TworzymyGłos Regionu

reklama

Próba wyłudzenia 50 tys. zł od mieszkanki Sławy

Piątek, 24 maja 2019 o 09:05, aktualizacja Wtorek, 28 maja 2019 o 10:54, autor: 0
Próba wyłudzenia 50 tys. zł od mieszkanki Sławy

Mimo wielokrotnych ostrzeżeń nadal działają oszuści, wyłudzający pieniądze metodami "na wnuczka", "na policjanta"…..ich pomysłowość nie zna granic. Dowodzi temu wczorajsza sytuacja w Sławie, gdzie kobieta podczas rozmowy telefonicznej udając „wnuczkę” chciała wyłudzić 50 tys. zł od 91 - letniej mieszkanki Sławy. Policja apeluje o maksymalną ostrożność, przestrzega przed tego typu zagrożeniami.

Do takiego „modelowego przykładu” doszło  wczoraj (23 maja) w Sławie.  do 91- letniej mieszkanki Sławy zadzwoniła kobieta podając się za jej wnuczkę. Kobieta tłumaczyła, że zdarzył się wypadek i potrzebuje pilnie 50 tys. zł. Czujność i wnikliwość 91- letniej Sławianki nie dały za wygraną i podczas dalszej części rozmowy nie doszło do decyzji o wypłacie i przekazaniu  pieniędzy.  91- latka poinformowała o rozmowie swojego zięcia, który nie potwierdził, aby jego córka  uległa wypadkowi i potrzebowała pieniądze.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję. 

Nie zapominajmy również o rozmowach telefonicznych mających związek ze zmianą operatora, dostawcy prądu, gazu, bądź też wygranego odkurzacza. W trakcie rozmów zachowujmy trzeźwość umysłu i nie podejmujmy pochopnych decyzji, które jak się później może okazać wcale nie będą dla nas korzystne.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl