Potwierdzili swoją wartość

Czwartek, 29 marca 2012 o 12:38, autor: 1

W minioną sobotę 24.03.2012r zostały rozegrane w Szczecinie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych.

547 zawodników reprezentujących blisko 150 klubów z całej Polski rywalizowało w 8 biegach na dystansach od 2 do 6km. Zawody przeprowadzono w pięknej scenerii Parku Kasprowicza przy słonecznej aurze. W zawodach tych udanie rywalizowali nasi wschowscy biegacze z klubu LLKS Osowa Sień. Podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego udowodnili, ze należą do krajowej czołówki w obu kategoriach. Najlepiej z juniorów zaprezentował się, który dzięki bardzo mądrej taktyce zajął 10 miejsce na dystansie 5000m. Te wyniki są życiowymi sukcesami naszych 16-17 latków.  Województwo lubuskie uplasowało się odpowiednio na 10 i 8 miejscu w gronie wszystkich 16 województw. To ogromny sukces naszych młodych zawodników, tym cenniejszy, że as atutowy zespołu Rafał Matuszczak od 2 tygodni walczył z chorobą. Zespół juniorów stanowili Miłosz Golik, Rafał Matuszczak, Piotr Drobnik, Piotr Nikorowski, Agata Semkło i Magdalena Frąckowiak. A zespół juniorów młodszych; Lidka Zając, Marcin Łyskawka, Dawid Laszczowski i Marcin Jurczak. Po sukcesach w Mistrzostwach Wielkopolski i Dolnego Śląska oraz zwycięstwie młodzików w Mistrzostwach Makroregionu start w MP w Szczecinie kończy sezon startów przełajowych. Przed startami na stadionie pozostały tylko Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Ustrzykach Dolnych 14.04.2012r, które będą eliminacjami do Mistrzostw Europy dla juniorów i juniorów młodszych, trzymajmy kciuki za naszych zawodników. Liczymy na udany start naszej 7 zawodników, która wybiera się na te zawody. Tekst i zdjęcia LLKS Osowa Sień [nggallery id=147]