TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa basenu miejskiego coraz bliżej!

Czwartek, 10 lutego 2022 o 09:23, aktualizacja Czwartek, 10 lutego 2022 o 09:28, autor: 5
Przebudowa basenu miejskiego coraz bliżej!

Czwartego lutego br. firma „APA ARCHES sp. z o.o. sp. k.”, przekazała do Urzędu Miasta i Gminy Wschowa pełną dokumentację inwestorską dotyczącą przebudowy i rozbudowy miejskiego basenu. Złożony został także wniosek o pozwolenie na przebudowę do Starostwa Powiatowego we Wschowie.

Gmina Wschowa otrzymała ponad 4,5 mln zł. dofinansowania na przebudowę basenu w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład, na zadanie „Przebudowa i rozbudowa istniejącego kompleksu basenowego oraz budowa budynku kasy wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu”.

Prace budowlane w ramach ww. inwestycji składać się będą z trzech etapów:

Etap I: obejmuje wykonanie prac z zakresu robót rozbiórkowych na terenie i w zakresie obiektów, remont budynku zaplecza sanitarnego, budowę budynku kasy, budowę podziemnej komory technicznej basenów, przebudowę niecki basenu dużego i dziecięcego, budowę niecek przejściowych, nawierzchni utwardzonych pieszych i jezdnych, budowę ogrodzeń, przebieralni zewnętrznych, elementów małej architektury i wyposażenia, budowę boisk do siatkówki plażowej.

Etap II: obejmuje wykonanie parkingów, ogrodzeń i terenów zielonych.

Etap III: obejmuje wykonanie budynku małej gastronomii, nawierzchni utwardzonych, ogrodzeń, terenów zielonych i elementów małej architektury.

- W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa przebudowa niecek basenowych, zaplecza technicznego, w tym technologii uzdatniania wody, wyremontowane zostaną budynki szatni - mówi burmistrz Konrad Antkowiak. - Dodatkowo planowane jest usytuowanie nowego obiektu gastronomicznego oraz parkingu. Nie zabraknie również nowych atrakcji wodnych. 

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~mieszkaniec
10.02.2022 09:47

TO!!!! - KOLEJNA WIZYTÓWKA MIASTA WSCHOWY po takich PEREŁKACH W RUINIE JAK KIN. ML:ECZAENIA i OBIEKT MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU !!!!!. TO jest dopiero RUINA !!!!. Od 30 lat bez remontu w Centrum Wschowy !!!!!

avatar
~do powyżej
10.02.2022 12:58

Jakie to centrum miasta ? A z pretensjami zwróć się do przedniego burmistrza co w tej sprawie zrobił ? Pan Kraśny (PO) działa bardzo dobrze.

avatar
~Panie Burmistrzu Antkowiak i Kraśny
10.02.2022 15:03

Nasuwa się pytanie czy zadbano o stosowne pozwolenia lub jeśli nie zadbano , to Dobra Rada. Czy uwzględniono w projektach i złożonych wnioskach pozwolenie wodnoprawne na szczególny pobór wód do celów basenu, zrzut ścieków przemysłowych i podłączenie do kanalizacji sanitarnej obiektu CKiR w postaci Stadionu i Basenu?

avatar
~123+
11.02.2022 23:11

No to teraz nadszedł czas na Stowarzyszenie Czas A.R.T., by zainteresowali projektem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ordnung muss sein.

avatar
~asd
15.02.2022 20:08

Super inwestycja, która będzie działać średnio tylko dwa miesiące w roku. 5 baniek. Brawo...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl