TworzymyGłos Regionu

Przebudowa drogi powiatowej Szlichtyngowa – Wyszanów

wraz z budową ścieżki rowerowej

Wtorek, 13 grudnia 2022 o 11:01, autor: 6 1099
Przebudowa drogi powiatowej Szlichtyngowa – Wyszanów

Trwa przebudowa drogi powiatowej w ramach inwestycji pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów w formule zaprojektuj i wybuduj”.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Wschowskiego Wojciechem Szadlem podpisali umowę z wykonawcą zadania firmą Brukpol z Piasków.

W ramach inwestycji zostanie m.in. rozbudowana jezdnia i skrzyżowania oraz wybudowana ścieżka pieszo – rowerowa. Duże wsparcie w realizację tego zadania okazał Poseł na Sejm Pan Marek Ast.

To kolejna inwestycja drogowa w tej kadencji, która z pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Wschowskiego – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 4 360 350,00 zł, zadanie to zostanie sfinansowane w 100% ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~BHP+
13.12.2022 11:42

Kolejny spacer po budowie bez przestrzegania przepisów BHP!. Jak widać robota na tym odcinku wre .....!. Brakuje mi tylko zielonej trawy i białych krawężników co by całość wizyty gospodarczej umaiło !!!!.

avatar
~Gekon
13.12.2022 17:48

Gospodarska wizyta starosty Bielawskiego! Wspaniałego mamy starostę!

avatar
~"Być albo nie byt...."
14.12.2022 07:15

O to jest pytanie na kilka miesięcy przed kolejnymi wyborami !. Dziwne, że tym panem cywilem bez stroju BHP na budowie jeszcze Inspekcja Pracy się nie zainteresowała ?. A tak nawiasem mówiąc jak ta tzw. zjednoczona i nie zjednoczona prawica III RP szybko odziedziczyła maniery i zwyczaje pierwszych sekretarzy partii zwanej ongiś partia robotniczo-chłopską ???-!. Te ich tzw. wizyty gospodarcze w obecności mediów - na pokaz ludowi wypisz wymaluj jak za Bieruta i Gierka !. Brakuje ozdoby i kropki na i w postaci zespołów ludowych i małych dzieci z kwiatkami !.

avatar
~Mieszkaniec
13.12.2022 23:27

Duże wsparcie okazał p.Ast ? Ale że jakie - chwycił za łopatę, walcem jeździł czy finansowo ZE SWOICH dołożył ? Tak jak i ten na zdjęciu - chodzi, patrzy... nie wiem, może kroki liczy ? Ma pojęcie o budownictwie czy plecy już bolały od siedzenia za biurkiem i na spacer się wybrał?

avatar
~ja
14.12.2022 11:09

Andrzej a czego ty tam tak szukasz .

avatar
~Autor.
15.12.2022 07:31

Potrzebna ta ścieżka w tym miejscu jak dziura w moście. A z drogami wojewódzkimi nie mogli się dogadać i zrobić w stronę Lginia? No, ale tam w okolicy nie mieszka Pan starosta.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl