TworzymyGłos Regionu

Pracowity weekend na wschowskich drogach

Poniedziałek, 27 grudnia 2021 o 13:28, aktualizacja Poniedziałek, 27 grudnia 2021 o 13:33, autor: 3 2092
Pracowity weekend na wschowskich drogach

Wschowscy policjanci, podczas minionego świątecznego weekendu zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Niechlubna rekordzistka osiągnęła wynik 3,2 promila alkoholu w organizmie i podróż zakończyła w rowie. Druga z rekordzistek uszkodziła znaki drogowe i doprowadziła do kolizji. Kobieta podróżowała z 1,3 promila alkoholu w organizmie i miała aktywnym zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2025 roku. Pozostali kierowcy osiągnęli nieco niższe wyniki. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Falę świątecznych, nieodpowiedzialnych kierowców zapoczątkowała kierująca VW Passatem, która (24 grudnia) swoją podróż zakończyła w przydrożnym rowie. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że 41-latka starała się zawrócić pojazd i niefortunnie wjechała do rowu. Kobieta miała wcześniej spożywać alkohol. Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził informacje. Badanie trzeźwości 41-latki wykazało 3,2 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy, pojazd trafił na parking strzeżony.

Tego samego dnia (24 grudnia) prawo jazdy stracił również nieodpowiedzialny 28-letni kierowca BMW, który swoim zachowaniem, jazdą z nadmierną prędkością, wymuszaniu zjazdu na pobocze, wprowadzaniu auta w poślizg stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia pozostałych użytkowników dróg. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 28- latka i sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania.

W nocy (25 grudnia) patrol policji w Dębowej Łęce zatrzymał do kontroli osobowe renault. Pojazd poruszał się z wybitą przednią szybą oraz widocznymi wgnieceniami karoserii dachu. Jak się okazało kierowca wydmuchał 0,7 promila alkoholu w organizmie. 40-letni filipińczyk stracił prawo jazdy. A pojazd trafił na parking strzeżony.

W niedzielę (26 grudnia) koło godziny 22.00 we Wschowie w ciągu drogi krajowej nr 12 kierująca osobowym renaultem nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, ścięła dwa znaki drogowe i doprowadziła do zderzenia z nadjeżdżającym mecedesem. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. W systemie policyjnym okazało się, że miała aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do maja 2025 roku. Badanie trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Auto trafiło na parking strzeżony.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze jest bardzo poważnym zagrożeniem. Wystarczy nieraz krótki telefoniczny sygnał dany Policji, by funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania i wyeliminowali z ruchu drogowego potencjalnego sprawcę wypadku. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś życie i zdrowie.

 

 

komisarz Maja Piwowarska

(Komenda Powiatowa Policji we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Adaś
27.12.2021 15:08

W niechlubnym rankingu kobiety górą .... hmm, kiedyś dały komuś życie, teraz są gotowe na zabranie je komuś ? Makiawelizm w czystym wydaniu, przewrotność w złym rozumieniu przemian równości i dostępności do dóbr bogatego świata . A tak to się niektórym wydaje, że "picie" jest takie proste ...... nieprawda, ja wiele lat się tego "uczyłem" aby rozum zarządzał tzw. ludzką głupotą. Umiar i wyczucie to dewiza przyjemności . Adaś

avatar
~Roza
27.12.2021 17:56

A co we Wschowie robił filipińczyk ?

avatar
~ZSC
03.01.2022 22:56

Pewnie lekarz

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl