TworzymyGłos Regionu

reklama

Porażka z liderem i punkty za walkower. WSTK coraz bliżej baraży

Poniedziałek, 12 lutego 2018 o 12:31, aktualizacja Czwartek, 15 lutego 2018 o 16:49, autor: 0
Porażka z liderem i punkty za walkower. WSTK coraz bliżej baraży

Dwa mecze w części zasadniczej sezonu pozostały do rozegrania WSTK. Pomimo weekendowej porażki z liderem MKS Mazbud Szczawno Zdrój awans do baraży jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wygrać jedno z dwóch pozostałych spotkań lub liczyć, że rywale zgubią gdzieś punkty.

W sobotę WSTK udało się do Szczawna Zdrój na mecz III Ligi Mężczyzn. Chociaż naszej drużynie przyszło mierzyć się z aktualnym liderem rozgrywek to różnicy klas na boisku nie było widać. Warto dodać, że w połowie spotkania wynik brzmiał 34:37 na korzyść WSTK. To co najgorsze stało się w trzeciej kwarcie, w której drużyna ze Wschowy przegrała 21:15 trwoniąc całą dotychczasową przewagę. Nasi zawodnicy ambitnie walczyli w ostatniej części, na moment obejmując nawet prowadzenie lecz nie wystarczyło im sił, aby mówiąc kolokwialnie dowieźć zwycięstwo do ostatniej syreny. Końcowy rezultat brzmiał 67:62 dla gospodarzy.

Dużo szczęśliwsze informacje dla WSTK przyszły z Wydziału ds. Szkolenia i Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Koszykówki, który zweryfikował wynik spotkania z 7 stycznia z KKS Kobierzyce jako walkower na korzyść WSTK. Dzięki temu nasza drużyna zgromadziła aktualnie 22 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ostatnie które premiuje awansem do baraży o II ligę. Przez WSTK jeszcze dwa mecze, pierwszy 3 marca we własnej hali z niekwestionowanym faworytem całej ligi UKS Chromikiem Żary. Kolejne spotkanie WSTK rozegra tydzień później na wyjeździe z Franc Gardiner Polonia Świdnica. Zwycięstwo w którymś z tych meczy da WSTK pewne miejsce w barażach. Może jednak okazać się, że nawet to nie będzie konieczne, ponieważ jedyną drużyną, która może jeszcze awansować na czwarte miejsce w tabeli jest KKS Siechnica. Ten zespół ma jeszcze trzy spotkania do rozegrania i żeby liczyć się w walce o baraże musi wszystkie te spotkania wygrać. W tym mecz z UKS Chromikiem Żary, który do tej pory przegrał tylko raz w 12 meczach. Mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami rozegrany zostanie 24 lutego i już wtedy może okazać się, że WSTK w tym sezonie powalczy o awans do II ligi. Trzymamy kciuki i życzymy samych zwycięstw. Fotorelacja z ostatniego meczu z fanpage’’u WSTK, autorem zdjęć jest Mariusz Gliński.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl