TworzymyGłos Regionu

reklama

Pracownia OZE w „Staszicu” oficjalnie otwarta (VIDEO)

Czwartek, 09 listopada 2023 o 15:32, autor: 8
Pracownia OZE w „Staszicu” oficjalnie otwarta (VIDEO)

W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie uczniowie zyskali unikalną przestrzeń do nauki - pracownię ekologiczną skupioną na odnawialnych źródłach energii. Projekt, który ujrzał światło dzienne dzięki Programowi Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, zainaugurował nowy rozdział w kształceniu młodych adeptów zielonych technologii.

Inwestycja z myślą o przyszłości

"Miło mi niezmiernie, że właśnie u nas ta pracownia powstaje i nasi przyszli specjaliści, uczniowie technikum elektrycznego, będą mieli możliwość pogłębiania wiedzy w zakresie odnawialnych źródeł energii", mówi Piotr Wieland, dyrektor szkoły, podkreślając wagę nowej inwestycji. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, za kwotę blisko 70 tys. zł, wyremontowano salę oraz zakupiono zaawansowane wyposażenie, w tym panele słoneczne i turbiny wiatrowe.

Praktyczna strona edukacji

Celem inicjatywy jest nie tylko przekazanie wiedzy teoretycznej, ale także praktyczne przygotowanie uczniów do pracy z nowoczesnymi technologiami. "Projekt instalacji fotowoltaicznej w moim domu" oraz "Wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych w mojej szkole" to tylko przykłady nadchodzących projektów praktycznych, które mają wzmocnić umiejętności młodzieży w realnym środowisku.

Współpraca Powiatu Wschowskiego z WFOSIGW

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski nie kryje zadowolenia z nowo powstałej inwestycji: "Działania te wpisują się w szeroką strategię poprawy kształcenia zawodowego w naszym powiecie". Starosta dziękował również przedstawicielowi WFOSIGW, podkreślając, że dobra współpraca stanowi solidną podstawę dla realizacji projektów edukacyjnych i ekologicznych.

Otwarcie pracowni - krok ku lepszej przyszłości

Podczas otwarcia, Ireneusz Madej, wiceprezes WFOSIGW w Zielonej Górze, wyraził przekonanie, że edukacja w zakresie OZE jest niezbędna, aby Polska zbliżyła się do światowej czołówki korzystających z tych rozwiązań."Myślę, że te rozwiązania, o których będziecie się uczyli, które będziecie potem wdrażali, pozwolą na to, żeby Polska dołączyła do grona tych liderów", dodał.

Nowe technologie w zasięgu ręki

Nauczyciel Tomasz Barć podkreślił, że dzięki dofinansowaniu zakupiono niezbędny sprzęt do praktycznej nauki. Wyposażenie pracowni umożliwi uczniom eksperymentowanie z różnymi konfiguracjami OZE, co z pewnością wzbogaci proces dydaktyczny i przygotuje ich do przyszłych wyzwań zawodowych w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki odnawialnej.

Więcej o pracowni OZE w Staszicu pisaliśmy w artykule zatytułowanym: Uczniowie zeStaszica” uczą się w nowej pracowni. O takim wyposażeniu marzą inne szkoły (VIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Gekon
09.11.2023 16:16

Nie znam słów mogących oddać podziw i hołd staroście Bielawskiemu i ludziom z PiS za ich wkład w budowę powiatu wschowskiego! Sława PiS!

avatar
~Kaczor
09.11.2023 18:22

Ty tak na poważnie??? :)))

avatar
~:):):):):):)!!!
09.11.2023 19:30

Ale mnie ubawiłeś "Bekon" tym wpisem - można się aż posi....... :):):):)!. Podaj chociaż jeden przykład na ten , cytat ....""" ich wkład w budowę powiatu wschowskiego """"???. To już ich ostatnie podrygi przed wyborami Wiosna 2024 ---- i skończą sie te ich ps. "ustawki" za szmal PUBLICZNY - czyli Suwerena, a przypisywany sobie !.

avatar
~Jola
09.11.2023 17:52

Znowu Staszic, brawo Staszic!

avatar
~PRAWDA o "nich"***
10.11.2023 07:04

Sorry!!!, ale nikt po 1990 roku nie robił takiego obciachu jak to czynili ostatnie 8 lat "oni" ludzie tej partii i ich przedstawiciele !. Ktoś powiedział, że "szalupa pisu" już się kończy co widać w centrali - u nich w Warszawie - i Naszym skromnym ( mini-mini)Powiecie Wschowskim !!!. A te ostatnie podrygi i te niekończące się "ustawki" o tym nam mówią - wręcz do nas krzyczą - Tak to wygląda w tym (mini - mini) powiecie jak jednostajnie widujemy tu tego pana jakoby w całym powiecie była pod ich władanie tylko ta jedna szkoła co to na niej czynią sobie te " propagandowe ustawki" !!!. Ale już nie długo bo do wiosny 2024 powiemy im BASTA !!!!.

avatar
~pawe
09.11.2023 19:48

jak pieknie tak było z PRL Sekretarz i reszta PIS i wierni !!!

avatar
~MOŻNA - MOŻNA !
10.11.2023 15:13

Jak to potraktować i jak to ocenić?. Mając na uwadze, że ta władza przez ostatnie ponad 8 lat zwalczała w Naszym Kraju energię odnawialną , tj. wiatrakową, fotowoltaiczną ....itd. Do tego stopnia, że stawiała na węgiel z Rosji !. A teraz taki propagandowy KWIATEK !?. Kiedy oni są wiarygodni ? - najwyraźniej - przypuszczalnie jest to gra z nastawieniem na zbliżające się wybory Wiosna 2024 ?!. Pytanie ; - ile jest takich szkół pod władaniem starostwa?, i w ilu coś takiego zamontują ?. O to jest pytanie ???.

avatar
~Y
10.11.2023 20:04

Brawo PIS

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl