TworzymyGłos Regionu

reklama

Protesty gromadzą coraz więcej osób

Poniedziałek, 24 lipca 2017 o 09:26, aktualizacja Czwartek, 27 lipca 2017 o 11:48, autor: 45
Protesty gromadzą coraz więcej osób

Wschowianie od kilku dni codziennie spotykają się aby protestować przeciwko zmianami w ustawie w sprawie Sądu Najwyższego. Mieszkańcy miasta i powiatu gromadzą się na rynku, skąd przechodzą pod siedzibę Sądu Rejonowego we Wschowie. W akcję obywateli Wschowy włączyło się również powiatowe koło Nowoczesnej.

Po raz pierwszy kilkoro wschowian pod siedzibą Sądu Rejonowego spotkało się w czwartek. Od tamtego czasu przybywa uczestników protestu, którzy spontanicznie dołączają się do akcji. Zmieniła się również formuła. Od soboty mieszkańcy Wschowy spotykają się na rynku miasta, skąd przechodzą pod siedzibę Sądu Rejonowego. Uczestnicy protestu podkreślą, że zgadzają się i widzą potrzeby reform sądownictwa w Polsce, jednak nie wyrażają zgody na, ich zdaniem, zagarnięcie sądów przez rząd.  W akcję społeczeństwa naszego powiatu włączyło się również powiatowe koło partii Nowoczesna, które wydało specjalne oświadczenie. Oto jego treść:

 

21 lipca br. pod Sądem Rejonowym we Wschowie odbyła się pierwsza w powiecie wschowskim manifestacja przeciwko niekonstytucyjnym ustawom wprowadzanym przez PiS.

Manifestacje będą powtarzane.

Jako Nowoczesna zdajemy sobie sprawę, że sądownictwo w Polsce dalekie jest od doskonałości, że wymaga reformy i to bardzo głębokiej. W przeciwnym wypadku obywatele nie będą mogli dochodzić sprawiedliwości we własnym kraju. Nie będą się czuli bezpiecznie. Jednak wyrażamy głębokie oburzenie dla sposobu wprowadzania zmian oraz dla krótkowzroczności PiS-u. Ustawy przez nich proponowane są antysystemowe i dotyczą obecnej kadencji. Wprowadzają swoimi zapisami brak stabilizacji prawa. Mamy świadomość, że PO przez wiele lat swoich rządów zrobiła wiele złego, głównie poprzez zaniechania i rozkładanie rąk w bezradnym geście, na wiele problemów dręczących Polaków, ale nie może to oznaczać, że obecnie rządząca partia może działać w sposób niekonstytucyjny, wulgarnie odnosząc się do osób o innych poglądach. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy podzielają nasze poglądy do wyjścia na ulice. Codziennie o 21.00 będziemy się spotykać na Rynku we Wschowie i będziemy szli manifestując w stronę Sądu Rejonowego. Zapraszamy.

 

Wczorajszego wieczoru w proteście wzięło udział około 50 osób. Informacje na temat protestów we Wschowie można wyszukać na specjalnie utworzynym profilu facebook Wschowa_dla_Wolności. Podobne protesty organizowane są w wielu miastach naszego kraju.

(red.)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (45)

avatar

avatar
~Xyz
24.07.2017 10:00

Pora wrócić do tego, bo nie było mnie tu chwilę I ulice polskich miast w końcu zalali (...), Przekonani o swej sile, przez Petru adorowani, Wspomagani finansami tak zwani zaKODowani. Przed oczami mają obraz całkowitej porażki, A Więc muszą głośno krzyczeć tu o braku demokracji..

avatar
~operetka
24.07.2017 10:07

jakie tłumy???????????????

avatar
~stary
24.07.2017 11:27

siedzieć w domku i liczyć że ktoś załatwi sprawę ! na protest wyszła garstka ale rozsądnie myślących !

avatar
~autor
24.07.2017 10:51

No to jak nowoczesna czy ruch oddolny Tomaszów dwóch? Nowoczesna pikuje w sondażach wiec musi gdzieś się podczepic na krzywym (..). W kasie pusto wiec róbmy zbiórkę po dyszce chociaż.

avatar
~Świadomy obywatel nie popierający żadnej partii
24.07.2017 11:29

Przeklejam komentarz Norberta Czechowskiego z facebooka zw.pl: "Dlaczego protestujecie? Dlatego, że gdy zapytają Was, dlaczego się na to zgodziliście, będziecie mogli odpowiedzieć, że nie godziliście się? A może dlatego, żeby pokazać Prezydentowi RP, że państwo prawa jest dla nas bardzo ważne? A może dlatego, żeby w walce o nasze prawa i wolności sędziowie, zwłaszcza sędziowie Sądu Najwyższego wiedzieli, że nie są osamotnieni? Jeżeli tak, to jestem z Wami. Co prawda nie we Wschowie, ale w tym samym celu byłem ze świeczką przed sądem w Kołobrzegu. Dziś będę przed sądem w Pile. Możliwe, że spotkamy się we Wschowie. A teraz do meritum. Wiele zdań, ale myślę, że wartościowych. Chciałbym, abyście spojrzeli na niezależność sądownictwa przez pryzmat zmian wprowadzonych przez Zbigniewa Ziobro, które to zmiany prawdopodobnie są dopiero początkiem. Nie każdy z nas będzie sędzią. Ale każdy z nas jest obywatelem RP, podlegamy prawu karnemu. Wiecie, ze według nowej procedury karnej autorstwa Z. Ziobro model postępowania przygotowawczego powrócił do modelu Stalinowskiego? Że ustawa ogranicza prawo do obrony zawarte w Konstytucji? Albo, że państwo może Was nielegalnie, bez zgody sądu podsłuchiwać, a następnie o wykorzystaniu zdobytych w ten sposób informacji w postępowaniu karnym decyduje prokurator? Albo, że dowody zdobyte w wyniku przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego mogą być wykorzystane przeciwko Wam? Albo, że możecie być aresztowani niezależnie od gwarancji zawartych w aktach ponadustawowych, czyli nawet gdy prawo na to nie pozwala? Albo, że to prokurator decyduje o wyłączeniu jawności procesu przed sądem? Albo, że w wyniku podejrzenia jednej osoby o podrabianie faktur, całe przedsiębiorstwo może przejść pod zarząd państwa, czyli, że oskarżony o przestępstwo może być pozbawiony wszystkiego, nawet pieniędzy na adwokata? I kto nas przed tym chroni, skoro Trybunał Konstytucyjny przestał nim być? Sądy, w tym Sąd Najwyższy. Wszystkie wyżej wymienione bezprawne regulacje zostały przez sądownictwo uznane za niekonstytucyjne. Sąd Najwyższy obecnie stoi na straży praworządności, orzeka o łamaniu prawa przez obecną władzą i daje argument dla sędziów, aby nie stosowali złego prawa. Sąd Najwyższy wyposaża sędziów w tarczę przed coraz częściej uchwalanym bezprawiem. To prof. Gersdorf, prof. Zabłocki i wielu innych wybitnych prawników sprawia, że państwo nadal jest ograniczone w swoich działaniach wobec jednostki. Dziękuję serdecznie, że stoicie na straży Konstytucji, która jest źródłem naszych praw i wolności!"

avatar
~Xxxxx
24.07.2017 21:22

Ja zlotowki nie dam na nowoczesna

avatar
~Jasiek
24.07.2017 11:31

No i życie pokazało kto tu ma rację . Nawet takie niewielkie protesty jak u nas otworzyły co niektórym szeroko oczy . Byłby sułtan niezależny od niczego i rządziłby tak jak by chciał . Nawet pewien prezes byłby sprowadzony do parteru przez tego sułtana . A sułtan ma temperament jak nieokrzesany i nie osiodłany ogier . A była już gąska w ogródku i było już tak blisko .

avatar
~do ~Świadomy obywatel nie popierający żadnej partii
24.07.2017 11:44

Świetnie napisane ale czy wyborca pisu jest w stanie zrozumieć to wszystko ba nawet czy potrafi przeczytać to ze zrozumieniem . A to wszystko byłoby wcielone w życie i prawdę mówiąc więcej praw ma zwykły obywatel Białorusi niż miałby obywatel żyjący w państwie Źiobry i PiS. To powinno się wydrukować na dużych plakatach i niech czytają obywatele co władza chciała im zafundować w tych nocnych ustawach . A moja św pamięci babcia mówiła ze nocą to rządzi (...) i złodziej . i chyba miała rację .

avatar
~Maciek
25.07.2017 10:28

Hej obiektywny przeciwniku Pisu napisz coś obiektywnego haha

avatar
~Maciek
25.07.2017 12:15

Hej ! Przymkneli jakiegoś manifestanta ? Wywieźli na Sybir ? To mamy demokracje czy nie ? Straszysz misiu a faktem jest nawoływanie do Majdanu , puczu, rozrob, wzywanie bratniej zagranicznej najlepiej niemieckiej pomocy. Pieski na smyczy wstyd .

avatar
~Obserwatorka
24.07.2017 12:23

Już nas podzielono na tych postkomuchów i tych co chcą życia w prawie i sprawiedliwości. Prezydent Polski choć już prawie nikt tego nie oczekiwał - zabrał głos. W końcu jest prawnikiem. I jednak zdrowy rozsądek wydaje się zwyciężył, albo chociaż zaistniał. I co teraz? Będziecie się dalej dzielić na tych którzy są za prezesem i tych którzy są za prezydentem? Czy w końcu pochylicie swoje głowy nad problemem, którym nie jest postkomunizm tylko źle napisane prawo...?

avatar
~prorok
24.07.2017 13:42

Obawiam się ze teraz prezydent zostanie opluty przez tych co go wybrali i promowali na tę instytucję . To nie pierwszy raz już tak się dzieje ze obrońcami prezydenta zostaną ci co zostali nazwani i między innymi przez niego komuchami , złogami i broniącymi swoich interesów . Jakie to polskie i takie swojskie postępowanie .

avatar
~Adaś
24.07.2017 13:53

Był tu taki co przekonywał , że w Polsce nie ma podziału, że obecne władze czynią tylko dużo dobrego dla każdego Polaka , że sprawiedliwość jest teraz domeną czasu ? Nigdy temu nie wierzyłem , .... , po co szukać daleko jak to dzieje tu , wokół nas ,.... miałem oczekiwania , miały być zmiany a władza została przejęta przez osoby z PiSu i nic , kompletnie nic nie wykonała dla mieszkańców np. Szlichtyngowej . To poprzednik zrobił o wiele więcej ! Obie Panie burmistrz , Patalas i Rahnefeld z PiS na pewno o jedno dbają należycie , ..... tamten "jadał" ośmiorniczki , te pierogami się zadowalają . Jak mogę , a bardzo bym chciał uwierzyć w odnowę , skoro obecnie jest podobnie jak za PO , wystarczył telefon od minister aby brat w 5 minut został dyrektorem oczyszczalni ! Czy obecny prezes HZZ Osowa Sień z budowlanym wykształceniem zna terminy zasiewu zbóż , co wie o ketozie , itd. ..... ? Przecież upłynęło już dwa lata , powiat ten ciągle cofa się , wyszukuje się "sukcesy" które są wpisane w zakres ich obowiązków , ... personalne zmiany w gminie Szlichtyngowa i Wschowa nie dały złamanego grosza zysku , to tylko polityczna wendeta partyjna PiS która skłóca ludzi i odbiera im motywację do inwestowania. Radna Kola z PiS "oczarowuje" RM Sławy w sposobie "rozbioru" wiaduktu lecz nie przybliżyło to nawet o milimetr mieszkańców do szczęścia ? Przecież nie możecie do końca swojej kadencji wmawiać , że to wina Tuska i Bieńkowskiej, że Amber G. rozmontował polską bankowość, itd. Po to nastąpiła zmiana rządzących aby nie tylko opowiadali i rozliczali medialnie , a głównie po to aby naprawili ten kraj i doprowadzili u uczciwości ? A uczciwość proszę Państwa, tylko zostanie osiągnięta jak zadział dobre prawo, trójpodział władzy który tak przeszkadza p. Kaczyńskiemu. Nie można w ręku jednej osoby (min. sprawiedliwości) skupić władzę wykonawczą i "pięścią" temidy wydawać polecenia ...... przecież Oni nas tak chcą zastraszyć , aby każda decyzja o ponownej reelekcji była już dzisiaj nie podważalna. To po pierwsze . Po drugie, ....... ten rząd podzielił ,..... wszystko i tylko On chce mieć władzę , rację i hegemonię ... nad prawem, wojskiem , policją , gospodarką , mediami i polityką . To na tym nie jest koniec "dobrej zmiany" , to program szeroko zakrojony do dostosowania państwa do absurdalnej zależności państwa i religii. Naprawienie państwa nie może równać się ze zmianą ustroju ..... "kaczynizm" nie był elementem głosowania w Wyborach ? Wiemy już , że prezydent Duda "zaryzykował" , postawił swoją przyszłość na szali rozsądku , chce zawetować ustawy , też motywując tym , że dewastacja trójwładzy nie była wpisana w program wyborczy PiS , że nieuzasadniona, niedemokratyczna koncentracja władzy oddala nas od Zachodnich standardów , że ludzi nie da się latami karmić " krętactwami" PO , że w końcu musi przemówić rozsądek. Sam jest prawnikiem , p. Kaczyński też, ale czy dla "wersalowego" luksusu można poświęcić miliony Polaków i sprowadzić ich do poziomu tałatajstwa ? Jeśli tak uczyni , historia mu za to podziękuje , mamy żyć dobrze i prawo a tym co odważnie to wyrażają - czapki z głów. Adaś

avatar
~Adaś
24.07.2017 14:13

Ad. prorok - forumowiczu, świetna Twoja koncentracja ....... dlatego 2mln ludzi wyjechało , moje dziecko też i póki co nie wrócą ! A p. Morawiecki dalej "leje" swej publice , że w Anglii "parasole" przeciekają ? . Adaś

avatar
~Prorok do Adasia
24.07.2017 17:15

O którego Morawieckiego chodzi . Mnie wkurzył ten Kornel ten o wielkich zasługach w PRL . Jemu już rozum chyba zanikł całkowicie . Słucham i oczom i uszom nie wierzę . Taki stek bzdur jak on wypowiedział to zakrawa na (...) całkowity . Facet mówi ze mimo że są punkty kontrowersyjne i niejasne w ustawie należałoby ustawę przyjąć a potem dyskutować i ewentualnie modernizować . Ja proponuję panu Morawieckiemu osobiście podpisać jakąś nie jasną umowę dla niego i następnie negocjować z drugą stroną jej naprawy . Życzę mu powodzenia w takim układzie i dużo kasy aby miał na spłatę tej niekorzystnej umowy . Takie to propagandowe i oderwane od rzeczywistości i od życia firmują osoby związane z obecną władza . Za wszelką cenę nawet za ośmieszenie się publiczne przekonują że ludzie nie wiedzą co czynią i gdzie jest dobro . Dobro zawsze jest niekoniecznie dla ludzi rządzonych . Ale chyba naród się opamiętał i ocknął . Córka mówiła że w Warszawie podczas jazdy tramwajem słyszała rozmowę młodych chłopaków przez telefon w takim stylu " co ty p.....lisz gadasz jak te paski w TVP info " . Jest więc nadzieja że propaganda TVP już nie działa tak jak oni by to chcieli .Mówiła też że ludzie stali się jacyś żywsi i weselsi w mieście .

avatar
~do Adasia
24.07.2017 19:30

Zle świadczy o tobie że nie potrafiłeś zatrzymać swojego dziecka w kraju.Jak widać na wszystkim się znasz, wszystkich pouczasz masz świetnie prosperującą firmę tylko twoje dziecko musi jeżdzić za chlebem bo nie stworzyłeś mu perspektyw ,ot taki mądrala znad klawiatury.

avatar
~ext7
24.07.2017 15:53

Przeczytałem oświadczenie wschowskiego koła NOWOCZESNEJ i w związku z nim, dopadł mnie DYSONANS POZNAWCZY. Jak to być może, że lider NOWOCZESNEJ ,w swoich publicznych wystąpieniach nigdy nie wspominał o tym ,że polskie sądownictwo wymaga gruntownych reform, a członkowie niewielkiego koła(na prowincji) mówią o tym. On tylko nawoływał do wyjścia na ulice w celu obalenia wybranej demokratycznie władzy. Hmm.. Czyżby Nowoczesną dopadła schizofrenia ?? Tak, pod takim oświadczeniem jestem gotów się podpisać. Mnie również niepokoi to PIS-owe: w pośpiechu ,na kolanie i kolanem przepychane. Wiadomo, pośpiech dobry jest przy łapaniu pcheł, ale nie przy reformie wymiaru sprawiedliwości Nie zgadzam się tez z tezą ,że te grzeszki PO wynikiem zaniechania, bezradności były. To było świadome działanie w interesie uprzywilejowanej kasty, a ofiarami byli zwykli ludzie.

avatar
~do ext7
24.07.2017 17:23

Ty znowu błysnąłeś tylko czym ? Nowoczesna nigdy nie głosowała za przyjęciem tego pakietu powtarzam nigdy . Natomiast Kukiz 15 owszem głosował a teraz w sposób ordynarny głosi i dziękuje prezydentowi za odrzucenie pakietu i deklaruje dalsze prace nad tą ustawą . A schizofrenię to tylko ciebie i tego Kukiza 15 dopadła . I nie kompromituj się , to wstyd głosić nieprawdę .

avatar
~Adaś
24.07.2017 17:25

Partia "Nowoczesna" namawiała i dalej namawia do "debaty " ulicznej , to tylko w ramach tak małej mieściny da się docisnąć łańcuchem, w dużym mieście w każdym momencie gorące emocje mogą wyjść z pod kontroli, na to tylko czekają propagandziści PiSu Ziemkiewicz czy Ogórek aby oszczekać . To naprawdę zle wróży , ...... "paprykarzy" to można tąpnięciem buta doprowadzić do rozwolnienia a hardość Orbana pod niemiecką "łapą" Angeli jest tylko w wartości giełdowej tokaju , ........ w Polsce kule nie latają po płotach . Dwie strony są bardzo rozemocjonowane Krzysiu, do tego dochodzi , że opozycja nie ma dobrego mediatora. Schetyna się nie sprawdza, Kukiz, i nie chce i sam nie wie często jak się sadzi las, Petru trochę przez PiSowskie "dobermany" został rozbity za sprawy osobiste ,...... a tu ma znaczenie nawet kolor krawata . Na dzień dzisiejszy prezes bezkarnie rozgrywa "bitz krig " - bezkarnie tłucze swymi nowinkami po "pysku" ..... tylko szkoda tych ludzi . Kryzys wymusza nowe, ja wierzę w młodych ! Adaś

avatar
~Maciek
25.07.2017 10:19

Lewactwo POpiera kaste . Krótko . Po co ta filozofia . Młodzi rozniosą takich POrawnych lewaków na cztery wiatry . Ojojoj jaki obiektywnie Nowoczesny i POprawny Adaś gaduła

avatar
~dar
25.07.2017 12:59

wierzysz w młodych,a swoje wysłałeś za granicę. fajne rozumowanie

avatar
~Pytanie
24.07.2017 17:44

Czytam na transparencie 3x VETO :Wolność Równość Demokracja Pytam więc : Czy to znaczy,że Veto dotyczy Tych trzech spraw? Zgłupieć można . Kto przeciw wolności ?, Ja rozumiem równości , gdyż równość socjalistyczna już była - efee . Demokracja do bani - zdecydowanie też jestem przeciw .

avatar
~do "do Adasia"
25.07.2017 09:11

To, że świetny jest twój komentarz, to tak, jakby nie powiedzieć nic. On jest suuuper! Za każdym razem tak myślę, czytając jego bajkopisarstwo.

avatar
~Wyborca
25.07.2017 10:50

Panie ZEB pod iloma jeszcze nicka będziesz się ukrywał i każdy komentarz hejtował ? Tacy panowie jak prorok , wschowianin, Adaś ,ext7 wypowiadają się tu od lat i zawsze czytam ich z zainteresowanie w przeciwieństwie do pana . Najpierw sam pan coś mądrego napisz a póżniej krytykuj.

avatar
~Adaś
25.07.2017 10:39

Ad. Prorok - mnie z kolei chodziło o Mateusza ,...... obaj utracili kontakt z rzeczywistością przez nadmiar pieniędzy . Najważniejsze są Pana ostatnie zdania, w tym jest cała nadzieja, chodzi o młodych którzy na ogół nie wchodzą w politykę , a jednak coś ich ruszyło ? To nie było działania partii to własna inicjatywa z przekonaniem , że następny krok pójdzie w uczelnie. Ad. "do Adasia" - forumowiczu , na Ciebie to naprawdę szkoda czasu ....... najlepiej nie pisz o rzeczach które "wiszą" poza zasięgiem twojej ....... głowy ? No ale, niech Ci będzie ...... z kraju wyjechało ponad 2mln Polaków i kim według Ciebie Oni są ? Dla mnie to elita , najlepsi fachowcy z branży , najlepiej wykształceni z przynajmniej dobrą znajomością języka (wiem, nie każdy) , kreatywni i bardzo zaradni. To dzisiaj ich tu nam brakuje . Wyjechali , bo nie rodzice im nie dawali baranie ! (przepraszam, ale ciężko się powstrzymać przy takiej nonszalancji "przeciwnika") . A moje dziecko nie pojechało za chlebem ....... nie musiało, i wielu innych nie musiało , było im tu za "duszno" . I dalej nie wiesz o co chodzi ? Adaś

avatar
~Lolek
25.07.2017 12:26

Krótko, wyjechała kreatywna Bieńkowska, językoznawca Tusk i zaradny Lewandowski, reszta wyemigrowała . A Bolek został .... szkoda

avatar
~do Lolek
25.07.2017 14:01

Krótko Lolek, czy Bolek a może cep , czy ZEB ...? szkoda , że ciebie ten podmuch nie zabrał

avatar
~lukasz
25.07.2017 12:31

Brawo Wschowa!!! PIS sam się przewróci:)

avatar
~Pis
25.07.2017 13:00

A w TfalszN POkazali protest opozycji totalnej . Leżała i kwiczała. Brawo Sąd we Wscowie . A propos czy Sąd we Wschowie kogoś skrzywdził ?

avatar
~Zen
25.07.2017 13:27

Do łukasza - teraz zaczną się żreć , Kaczyński nie zapomni tego Dudzie , za dwa lata mamy normalność w kraju.

avatar
~do PiS
25.07.2017 13:45

Do PiS - oglądaj dalej tylko TVpisP ale za tydzień będziesz na poziomie Kiepsko wiedział co do ciebie Papisdzioch mówi

avatar
~PiS
25.07.2017 15:35

Oglądam co Polskie, Republika, TVP, czytam Niezależną, Gazetę Polską,w sieci, Do Rzeczy, nie donoszę na Polskę, nie kradnę, nie ....... Kocham Polskę , kocham Polaków wszystkich i tych tutaj się spierających . Pozdrawiam

avatar
~ext7
25.07.2017 16:11

ad"Adaś" Cześć Adam! Ta opozycja tak jakoś dziwnie kojarzy mi się z artystą,takim co to uważa że : nie umiem śpiewać ,nie umiem grać, to przynajmniej na scenie mikrofon zeżrę. A tak na poważnie, jeżeli debata -to w parlamencie, a zmiana władzy przy wyborczej urnie. To są podstawowe „narzędzia” demokracji. Te uliczne nawoływania do obalenia legalnie wybranej władzy nie mają nic wspólnego z demokracją , powiem więcej ,są jej zaprzeczeniem. Oczywiście uliczny,społeczny protest w sprawie konkretnych posunięć władzy, jak najbardziej tak. Adam!!! Coś ty wymyślił?? Przecież Ziemkiewicz związany jest z prawicowymi mediami ,a Ogórek z G.W – wiem ,bo felietony obydwu panów czytam. A do zwolenników „żeby było jak było”, mam pytanie!! Kto autorem tych słów????? Cyt. „Teraz ,(...), to paliwo może być nawet i po7zł”

avatar
~Adaś
25.07.2017 17:53

Ad ext7 - Krzychu , uśmiałem się w związku z Twoim skojarzeniem "Ogórek" ha....ha... Krzysiu ...Pani Ogórek , to ta co kiedyś z Millerem uwierzyła w swoją prezydenturę a póżniej W. Czarzasty "pióra" jej przykrócił , za co dzisiaj "płaci" im (opozycji) Jarkowym słowem ha...ha.... Co do ostatnio nawoływań do "ulicznej" debaty to była to oczywiście potrzeba czasu i sprawy . Brak wystąpień ulicznych nie dałoby "veta" x2 w cuda nie wierzysz , a uwierz w takie cuda , że mogłoby to się tak rozwinąć (oczywiście nie we Wschowie) , że Policja "musiałyby" ( to bardzo niebezpieczne słowo) LAĆ 90 ( nie wiem , czy mają jeszcze w magazynach po ZOMO ?) ......... a Polak to nie to samo co strachliwy "paprykarz" ? Krzychu , oczywiście , że demokracja to tylko i wyłącznie URNA . Ja bym musiał się powtarzać , może i warto aż do skutku, do bólu tłuc te kamienie , ale to NOWE robi to samo co te STARE . Ja podałem Ci przykłady z tego powiatu , po co z Polski ? Jeden telefon p. minister daje pracę w budżetówce w 5min. we Szlichtyngowej (potrzebna jest tylko ślepa lojalność) . Jedni siedzieli przy ośmiorniczkach a teraz "nasi" przy pierogach , jakie widzisz różnice ? Wszyscy są do zmiany , ..... musi przyjść nowe i młode ciało , są doskonale wykształceni i nie zbrudzeni polityczną arogancją . Mnie i Tobie ......... możemy już ręką machnąć , tylko nas tu zaraz zhejtują podwójnie , są o wiele mądrzejsi , a pamiętam jak przyszli do mnie , razem we dwóch , pani i pan , ........ za rok odejdą z tego ratusza z gwizdami , też byli kiedyś mądrzy. Adaś

avatar
~Adaś
25.07.2017 18:02

Ja znam odpowiedż na Twoje pytanie, ale czemu ono służy ? A czy wiesz kto był autorem tych słów - do obywatela cyt. " odpierz się ty stary dziadu ....." Nie tędy droga ext7 . Adaś

avatar
~Do PiS
25.07.2017 18:36

Dlatego jesteś taki niedouczony ...

avatar
~Do ext7
26.07.2017 09:30

Znowu błysnąłeś ale tym razem amnezją . O jakiej ty piszesz debacie w sejmie i senacie czyli w parlamencie . Te podstawowe narzędzia demokracji jak piszesz były wyłączone przez pis . Marszałek senatu i sejmu nie udzielali głosu opozycji a obrady w procedowaniu chyba najważniejszych ustaw dotyczących ustroju sądów były przedstawiane w nocy . To jest ta pora dnia do przedstawiania i dyskutowania o najważniejszych ustawach dotyczących demokracji w państwie ?. Dobrze ktoś tam napisał że w nocy rządzi tylko k... i złodziej . To gdzie są te " narzędzia " do rozwiązywania tych problemów ? . Jaka jest inna droga jeżeli w sejmie i senacie pis olewa opozycję i prze do przodu mimo że robi błędy w procedurach . Co naród ma się przyglądać bezczynnie jak sejm i senat łamią prawo w sposób bezczelny i ostentacyjny . Czy senatorów i posłów nie obowiązuje prawo a zwłaszcza jednego szeregowego posła . Na takie zachowanie naród musi zareagować i to czyni na ulicy bo co im pozostało .

avatar
~ext7
25.07.2017 19:17

ad"Adaś" Adam!!!! Pani Ogórek??? Czy chodzi Tobie o tą Panią ,co w prezydenckich wyborach startowała???A co ona ma wspólnego z prawicą ??? Przecież to była kandydatka SLD.

avatar
~Adaś
25.07.2017 21:28

Była Krzysiu ...... była , teraz jest w pierwszym szeregu spin doktorskim pisu . Adaś

avatar
~Karollo
26.07.2017 12:58

PiS olewa opozycję? A co ta opozycja ma do powiedzenie? Widzieliście te 1000 poprawek , które zgłosili? Kompletna durnota. Żadnej merytoryki. Nie twierdzę, że ta ustawa jest dobra, ale nie wmawiajcie, że opozycja nie może brać udziału w debacie. To jest jedna wielka porażka to co Ci ludzie robią. Rzucanie kartkami, tupanie nogami, teksty w stylu,, precz z kaczorem'- to jest Waszym zdaniem demokracja. Żal.

avatar
~Adaś
26.07.2017 13:30

To co obecnie dzieje się w polskiej polityce i konsekwencje z tego płynące chyba przerażają każdego , ....... nawiążę do dwóch politycznych cytatów - cyt " ......Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami " - Kaczyński i wczorajszego, cyt. " Pies Kaczyńskiego stał się mężczyzną" - M. Strand "Dagbladet" . Oba są wypowiedziane bardzo emocjonalnie , oba wyrażają nastawienie do podmiotu i pokazują więż autora do sprawy . Oba obrażają w skali najwyższej ( i jak tu napisać ?........ arogancję ) i oba bez żadnego skutku (nie mam na myśli karnego) przeminą niestety w niebyt. Ja nie zgadzam się z takim "vacuum" nadpobudliwości i wrogości, ..... ani Polski poseł , ani dziennikarz z najwyższej demokracji zachodniej nie ma prawa o polskim obywatelu i polskim prezydencie przedstawiać tak upodlający stan agresji, deprecjonować człowieczeństwo każdego Polaka i powagę urzędu. Są sprawy gdzie PiS ma rację , były nadużycia i naprawy są konieczne ...... tu nikt tego nie kwestionuje , ale należy robić to w sposób cywilizowany. Gdzie debaty ze społeczeństwem, gdzie konsultacje z ekspertami, ..... nie ma tego , tu są tylko działania zwykłego posła który narzuca nam i EU swój styl i swoją wizję na odwet za utraconego brata. Uważam ten rodzaj polityki zamordystycznej nie do zaakceptowania , ta grupa polityczna która chce teraz 1/2 Polski i EU "wytresować" jest nieprawdopodobnie obłudna, podstępnie przedstawia program naprawczy a już w nocy go "prokuratorem" demontuje , mówiąc też, że prezydent został zapoznany ze wszystkim ? a już w orędziu wczorajszym p. Duda informuje , że o niczym nie wiedział ? Byliśmy kiedyś kiwani a dzisiaj kitują nas tak samo , ......nawet jak śpimy. Adaś

avatar
~Rafal
26.07.2017 23:59

Ludzie. Ale czego wy bronicie. Pytam czego wy bronicie. Trzeba tych Sb ekow rozliczyc za dokonania od samego roku 89. Za walki z FOZZ za wielką olbrzymią zorganizowaną grupę przestępczą. Dobrze określił ten układ Kukiz. Przyszedł polityk do sędziego i przyznał ze pod wpływem alkoholu prowadził pojazd i potrącił 2 osoby. Sędzia na to oki to jednogo posadzić za zniszenie mienia gdyż głową rozbił szybę w samochodzie a drugi poleci za to ze zbiegł z miejsca wypadku bo zderzeniu w krążki kilka metrów poleciał. Tego bronicie ????

avatar
~Maciek
27.07.2017 11:32

Krotko i zwięźle . Adam dopisze całą historię obiektywnie w PiS Niemcy sieją zament a polskie pieski salutują . Brawo PiS !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl