TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski: Wspieramy niepełnosprawnych

Czwartek, 20 stycznia 2022 o 11:21, autor: 2
Powiat Wschowski: Wspieramy niepełnosprawnych

Podczas spotkania z Andrzejem Gonią, Dyrektorem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze w październiku zeszłego roku, w czasie którego podpisano m.in. umowę na dofinansowanie zakupu autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby SOSW we Wschowie, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą uzgodnili warunki dofinansowania pomocy dla niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Wschowskiego.

W sumie do niepełnosprawnych uczniów SOSW i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie trafiła pomoc za niebagatelną sumę blisko 100 000,00 złotych.

W ostatnim czasie uczniowie SOSW otrzymali m.in. środki ochrony osobistej, termometry bezdotykowe, urządzenia podnoszące bezpieczeństwo sanitarne, tekstylia (pościele i ręczniki), materace oraz paczki żywnościowe. Szkoła wzbogaciła się o ozonator, który w obecnym pandemicznym czasie zadba o oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, dwa odkurzacze piorące oraz wyparzarkę do naczyń. Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego trafiły środki o łącznej wartości blisko 40 000,00 zł.

W ramach programu zrealizowana została również pomoc w zakresie paczek profilaktyczno-medycznych dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Wschowskiego, zawierających pulsoksymetr, termometr elektroniczny, maseczki jednorazowe, antybakteryjny spray do powierzchni oraz mydło antybakteryjne.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz petentom obsługiwanym w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zostały zakupione bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk, oczyszczacz powietrza oraz płyny do dezynfekcji oraz maseczki.

Wszystkie sprzęty zostały zakupione w ramach programu pn. ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, finansowanego ze środków PFRON.

Z upoważnienia Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego rozdysponowaniem pomocy zajęli się pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~xyz
21.01.2022 08:20

moja matka ma 86 lat, znaczną niepełnosprawność, nie widzi i nic nie dostała; ciekawe czy pcr wie z imienia i nazwiska jakie osoby niepełnosprawne mieszkają na terenie powiatu

avatar
~Ja
26.01.2022 14:16

Do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie trzeba się zgłosić z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności. PCPR nie jest jasnowidzem i nie posiada rejestru osób niepełnosprawnych w powiecie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl