TworzymyGłos Regionu

reklama

Powrót strefy płatnego parkowania w Sławie. Co warto wiedzieć?

Poniedziałek, 01 kwietnia 2024 o 15:51, aktualizacja Sobota, 06 kwietnia 2024 o 11:22, autor: 1
Powrót strefy płatnego parkowania w Sławie. Co warto wiedzieć?

Wraz z nadejściem wiosny mieszkańcy Sławy ponownie muszą przygotować się na płatne parkowanie w mieście. Po przerwie jesienno-zimowej, system kontroli parkowania wraca, a z nim związane opłaty. Strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-18:00, aż do końca października. Bez opłat tylko w niedzielę i dni świąteczne.

Opłaty za parkowanie w Sławie

Pomimo wprowadzenia strefy, władze miasta zapewniają, że ceny za parkowanie nie ulegną zmianie w porównaniu do ubiegłego roku. Zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający będą mieli możliwość regulowania opłat za pomocą parkomatów rozmieszczonych w strategicznych punktach miasta, jak również poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w postaci aplikacji mobilnych.

Abonament dla mieszkańców

Dla mieszkańców Sławy przewidziano opcję wykupienia karty abonamentowej, która umożliwi korzystanie z miejsc parkingowych w preferencyjnych cenach. Abonament jednomiesięczny dostępny jest już za 35 złotych, co stanowi atrakcyjną ofertę dla osób regularnie parkujących w wybranej strefie. Dla tych, którzy potrzebują większej swobody, istnieje możliwość nabycia karty upoważniającej do parkowania we wszystkich strefach za 65 złotych.

Okres przejściowy

Władze miasta zapowiedziały, że w pierwszych dniach ponownego funkcjonowania strefy, strażnicy miejscy będą pełnić rolę informacyjną, przypominając kierowcom o konieczności uiszczenia opłaty za parkowanie. Ma to na celu ułatwienie adaptacji do ponownie wprowadzonych przepisów oraz zminimalizowanie liczby nieporozumień i mandatów w początkowym okresie funkcjonowania systemu.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Tak
04.04.2024 14:25

A jak ktoś posiada 2 samochody to może wykupić jeden abonament i parkować albo jednym albo drugim pojazdem ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl