TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski: Rozwijamy czytelnictwo w placówkach oświatowych

Czwartek, 05 maja 2022 o 15:00, autor: 0
Powiat Wschowski: Rozwijamy czytelnictwo w placówkach oświatowych

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” pozyskano środki od Wojewody Lubuskiego na udzielenie wsparcia finansowego w wysokości 2.500 zł dla Przedszkola Specjalnego Nr 6 „Kraina Tęczy” w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie oraz 12.000 zł dla Technikum w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Powiat Wschowski współfinansuje zadanie i przekaże środki własne w wysokości nie mniejszej niż 3.625 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu budowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci

w wieku przedszkolnym oraz wzmocnienie aktywności czytelniczej uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W odniesieniu do placówek wychowania przedszkolnego realizacja zadania obejmuje zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz realizację działań promujących czytelnictwo, a w stosunku do szkół ponadpodstawowych zakup książek, będących nowościami wydawniczymi, nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz działań promujących czytelnictwo.

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl