wiele firm, które płacą w skali Gminy wysokie podatki lokalne, jak również są znaczącymi płatnikami podatków VAT, CIT i PIT.

Stan nawierzchni pogorszył się zdecydowanie po niedawno przeprowadzanych pracach. Wobec czego wnioskujemy o udzielenie odpowiedzi, kto był ich wykonawcą, jaki zakres prac był wykonywany i dlaczego jest pogorszony stan techniczny drogi. Wobec zobowiązania się przez Państwa do działania na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Wschowa w ramach wykonywania mandatu publicznego, zwracamy się z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie naszego apelu.


Według UMiG Wschowa stan techniczny ul. Towarowej wynika z lat zaniedbań poprzednich władz.

- Apel przedsiębiorców z ulicy Towarowej zamieszczony w mediach niemile nas zaskoczył – mówi Marek Kraśny, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. – To my, jako pierwsi, po wielu latach zaniedbań, podjęliśmy działania zmierzające do rozwiązania problemu dostępy do wody i kanalizacji w rejonie ulicy Towarowej i Kolejowej. Uporządkowaliśmy problem odbioru ścieków na posesji jednego z przedsiębiorców.

Działania Gminy Wschowa i Spółki Komunalnej we Wschowie zapoczątkowane były spotkaniem z przedsiębiorcami, którzy wskazali, że problem kanalizacji i dostawy wody jest najbardziej pilny, a na jego rozwiązanie czekają już lata.

Na ul. Towarowej prace prowadziła już Spółka Komunalna. W przeciągu kilku dni planowane są kolejne. Po kilkusetmetrowym odcinku sieci kanalizacyjnej przyszedł czas na remont części nawierzchni.

- Pod koniec ubiegłego roku Spółka Komunalna oddała do użytku ponad 200 metrowy odcinek sieci kanalizacyjnej na ulicy Towarowej. Inwestycja realizowana przez wschowską firmę uporządkowała gospodarkę ściekową w tej okolicy – przedstawia Bartłomiej Wilk, dyrektor techniczny w Spółce Komunalnej Wschowa. - W ubiegłym tygodniu Spółka Komunalna otrzymała zlecenie na wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni ulicy Towarowej. Rozpoczęcie prac, w zależności od warunków atmosferycznych, planowane jest w tym tygodniu.

W najbliższym naborze do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina Wschowa złoży wniosek na remont ulicy Towarowej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~#AntkowiakNowyzespół
06.06.2022 15:32

Jeśli tak ma być prowadzony remont Towarowej jak ta mikroinwestycja "To my, jako pierwsi, po wielu latach zaniedbań, podjęliśmy działania zmierzające do rozwiązania problemu dostępy do wody i kanalizacji w rejonie ulicy Towarowej i Kolejowej. Uporządkowaliśmy problem odbioru ścieków na posesji jednego z przedsiębiorców." To dajcie sobie spokój , to was przerasta . Róbcie briefingi to umiecie najlepiej. A infrastrukturę zostawci następcom.

avatar
~Do totalnej opozycji
06.06.2022 21:18

Chyba poprzedników przerastała inwestycja w kanalizację! Jestem w szoku że w terenie gdzie jest tyle firm brakowało podstawowych mediów. To chyba logiczne że najpierw budują sieci a później będą remontować drogę, pytanie gdzie przez tyle lat były władze tego miasta...

avatar
~odpowiedź Do totalnej opozycji
07.06.2022 14:06

Należy zapytać pana Kraśnego, gdzie był wtedy jako zastępca burmistrza - może zajmował się sprawami kadrowymi w mieście zamiast miastem...

avatar
~Gekon
06.06.2022 16:09

Zdjęcia nie oddają urody tego miejsca.

avatar
~?
07.06.2022 22:10

Zdecydowanie nie ?

avatar
~Aaa
06.06.2022 16:55

..zaniedbania z lat poprzednich...czyli gdy pan Krasny był zastępcą ?

avatar
~Jaa
06.06.2022 18:30

Jak zwykle to nie nasza wina to poprzednicy teraz zostanie kilka dziur połatane i mamy spokój na miesiąc ta droga nie nadaje się do łatania mało tego na kawałku asfaltu który został niedawno wylany już widać pęknięcia i mało tego po 3 dniach była poprawka bo asfalt się zapadł

avatar
~Zmęczona polityką...
07.06.2022 12:51

Wzór płynie od góry, tam też po kilku latach rządu, zawsze winny jest ktoś inny, tylko nie rządzący - Tusk, opozycja, UE, ostatnio Nowego Ładu nie zrozumieli przecież księgowi... Tak to jest z politykami :( Prawda jest taka, że nie są nam potrzebni. Zawsze z problemami zostajemy i radzimy sobie sami.

avatar
~Ela
06.06.2022 20:44

A co robiły poprzednie władze przecież ta ulica nie od 2 lat tak wygląda może radny Czopek się na ten temat wypowie przecież pisał że za jego rządów dopiero Wschowa wstała z kolan i taki problem na Towarowej nie było ani wody ani kanalizacji a on teraz urządza protesty z kartkami wystaje pod ratuszem i na Westerplatte pewnie stanie w Tylewicach

avatar
~do powyżej
07.06.2022 10:34

Nic takiego Czopek nie mówił, nie kłam!

avatar
~Dziwne
06.06.2022 21:20

A mnie dziwi postawa przedsiębiorców - jak dobrze rozumiem rok temu przyszli z prośbą o kanalizację i dostali co chcieli, więc dlatego teraz polecieli od razu do mediów? Chyba nie tak można w zgodzie rozwiązywać nasze wspólne problemy?

avatar
~Tomasz
06.06.2022 23:51

Ważne, że jest dofinansowanie na przebudowę ulicy Westerplatte.. ()

avatar
~Urszula Chudak
07.06.2022 09:10

Trudno jest się nie zgodzić z oczekiwaniami autorów listu. Pewnie narażę się wielu, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla mnie, a może i dla wielu mieszkańców, jest to fatalny stan drogi, prowadzącej do bramy głównej cmentarza komunalnego. Porównując stan tych dwóch - zdecydowanie gorzej wypada ta cmentarna! Jak tu ktoś niedawno sarkastycznie napisał, tylko czekać jak zwłoki wypadną z karawanu. To oczywiste, że otoczenie nekropolii, miejsca zupełnie szczególnego w każdej religii, winno wyglądać godnie, bo "godność nigdy nie umiera". Pewnie byłoby super naprawić i tu i tu... ale wiadomo, tak krawiec kraje...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl