TworzymyGłos Regionu

Poznaj historie wschowskich zabytków.

Powstała multimedialna ścieżka turystyczna

Wtorek, 16 sierpnia 2022 o 12:08, aktualizacja Wtorek, 16 sierpnia 2022 o 16:55, autor: 2
Poznaj historie wschowskich zabytków.

W gminie Wschowa uruchomiony został pierwszy etap multimedialnej ścieżki turystycznej. Od kilku dni w przestrzeni miejskiej zauważyć można tablice informacyjne, które zachęcają do odwiedzenia strony internetowej, na której opowiedziane są historie z lokalnymi zabytkami.

Aby posłuchać historii, należy odwiedzić stronę https://poznajhistorie.pl/city/wschowa#app lub zeskanować kod QR z jednej z 14 tablic zamieszczonych przy obiektach na terenie miasta i gminy oraz odsłuchać opowieści. 
Poznaj historię to pierwszy etap realizacji projektu pn. „Multimedialna Ścieżka Turystyczna – na tropie wschowskich zabytków”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Oprócz Wschowy w projekcie udział bierze kilkadziesiąt innych miast, m.in. Opole, Strzelce Opolskie, Kędzierzyn Koźle, Bielsko Biała, Kożuchów, Darłowo, Szczecin, czy Kluczbork.
Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mieszkanka
16.08.2022 16:40

Super

avatar
~Ela
17.08.2022 09:24

Brawo pomysł i realizacja swietna

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl