Porażka we Wrocławiu

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 o 10:47, autor: 10

Po tygodniowej przerwie, w której nasz zespół pauzował na parkiet wrócili koszykarze Wschowsko Sławskiego Towarzystwa Koszykówki. We Wrocławiu przegrali z WKK 80:53. Pierwsza połowa meczu we Wrocławiu była dość wyrównana. Na początku spotkania gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie udało im się znacznie powiększyć. Pod koniec pierwszej kwarty po celnym rzucie za 2 punkty Karola Tyborowskiego naszym koszykarzom udało się zbliżyć nawet na 1 punkt i pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem WKK tylko 20:19. Zawodnicy ze Wschowy i Sławy nie odstawali też bardzo w drugiej ćwiartce meczu (22:16) i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 42:36. Klęskę przyniosła 3 kwarta, w której WSTK rzuciło tylko 9 punktów, a gospodarze zdobyli ich aż 22. Ostatnia odsłona zakończyła się wynikiem 16:9 dla WSTK. Punkty dla naszego zespołu zdobywali: Jędrzej Jankowiak 17, Paweł Jaworski 15, Mariusz Zgrzebnicki 7, Przemysław Matuszewski 6, Krzysztof Kaptur 6, Karol Tyborowski 2, Jakub Chałpuka 1. W najbliższą sobotę 2 lutego o godzinie 17.00 w Sali Gimnazjum Nr 2 nasz zespół zmierzy się z AZS AWF Katowice.