TworzymyGłos Regionu

Posprzątali teren przy fosie i Szlaku Bluszczowym (FOTO)

Sobota, 22 kwietnia 2023 o 13:36, autor: 0
Posprzątali teren przy fosie i Szlaku Bluszczowym (FOTO)

Dzień Ziemi to coroczne święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego. W tym roku, pracownicy Urzędu, Strażnicy Miejscy, Centrum Kultury i Rekreacji, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy oraz Spółki Komunalnej Wschowa zdecydowali się uczcić tę okazję poprzez działanie – wspólnie posprzątali teren przy fosie oraz Szlaku Bluszczowego.

Praca dla środowiska

Członkowie wyżej wymienionych instytucji zebrali się na terenie przy fosie oraz Szlaku Bluszczowym, by oczyścić je z porzuconych śmieci i odpadków. Pracownicy Urzędu wyrazili nadzieję, że to małe działanie przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród mieszkańców Wschowy i zachęci ich do troski o porządek i czystość w gminie.

Dlaczego warto dbać o środowisko?

Ochrona środowiska naturalnego jest jednym z najważniejszych wyzwań, z jakimi musimy się obecnie zmagać. Zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby powoduje szkodliwe skutki dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także wpływa na klimat i ekosystemy.

Z biegiem czasu coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko. Działania na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju są konieczne, by zapewnić przyszłym pokoleniom czyste powietrze, zdrową żywność i zrównoważoną przestrzeń do życia.

Jak możemy pomóc w ochronie środowiska?

Dzień Ziemi to dobry moment, by zastanowić się, co możemy zrobić, by chronić środowisko. Oto kilka prostych sposobów, które mogą pomóc:

1. Segreguj odpady

Jednym z najważniejszych działań, jakie możemy podjąć, jest segregacja odpadów. Dzięki temu mniej odpadów trafia na składowiska, a wiele surowców może być ponownie wykorzystanych.

2. Oszczędzaj energię

Korzystaj z energooszczędnych urządzeń i pamiętaj o wyłączaniu urządzeń elektrycznych, gdy ich nie używasz. Dzięki temu oszczędzisz energię i zmniejszysz emisję dwutlenku węgla.

3. Korzystaj z transportu publicznego

Zamiast korzystać z samochodu, wybierz transport publiczny.

4. Używaj ekologicznych produktów

Wybieraj produkty, które są przyjazne dla środowiska. Zamiast plastikowych opakowań, wybieraj te wykonane z papieru, szkła lub metalu. Postaraj się także ograniczać ilość odpadów jednorazowych.

5. Dbaj o swoje otoczenie

Sprzątaj po sobie, nie wyrzucaj śmieci do lasu lub na ulicy. Zachęcaj także swoich znajomych i rodzinę do dbania o środowisko.

Foto: Urząd Miasta i Gminy we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl