TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie doceniony przez Ministerstwo

Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 14:00, aktualizacja Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 14:17, autor: 6
Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie doceniony przez Ministerstwo

W trakcie XLIX sesji Rady Powiatu Wschowskiego, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wręczył dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Wschowie, Andrzejowi Nowickiemu, wyjątkowe wyróżnienie. Dyplom, podpisany przez dr Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, stanowi uznanie za "pełną zaangażowania pracę na rzecz osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawców oraz za wieloletnią działalność na rzecz promocji zatrudnienia i wspierania lokalnego rynku pracy". Wyróżnienie to przyznano w kontekście obchodów 105-lecia powołania w Polsce Publicznych Służb Zatrudnienia.

Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie wyróżniony po raz trzeci

Starosta Bielawski podkreślił, że to już trzecie takie wyróżnienie dla urzędu pod kierownictwem Andrzeja Nowickiego, co świadczy o wyjątkowej pozycji wschowskiego urzędu na tle innych instytucji w kraju. Poprzednie wyróżnienia urząd otrzymał w latach 2019 i 2021.

Podziękowania dyrektora Andrzeja Nowickiego

W odpowiedzi na wyróżnienie, dyrektor Andrzej Nowicki wyraził wdzięczność za wsparcie i współpracę, które były kluczowe dla efektywności działania urzędu. Podziękował zarówno władzom powiatu, jak i radnym za umożliwienie sprawnego funkcjonowania, szczególnie w kontekście zmiany siedziby PUP, która miała znaczący wpływ na poprawę pracy urzędu.

Publiczne Służby Zatrudnienia - filar wsparcia na rynku pracy

Publiczne Służby Zatrudnienia, z 16 wojewódzkimi i 340 powiatowymi urzędami pracy, odgrywają kluczową rolę w obszarze promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. Zatrudniają ponad 20,5 tys. pracowników i współpracują z różnymi partnerami, w tym instytucjami europejskimi, wymieniając doświadczenia i najlepsze praktyki. Utworzenie PSZ w Polsce datuje się na 27 stycznia 1919 roku, kiedy to Marszałek Józef Piłsudski zainicjował działalność pierwszych państwowych urzędów pracy.

Źródło: Powiat Wschowski, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~x
26.02.2024 15:11

Co by było , gdyby gość był cały dzień w pracy. Wszędzie obecny w godzinach pracy i TAKA nagroda. Szacun

avatar
~Pytek ;
26.02.2024 17:15

Ale za co to , to ..?. I jaki minister to im dał ?. Po drugie ; - ile to waży, że aż dwóch dorosłych facetów musi to, to trzymać i to oburącz?. Jak by tak policzyć te wszystkie "ustawki" , pikniki, wyjazdy, wręczanie " tekturowych czeków" .... i ....itd., to ile starosta powiatu spędził w pracy ( w autentycznej pracy na rzecz powiatu ) za biurkiem ? Oto jest pytanie .... . Tak na oko, to mamy ciąg wyborczy starosty - z kampanii wyborczej na kampanię !. I co nam z takiego włodarza ?. Czas na zmianę - 07.04.!!!. A co do BP , to więcej ludzi w naszej Wschowie pracuje na "czarno" , niż za pośrednictwem tego Biura !.

avatar
~O ironio ...#.pl
26.02.2024 17:46

Jak dzieci, jak dzieci ..... dwóch dorosłych facetów ":wyrywa" sobie "dyplom", czy cuś tam innego !. Jak dzieci , jak dzieci .... !. Ale to już nie długo - 07.04 tuż, tuż , a my im ; Pa... papapapa ...!.

avatar
~do -
26.02.2024 16:35

Też to zauważyłem, jeszcze dyrektor ( chyba już czas odejść na emeryturę?) tam gdzie PiS i wszelkie ustawki, tam i on. Kiedy ma czas na pracę, nie wiem ?

avatar
~jack
27.02.2024 13:37

mamo chwalą nas wy mnie a ja was tak to kiedyś mówiono

avatar
~DO<>(jack)
27.02.2024 15:28

I tak było ponda 8 lat za ich rządów i przekazach Dnia z Nowogrodzkiej !!!. Aż!! - Aż tu nagle PAC, nastąpił dzień 15.10.2023 rok <> Bańka prysła i trzeba szukać innych sposobów na " chwalenie się " !!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl