TworzymyGłos Regionu

reklama

Pożar obory w Wyszanowie. W środku było 400 sztuk bydła

Czwartek, 28 marca 2024 o 13:19, aktualizacja Czwartek, 28 marca 2024 o 19:58, autor: 7
Pożar obory w Wyszanowie. W środku było 400 sztuk bydła

W Wyszanowie, niewielkiej miejscowości w gminie Szlichtyngowa, doszło do pożaru obory, w której znajdowało się 400 sztuk bydła. Sytuacja wymagała natychmiastowej i zdecydowanej reakcji, by zapobiec tragedii. Właściciel wraz z pracownikami podjął heroiczną akcję, dzięki której udało się uratować wszystkie zwierzęta. Zdarzenie miało miejsce w środę, około 17:00.

Intensywna walka z żywiołem w Wyszanowie

Na miejsce zdarzenia zadysponowano aż jedenaście zastępów straży pożarnej, w tym cztery z JRG Wschowa oraz siedem zastępów z okolicznych jednostek OSP. Strażacy zmagali się z ogniem przez ponad 4 godziny. Przed ich przyjazdem, pracownicy obory podjęli kluczowe kroki, ewakuując większość bydła i odłączając źródło zasilania, co mogło znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia.

Skutki i prawdopodobna przyczyna

Niestety, pożar spowodował znaczące straty materialne. Zniszczone zostały elementy konstrukcji dachu obory. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zdarzenia mogło być zapalenie się ładowarki teleskopowej. Na miejsce przybyli również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz policja, którzy rozpoczęli szczegółowe działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności pożaru.

Źródło: OSP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Anonim
28.03.2024 14:52

Śmiechu warte. Właściciela tam nie było, właściciel przyjechał na koniec akcji. Byki nie były w legalnej oborze tylko jak tam wszystko jest nielegalnie zrobione. A proponuję żeby ta fermą zainteresowały się inne organy bo właściciel robi sobie bezprawne eldorado.

avatar
~Mieszkaniec Gminy
28.03.2024 19:21

Masz rację prawdziwe eldorado ,a w szczególności gnojowka w rogu za wałem przy ścieżce rowerowej.A przy wale tablica Natura 2000.Warte zastanowienia?.

avatar
~Anonim xd
29.03.2024 17:53

Szkoda, że tobą nie interesują się inne organy. Trochę nie równo masz w tej pustej bani.

avatar
~Anonim
28.03.2024 15:01

Właściciela nie było, także jaką podjął heroiczną walkę. ?Właściciel przyjechał na koniec akcji. Byki stały pod nielegalną wiatą tak jak tam wszystko jest robione bez pozwoleń. Tą fermą powinny zająć się odpowiednie służby bo właściciel robi bezprawne eldorado.

avatar
~PDW xd
28.03.2024 19:04

Gdyby nie zwierzęta, mogłoby się to wszystko spalić, jeden wielki „smród” I nikt sobie z tego nic nie robi. Ciekawe jak długo wytrzyma nowo zrobiona droga do Wyszanowa, kolejne łatanie dziur? Tam jest jeden wielki Meksyk. Radze sprawdzić na mapach w jak szybkim tempie się to rozrasta, a to nie koniec. Właściciel śmieje się nam w twarz. Dodam, że to nie śmierdzi jak normalna farma byków, tylko jakby coś tam zdychało. Palące opony nocą, też nie powinny mieć takiego miejsca, a tam to jazda bez trzymanki widzę. Pozdrawiam serdecznie lecz niekoniecznie rzekome „agro” ;)

avatar
~blokada
28.03.2024 22:35

Czy to jeden z tych co blokował nam drogi ?

avatar
~Gekon
28.03.2024 23:54

Ogromna wdzięczność dla strażaków, tyle wołowiny uratowali! Dziękuję!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl