TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski modernizuje drogę od Zamysłowa do krzyżówki Gola-Konradowo

Poniedziałek, 30 października 2023 o 16:21, aktualizacja Poniedziałek, 30 października 2023 o 16:54, autor: 21
Powiat Wschowski modernizuje drogę od Zamysłowa do krzyżówki Gola-Konradowo

Nie tak dawno informowaliśmy o postępach w przebudowie drogi na trasie Górczyna-Zamysłów, a już rozpoczął się remont na dalszym odcinku, w stronę skrzyżowania Gola-Konradowo. Wszystko to część większej, ponad 15-milionowej, inwestycji realizowanej przez Powiat Wschowski przy wsparciu z „Polskiego Ładu”.

Starosta Wschowski podkreśla znaczenie projektu

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wyraził zadowolenie z postępów inwestycji. "Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki na realizację tego zadania, oraz że droga będzie przebudowana gruntownie, a także wybudujemy ciąg pieszo-rowerowy, który poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz osób przemieszczających się drogą", zaznaczył włodarz.

Burmistrz Wielgus dziękuje

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, podziękowała za inwestycje realizowane przez Powiat Wschowski na terenie gminy Szlichtyngowa. "Chciałam bardzo serdecznie podziękować Powiatowi Wschowskiemu i Panu Staroście za te inwestycje. (...) dziękuję za dostrzeganie potrzeb w zakresie poprawy infrastruktury drogowej, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych", powiedziała.

Zobacz również: Umowa na remont drogi 1009F Górczyna - Stare Drzewce została podpisana

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~x.d
30.10.2023 17:04

Młodzi się cieszą jak widać.

avatar
~Mieszkaniec Zamyslowa
30.10.2023 18:46

Cieszą się wszyscy mieszkańcy Zamyslowa, będzie bezpiecznie dla rowerzystów, pieszych i samochodów. Nasz wioska będzie wyglądać pięknie. Dziękujemy wszystkim podatnikom bo to dzięki Wam i nam powstaje ta droga i to powinno być na tym znaku.

avatar
~Szanowny Mieszkańcu Zamysłowa!
30.10.2023 23:10

Dlaczego Cię tam nie było jak ta "ustawka" w stylu Gierkowskim udowadniała Nam i Wam, że udaje, iż coś dla Nas R O B I ????. Czy te aby TRZY Bańki to są z ich kieszeni, że oni tam odstawiają ten TEATRZK ???.

avatar
~Sąsiad
30.10.2023 20:40

A może ktoś zmodernizować ulice Pusta we Wschowie. Jak tak dalej pójdzie,to Park Wolsztyński będzie miał piękniejsze ścieżki niż mieszkańcy Wschowy przed swoimi domami.

avatar
~Kochana "władzo"
30.10.2023 23:05

Tak szczerze po ile wy macie lat, że tak z uporem , tak maniakalnie upodobaliście sobie ta zabawę w " ustawki" w szczerych polach i przeszkadzacie klasie robotniczej w ich zaplanowanych robotach ????. Brrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!.

avatar
~Wschowianin
31.10.2023 06:16

Do komentujących. Jeszcze trochę i zobaczymy co wam da Tusk ? Jesteśmy na końcu województwa i taka Wschowa guzik kogoś obchodzi . Jeszcze będziemy wszyscy płakać . Jak zabiorą 500+ i te wszystkie socjale , to znowu będzie kolejka do mopsu . Cebula do obierania już czeka w urzędzie pracy

avatar
~DO"Wschowianin"
31.10.2023 12:54

Po pierwsze;- do kogo tak gadka?. Po drugie;- czas pogodzić się z upadkiem i przegraną tej waszej totalnej <>totalne<> władzy i bezwstydnego UWŁASZCZENIA się na mieniu PUBLICZNYM, czyli Naszym !!!. Nie strasz , nie strasz bo ............. itd. !. Jeśli chodzi o to tak zwane 500+, to obecnie jest to jeden wielki pryszcz na .......... itd., w stosunki i w porównaniu do tego waszego pisowskiego "Bezładu Gospodarczego" , " Dziury Morawieckiego" oraz totalnego zadłużenia naszego Kraju przez waszą tak zwaną prorodzinną politykę na zasadzie rozdawnictw narodowego !!!!!!!!. Przypominam ci i tobie trzęsących sie towarzyszy z przegranej, ze to Nie Tusk, tylko dla ciebie Pan Premier Tusk !!!!. A będzie rządził nie sam tylko w koalicji z innymi partiami !!!!. pa !!!!

avatar
~Kierowca
31.10.2023 06:56

Krzyżówka to może być konia z żyrafa. Jak już to droga jest robiona do skrzyżowania.

avatar
~Panie ( Kierowco..)
31.10.2023 15:38

Pan to wie, ja to wiem i oni też to wiedzą, że to kolejny , a la "bubel" : na szybko, na łapu-capu , pod publiczkę, po kampanię wyborczą ---- a po roku do naprawy !!!!. Podobnie jak z tą uliczka, a la Ogrodowa !!!!. Aby się tylko pokazać !!!!.

avatar
~"Blok startowy" plus
31.10.2023 06:59

Jak widać, jak słychać człowiek ciągle w blokach startowych nowej kampanii wyborczej Wiosna 2024 !. A My głośno mówimy, BA !!!! - wołamy NIE, NIE, NIE ......... nie tą DROGĄ, ani innymi drogami, dróżkami, ścieżkami pieszymi, rowerowymi....itd. Po prostu NIE p. starosto !. Przy okazji, czy rozliczyliście się z kosztów kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu z pana udziałem i pańskich kolegów i koleżanek ?, - ile Naszych Publicznych pieniędzy wydano na wasze " kampanijne usatwki, pikniki, promocje", bilbordy rodzinne" ??????. Ile tych PUBLICZNYCH pieniędzy było, np. z lokalnych Spółek Skarbu Państwa ???. Kiedy się od was o tym dowiemy ????.

avatar
~"KLASYKA propagandyplus"
31.10.2023 07:04

Jak te sceny, z tym ruchem szpadla, czy łopaty są nam znane z niedawno słusznie mienionej epoki począwszy od Bieruta , a na Jaruzelskim skończywszy !. " Symboliczny ruch szpadlem, łopatą" tak zwanych przedstawicieli władzy w " lakierkach i krawacie" na budowie za pieniądze SUWERENA !. Pytanie ; - kto tu się bawi na Nasz Koszt ???.

avatar
~WYBORY-2024***
31.10.2023 08:47

Poczekamy - Zobaczymy - Rozliczymy <> AŁDYT NAM WSZYSTKO POWIE ***

avatar
~Adaś
31.10.2023 11:27

Rozdzielmy to: nie ma żadnej wątpliwości, że w/wym droga (1009F) jest w stanie opłakanym i należy jej się kapitalny remont, to jest pewnik, za to - "duża buźka" . Ale też, za tzw. wykonywanie swoich służbowych obowiązków, za co np. p. starosta ma zapłacone niepomiernie ze 2,5x średnią krajową, my obywatele jesteśmy dręczeni i zamęczani (Zw) czymś co Oni nazywają wyczynem i tezą uznania dla władzy a my, czystym ostrzałem epoki sukcesu tzw. "dobra zmiana". To jest (to ma być) coś takiego, żeby mieszkaniec wiedział, że dostał to "dobro" od władzy ........ za posłuch i uniżoność. A mogłeś nie dostać..... "Bóg zapłać" mogłoby stać się formą demagogi "zakucia" . Moim zastanowieniem jest też i sama postawa p. burmistrz Szlichtyngowej która już od paru lat jest nie jasna. Widać jej uległość i sterowalność, polubiła taką formę przekazu ale co nie co walec uklepał, to zostanie, z tego będzie społeczeństwo korzystać więc jakąś tam jej niejednoznaczną postawę też można wytłumaczyć. Perspektywicznie patrząc, będzie p. Wielgus trudno odnowić swą kadencje ? To jak z posterunkiem ...... jak "ogień grzał" to się drzewo nosiło, a dzisiaj....... bo by karierę zatrzymali i awanse ale za to dzisiaj byłbyś senatorem. Adaś

avatar
~***ŁOPATA***
31.10.2023 11:45

Powiadają Ludzie mienionej epoki, że łopata w rękach Szefów PZPR to " symbol ich władzy" dlatego tak często się z nią fotografowali, aby pokazać nam Ludowi Miast i Wsi, że się z nami bratają --Hi...... !.

avatar
~***ŁOPATA***
31.10.2023 11:45

Powiadają Ludzie mienionej epoki, że łopata w rękach Szefów PZPR to " symbol ich władzy" dlatego tak często się z nią fotografowali, aby pokazać nam Ludowi Miast i Wsi, że się z nami bratają --Hi...... !.

avatar
~mieszkaniec
31.10.2023 14:44

Oj, to chyba Elżunia będzie częstym gościem w Szlichcie!

avatar
~ABC
31.10.2023 23:28

Powiem tylko jedno zwykłego mieszkańca gminy, powiatu, województwa (...) to obchodzi kto się lansuje na fotach.To wasz zasrany obowiązek. Drogi mają mieścić się w definicji słowa "droga"nikt nie robi żadnemu użytkownikowi jakiejkolwiek drogi publicznej łaski, że ma być w normach bezpieczeństwa, bo na to są przeznaczone fundusze z każdego jeb....o litra paliwa, które tankujemy.To nam się należy jak psu buda!!! I ani myślę wam za to dziękować

avatar
~DO Pana ( ABC)
02.11.2023 08:39

Jak komentarz do tej bezwstydnej ustawki wystarczą tylko i li te Pana CZTEREY SŁOWA , cytat ..." To wasz zasrany obowiązek" !!!!. Brawo - strzał w 10!!!!. Pytanie do Inspektora BHP; - gdzie to zebrane z łapanki towarzystwo ma należny na takich budowach strój - UBRANIE ROBACZE - gumiaki, kaski, rękawice, itd. --- czy będą do nich z tego tytułu wyciągnięte wnioski mandatowe ????. Tylko sankcje i ich egzekwowanie ich czegoś w życiu NAUCZĄ !!!!. Z mojej strony ; - proszę nie epatować swoją osobą coś co jest za PIENIĄDZE PUBLICZNE - SUWERENA , bez SUWERENA !!!!!.

avatar
~Gekon
01.11.2023 23:15

Proponuję Bielawskiego na burmistrza Szlichtyngowej.

avatar
~DO<>(Gekon)
02.11.2023 08:46

Mija już ponad 30 lat od upadku komuny, a Szlichtyngowa jak nie miała tak nie ma prawdziwego Gospodarza w Osobie Burmistrza, na poziomie Pana Burmistrza jaki jest obecnie we Wschowie !!!!. To jest przykre ...., ze takie miasteczka, a zawsze ktoś z kategorii " lizusowstwa wobec jakieś partii /////".... ZERO własnych inicjatyw na skalę XXI Wieku tylko, a la jeden sołtys do drugiego sołtysa i tak dalej z licznymi "ustawkami" to leci ....., a czas ucieka dla mieszkańców jak woda w strumyku - bezpowrotnie !!!!!.

avatar
~do Gekona
02.11.2023 10:20

Był w poprzedniej kadencji (z-cą), nic nie uczynił, szkoda czasu na niego. Do tego to PiS a całe województwo lubuskie już jest po naszej stronie, za wyjątkiem pow. wschowskiego . Działajmy na rzecz Koalicji PO .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl