TworzymyGłos Regionu

Ponad milion złotych na Środowiskowy Dom Samopomocy

Wtorek, 24 maja 2022 o 15:35, aktualizacja Wtorek, 24 maja 2022 o 15:37, autor: 7 2131
Ponad milion złotych na Środowiskowy Dom Samopomocy

Gmina Wschowa pozyskała 1 177 779 zł na przystosowanie budynku po byłej Szkole Podstawowej w Siedlnicy do pełnienia funkcji Środowiskowego Domu Samopomocy. To pierwsza tego typu placówka na terenie naszego powiatu.

O tym jak duże są potrzeby osób z zaburzeniami psychicznymi czy niepełnosprawnych umysłowo nie trzeba nikogo przekonywać. Gmina Wschowa od kilku miesięcy zabiegała, żeby we Wschowie powstał Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym te osoby będą uczyły funkcjonowania w środowisku rodzinnymi i społecznym oraz samodzielności w życiu codziennym.

- Potrzeby mieszkańców naszej gminy są duże. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy badania ankietowe analizujące potrzebę utworzenia takiego ośrodka. Dodatkowo mamy także wiedzę, że niektórzy z naszych mieszkańców korzystają ze wsparcia ŚDS we Włoszakowicach – informuje dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Domeraka. – Prace nad pozyskaniem funduszy trwały już kilka miesięcy. Prócz ankiety Gmina Wschowa przygotowała pełną dokumentację techniczną, a z innej strony byliśmy w stałym kontakcie z pracownikami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, by wyjaśniać swoje wątpliwości na etapie przygotowania wniosku.

Poza odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych pozyskane dofinansowanie i utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlnicy pozwoli zagospodarować budynek po byłej szkole.

- W czasie, w którym przygotowywaliśmy się do likwidacji Szkoły Podstawowej w Siedlnicy mieszkańcy pytali co stanie się z budynkiem. Nikt nie chciał, żeby obiekt stał się kolejnym pustostanem, w którym systematycznie pogarszałby się stan techniczny. Jestem bardzo zadowolony, że spokojna i systematyczna praca nad przygotowaniem wniosku przyniosła efekt i będziemy w stanie nadać temu obiektowi nowe życie, wywiązując się tym samym z obietnicy złożonej mieszkańcom Siedlnicy – mówi burmistrz Konrad Antkowiak.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~A.K
24.05.2022 19:23

Rewelacja! Gratulacje!??

avatar
~Wschowianin
24.05.2022 21:35

Super, oby udało się!!!

avatar
~Wow!!!!
25.05.2022 09:09

PONAD MILION !!!! - ŁASKAWCY OD SIEDMIU BOLEŚCI CI CO TEN MILION PRZYZNALI !!!!!. A CO Z SETAKAMI - TYSIACAMI MILIONÓW, KTÓRE MY POLACY CO DZIENNIE TRACIMY Z POWODU OBECNEJ POLITYKI PARTI RZADZĄCEJ - PIS??????. ILE NOWYCH, A NIE REMONTOWANYCH STARYCH PONIEMIECKICH RUIN MOŻNA BY W NASZYM KRAJU WYBUDOWAĆ ZA TE PIENIĄDZE ????. O TYM TA WADZA nam nie MÓW !!!!!!. LOKALA DWOI SIĘ I TROI i PODAJE DO WIADOMOŚCI TE OCHŁAPY JAKO SWOJE SUKCSY -ŻENADA !!!!!!. MILIARDY TRACIMY i NIC W TYM TEMACIE SIĘ NIE ROBI !!!!!!!!. OCHŁAPY SIĘ NAGŁAŚNIA !!!!!!

avatar
~Urszula Chudak
25.05.2022 11:50

Proponowałabym, aby akuratnie do tej jakże radosnej informacji, nie podpinać polityki. Te pieniądze posłużą bardzo szlachetnej sprawie! A właściwie dwóm - powstaniu bardzo potrzebnego Domu i zagospodarowaniu obiektu. O takim miejscu, pracownik w nim zatrudniony, mówi tak: "Zmieniło to moje życie - dosłownie. Doceniłem co posiadam i zacząłem naprawdę cieszyć się życiem". Pisownia oryginalna. Przy takiej pracy naszego OPS-u, jestem spokojna, że w niedługim czasie i u nas zacznie się to dziać.

avatar
~DO U.Ch
25.05.2022 13:47

Po raz kolejny ktoś prosi ale panią,,,,,,, o nie pouczanie innych, a pani swoje !. Proponowałbym nie pouczać innych co maja i jak pisać jeśli pani sama wypisuje co się pani podoba ---- !!!. Każdy Polak nawet ten co co się w tej chwili rodzi POWINIEN WIEDZIEC JAKI DŁUGI ZAFUNDOWAŁA NAM TA WŁADZA -pis !!!!! i co go czeka, kto będzie to wszystko spłacał, bowiem ta władza nie bacząc na TOTALNE PODWYŻKI i ROSNĄCE UBUSTWO OBYWATELI sama o siebie dba i wypłaca swoim na MaX premie !!!!!. A my my się cieszyć z takich jak wyżej dotacji, które są również z NASZYCH PODATKÓW - dla kogo pani pracuje pisząc te teksty ?????????.

avatar
~Urszula Chudak
25.05.2022 14:25

Nie pouczam, a proponuję. Jak się Pan zapewne domyśla, są to dwie, diametralnie różne rzeczy. Dla kogo pracuję? Dla tego co i Pan - czyli dla nikogo! Piszę gdy znam temat. Nie używam również niepotrzebnie caps locka.

avatar
~Benia
26.05.2022 23:20

Bardzo się cieszę i gratuluję P.Dyrektor Monice,za determinację w osiągnięciu celu.Nareszcie powstanie miejsce w którym opiekę i terapię znajdą osoby najbardziej potrzebujące i wymagające wsparcia najbliższych.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl