TworzymyGłos Regionu

Potrzebne będzie drugie postępowanie przetargowe.

Basen Miejski we Wschowie

Poniedziałek, 30 maja 2022 o 10:43, aktualizacja Poniedziałek, 30 maja 2022 o 13:05, autor: 3 1684
Potrzebne będzie drugie postępowanie przetargowe.

Gmina Wschowa pracuje nad kompleksowym remontem wschowskiego basenu. Środki na zadanie zostały przyznane w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład. Aby wyłonić wykonawcę inwestycji będzie potrzebny kolejny przetarg, bowiem w pierwszym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

Na przebudowę wschowskiego basenu Gmina Wschowa otrzymała 4,5 mln zł. W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa przebudowa niecek basenowych i zaplecza technicznego, w tym technologii uzdatniania wody. Odnowione zostaną również szatnie. Zanim dojdzie do remontu, wybrany musi zostać wykonawca.

Burmistrz Konrad Antkowiak odniósł się do braku ofert w pierwszym postępowaniu przetargowym. Włodarz uspokaja i zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju.

Niestety w pierwszym postępowaniu przetargowym nie zgłosił się żaden potencjalny wykonawca. Nie jest to jedyna inwestycja, jaka otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, która ma problemy ze znalezieniem wykonawcy. Warto spojrzeć chociażby na przykład sąsiedniej Gminy Sława, gdzie dopiero w piątym postępowaniu przetargowym wybrano firmę, która przeprowadzi przebudowę byłej szkoły podstawowej. Założenia Rządowego Funduszu Polski Ład zakładają, że pieniądze z otrzymanych promes wypłacane będą przedsiębiorcom po realizacji inwestycji, co wymaga zabezpieczenia od wykonawców kosztów zadania i zwrot środków w późniejszym czasie, w tak zwanych oknach płatniczych wyznaczanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gmina Wschowa liczy się z faktem, iż wybór wykonawcy może potrwać, a firmy przedstawią wyższe oferty niż te zakładane we wniosku z 2021 r. 

Mam nadzieję, że w kolejnych postępowaniach przetargowych uda nam się znaleźć wykonawcę. Oczywiście tak jak chociażby we wspomnianym wyżej przypadku Gminy Sława liczymy się, że może to być dłuższy proces, a wykonawca przedstawi wyższą ofertę niż zakładana we wniosku z 2021 roku kwota. Gmina Sława do nieco ponad 3,5 milionowego dofinansowania musi dołożyć 2,4 miliona złotych, a założenia Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych zakładał niemal 90% finansowanie inwestycji.

Źródło/foto: Konradantkowiakoficjalnie, ckir.wschowa.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Maly
31.05.2022 15:51

Od roku na Moniuszki nie ma kto włóczyć przejścia dla pieszych kpina

avatar
~Studentka UTW
31.05.2022 18:13

Przejście dla pieszych na Moniuszki to zdaję się POpis PRowego ramienia Antkowiaka czyli stowarzyszenia WIP. Prawda li to ? Jaki inkubator , takie jaja.

avatar
~Dojczland
04.07.2022 09:16

Odkupię ten basen Panie burmistrzu. Musimy usiąść i porozmawiać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl