TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa ulic w Szlichtyngowej w zaawansowanej fazie (FOTO)

Wtorek, 22 sierpnia 2023 o 11:24, autor: 0
Przebudowa ulic w Szlichtyngowej w zaawansowanej fazie (FOTO)

Postępują prace związane z przebudową ul. Cichej i ul. Sienkiewicza w Szlichtyngowej. Projekt realizowany jest w ramach zadania „Przebudowa ulicy Cichej oraz ulicy Sienkiewicza w mieście Szlichtyngowa”.

Etapy realizacji

Dotychczas wykonano następujące roboty:

  • Korytowanie dróg: Ukończono korytowanie oraz sukcesywnie układane są warstwy podbudowy z kruszywa na wybranych odcinkach dróg.
  • Infrastruktura podziemna: Wykonany został kanał technologiczny wraz ze studniami, a także nowa kanalizacja deszczowa. W części ul. Cichej powstała także nowa sieć wodociągową.
  • Oświetlenie: Zakończono budowę linii kablowych oświetlenia ulicznego.
  • Prace wykończeniowe: Sukcesywnie osadzane są obrzeża i krawężniki. Dodatkowo, rozpoczęto układanie poboczy oraz miejscowo chodników z kostki betonowej typu „starobruk”.

Informacje o kontrakcie

Wykonawcą zadania jest firmą PB HAUS Sp. z o. o. Sp. k. z Leszna. Całkowita wartość zadania wynosi 1.868.325,17 zł. Warto podkreślić, że Gmina Szlichtyngowa pozyskała znaczące dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych, które wynosi 1.536.150,00 zł.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl