TworzymyGłos Regionu

Popularyzacja dziedzictwa kulturowego ziemi wschowskiej za granicą

Piątek, 28 października 2022 o 09:40, aktualizacja Piątek, 28 października 2022 o 09:46, autor: 2 550
Popularyzacja dziedzictwa kulturowego ziemi wschowskiej za granicą

Mapa historyczna ziemi wschowskiej, przygotowana z okazji 600-lecia inkorporacji miasta do Królestwa Polskiego przez Stowarzyszenie Królewska Wschowa została zaprezentowana podczas konferencji naukowej na uniwersytecie oraz w pałacu gubernatora w Nancy – stolicy Lotaryngii, w której brała udział delegacja polska, m.in. Posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Rafalska oraz pracownik Muzeum Ziemi Wschowskiej Przemysław Wojciech.

Była to niezwykła okazja do popularyzacji wśród Polonii mieszkającej we Francji postaci króla Leszczyńskiego oraz jego związków z historyczną ziemią wschowską.

Cieszymy się, że również w zasobach Starostwa Powiatowego we Wschowie jest tak cenna mapa oraz dziękujemy Stowarzyszeniu Królewska Wschowa za rozpowszechnianie tak ważnych wydarzeń ziemi wschowskiej.

Zarząd Powiatu Wschowskiego w miarę posiadanych środków finansowych stara się wspierać ciekawe inicjatywy lokalne w ramach otwartych konkursów ofert.

Zdjęcia: MZW

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Zen
28.10.2022 11:20

Zainteresowanie widać olbrzymie ?

avatar
~Sławomir
31.10.2022 21:53

Mnie ciekawi, kiedy " królewskie miasto Wschowa" będzie prawdziwą atrakcją turystyczną. Co przez to rozumiem? Odnowione kamienice, odpowiednie na miarę historii witacze na rogatkach, ale to chyba mżonki idealisty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl