TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski otrzymał 3 mln zł na przebudowę drogi!

Piątek, 24 września 2021 o 12:40, aktualizacja Poniedziałek, 27 września 2021 o 09:27, autor: 8
Powiat Wschowski otrzymał 3 mln zł na przebudowę drogi!

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą podpisali w Departamencie Rozwoju Programów Obszarów Wiejskich w Zielonej Górze umowę o przyznanie pomocy udzielonej przez samorząd Województwa Lubuskiego na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przedmiotowe zadanie dotyczyć będzie przebudowy odcinka drogi powiatowej Stare Strącze – Lipinki.

W wyniku prowadzonego naboru Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał Powiatowi Wschowskiemu kwotę 3 000 000 zł! Pozyskane środki mają służyć wsparciu lokalnego rozwoju obszarów wiejskich poprzez poprawę stanu infrastruktury drogowej.

Przyznana pomoc stanowi 63% wartości zadania. Pozostała część kwoty pochodzić będzie ze wsparcia Gminy Sława i budżetu Powiatu.

Dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego, Burmistrzowi Sławy Cezaremu Sadrakule oraz Radnym Rady Miejskiej w Sławie za wsparcie kolejnego działania w naszym Powiecie!

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Wow!!! Wow!!!!....
24.09.2021 17:26

To ta dotacja z cyklu obiecana w kampanii wyborczej na 1000 nowych mostów i nowych dróg ....?. A co za to można zmajstrować - wybudować w takim powiecie jak Wschowa ???. Jakby policzył te wszystkie zmarnowane pieniądze obecnej władzy za te 7 lat ich rządów TO BY BYŁY DROGI i MOSTY jak ze Wschowy do Pekin .....! Hi..... .

avatar
~Slawianin
24.09.2021 19:28

Kiedy 2 cześć obwodnicy w Sławie , bo kamienice się sypia, niedługo dojdzie do katastrofy budowlanej

avatar
~Mieszkaniec
25.09.2021 08:35

A co dostał ratusz

avatar
~Mieszkanka+
26.09.2021 12:59

Tak się "Mieszkańcu" zachowujesz jak ta większość rządowa co to uważa, że nam daje własny szmal A TO SĄ NAZE - SUWERENA POLSKI PIENIĄDZE i NALEŻĄ SIE NAM JAK TA ZUPA DLA PSA !!!!!. A ci panowie z pisu i ta cała śmieszna powiatowa koalicja tak sie zachowuje jakoby byka chwyciła za rogi !!!!! - Śmiech na sali jak tak można żonglować cudzymi pieniędzmi biorąc pod uwagę ile tego naszego szmalu przetracili w TYCH ICH LICZNYCH AFERACH !!!!!!. Szanowny Panie/pani forumowiczu/ko możesz się dziwić tej "święte trójcy" RP ......?. Jaka koalicja taka i Rada Powiatu !!!!.

avatar
~xyz
25.09.2021 13:35

Jak przykro się patrzy, że tylko Sława i Szlichtyngowa wstyd radni powiatowi ze Wschowy.

avatar
~Wschowa
26.09.2021 08:58

Trzy główne radne: Jolasia i 2 Danuśki dla Wschowy nawet figi z makiem nie wywalczą. Przy urnach my im też figę a nie głos damy.

avatar
~Prawda na wyzwoli....!
27.09.2021 07:32

Czy przedstawiciel lokalnego pisu i jego szef są w stanie nam podać jak ta skromna kwota dla Powiatu Wschowskiego co tak ochoczo się w jej tle afiszują ma się do KWOT jakie zostały wydane na BUBLE związane z Covid, premiami dla "swoich", wszelkich nadużyć ponad 7 lat ich rządów ( te słynne buble maseczki, respiratory, koperty wyborcze, itd. .....) w tym przy obsadzaniu stołków swoim w Spółkach Skarbu Państwa ( co opisuje w dniu dzisiejszym ten temat pewna gazeta i wolny internet ...) ......?, czy są w stanie na tej przypuszczalnej KWOCIE również tak ochoczo się fotografować ??????. Pada pytanie : - sprawdzam !.

avatar
~młodzian
27.09.2021 21:28

Za tą kasę wybudować urząd w Sławie i przenieść starostwo do Sławy. Budynek na Kosynierów oddać dla UMiG bo burmistrzowi w starym ratuszu ciasno.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl