TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski wspiera lokalną Spółkę Wodną. Do PSW we Wschowie trafił samochód!

Piątek, 19 maja 2023 o 13:05, aktualizacja Piątek, 19 maja 2023 o 13:44, autor: 3
Powiat Wschowski wspiera lokalną Spółkę Wodną. Do PSW we Wschowie trafił samochód!

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą przekazał nieodpłatnie samochód ciężarowy marki Opel Movano dla Powiatowej Spółki Wodnej we Wschowie. Ta inicjatywa ma na celu wesprzeć statutową działalność spółki, prowadzoną na terenie Powiatu Wschowskiego.

Docenienie pracy Powiatowej Spółki Wodnej

Starosta Wschowski wyraził swoje uznanie dla pracy Powiatowej Spółki Wodnej we Wschowie, podkreślając, że utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, takich jak rowy, przepusty, jazy, oraz prowadzenie racjonalnej gospodarki wodnej na użytkach rolnych, przyczynia się do poprawy warunków pracy rolników. Dodatkowo, przekazany samochód z pewnością wesprze bieżące zadania i codzienną pracę pracowników spółki wodnej.

Inwestycje w rolnictwo i ochronę środowiska

Jest to kolejny krok w działaniach Powiatu Wschowskiego na rzecz ochrony środowiska i wspierania rolnictwa. Co roku Powiat Wschowski przekazuje dotację celową na konserwację i odbudowę rowów w gminach Wschowa, Sława i Szlichtyngowa. W tym roku, kwota przekazana na ten cel wynosi 45 000 zł.

Efektywność i osiąganie celów

Dzięki takim inicjatywom Powiatowa Spółka Wodna we Wschowie może kontynuować swoją ważną działalność, wpływając na rozwój rolnictwa oraz ochronę środowiska. Samochód ciężarowy marki Opel Movano umożliwi bardziej efektywne i sprawne wykonywanie zadań terenowych, przyczyniając się do poprawy jakości pracy i osiągnięcia zamierzonych celów.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~MY
21.05.2023 08:07

Ba!!! - Łask nie robią - to przecież za nasze PIENIĄDZE ten zakup !!!. Dobrze, że mamy czas kampanii wyborczej i starostwo przypomniało sobie, iż jest coś takiego jak Miasto Wschowa, które zapewnia im Lokum i Dbanie o czystość !!!/ . Powiadają, że to " się nam należy jak zupa psu...." !, a nie bez pardonowy cykliczny atak na władze Naszego Miasta i Gmin przez ich hejterów !.

avatar
~Rychło i czas +
22.05.2023 15:10

Jak widać trzeba, aż kampanii wyborczej by starosta powiatu z nadania pisu przypomniał sobie, że jest jeszcze miasto Wschowa w którym jemu i pisowi przyszło urzędować!!!!. Łaski ty czynem za Nasze -Publiczne pieniądze nikomu tego nie czyni !!!!!. Potwierdzam - i po co ta pokazówka z tej okazji ???.

avatar
~Zen
22.05.2023 15:26

Skoro Sp. Wodne mają roczny budżet na poziomie paru km rocznego wykonania inwestycji, to po co im ten samochód ? Co on ma przewozić ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl