TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Tanecznej

Czwartek, 12 maja 2016 o 14:50, autor: 0
Powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Tanecznej

12 maja 2016 r. na eliminacjach Lubuskiej Gali Tanecznej, która odbyła się w Domu Kultury w Śmieszkowie zaprezentowało się 10 zespołów z powiatu wschowskiego. Prezentacje grup tanecznych oceniała specjalnie powołana komisja konkursowa.

W skład komisji oceniającej występy artystów wchodzili:

Marek Zadłużny – choreograf, dyplomowany artysta, tancerz, wykładowca w zakresie współczesnych form tańca na Uniwersytecie Zielonogórskim, reprezentujący Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Beata Fic – podinspektor ds. Promocji i Rozwoju Gospodarczego Powiatu - Starostwo Powiatowe we Wschowie, Tomasz Krzymiński - kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy- Urząd Miejski w Sławie.

Do kolejnego etapu, czyli finału Lubuskiej Gali Tanecznej, która odbędzie się 7 czerwca 2016 w Nowosolskim Domu Kultury nominacje otrzymali:

Zespół TUTU z Domu Kultury w Sławie

Mażoretki Finezja ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej

Mała Grupę Taneczną ze Szkoły Podstawowej w Łysinach

Prócz nominacji powyższe zespoły zostały wyróżnione nagrodą pieniężną, ufundowaną przez Burmistrza Sławy, w wysokości kolejno 500 zł, 300 zł oraz 200 zł. Niestety nie wszyscy młodzi artyści mogli reprezentować powiat wschowski w trakcie finałowej Lubuskiej Gali Tanecznej, jednak wysoki poziom występów spowodował wyróżnieniem pozostałych grup. Były to:

Lejdis z Domu Kultury w Ciosańcu, Psotki z Domu Kultury w Sławie, Wesoła Gromadka z Domu Kultury w Śmieszkowie, Mała Grupa Taneczna I ze Szkoły Podstawowej w Łysinach, Małe Kroczki z Domu Kultury w Ciosańcu, Kolorowe z Domu Kultury w Śmieszkowie, Kroczki z Domu Kultury w Ciosańcu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy uczestnictwa i słodycze. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe we Wschowie i Burmistrz Sławy.

 M. Pełka

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl