TworzymyGłos Regionu

reklama

Ponad milion dofinansowania na remont sali widowiskowej CKiR

Czwartek, 12 kwietnia 2018 o 13:23, aktualizacja Piątek, 04 maja 2018 o 09:42, autor: 53
Ponad milion dofinansowania na remont sali widowiskowej CKiR

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało 1 milion 4 tysiące złotych na modernizację i cyfryzację wraz z montażem nagłośnienia sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji. Kwota została przyznana w systemie dwuletnim. W 2018 roku będzie to 250 tysięcy złotych, w 2019 - 754 tysiące złotych. Dofinansowanie wynosi 50% kosztów całej inwestycji.

O tym, że CKiR pozyskało środki, mogliśmy przeczytać już 11 kwietnia na profilu facebookowym instytucji. Z notatki tam zamieszczonej wynika, że na wniosek dyrektora CKiR Piotra Kokorniaka gmina w styczniu tego roku złożyła projekt do ministerstwa.

Łącznie do ministerstwa wpłynęło 596 wniosków, ale tylko 51 zostało pozytywnie rozpatrzonych, w tym wniosek CKiR, złożony przez gminę.

Dofinansowanie z ministerstwa to 50% kosztów całej inwestycji, wartość więc remontu wyniesie nieco ponad 2 miliony złotych.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (53)

avatar

avatar
~Adaś
12.04.2018 14:18

Extra , w roku wyborczym - czy to przypadek ?- lawiny pieniędzy z każdej strony , ..... oby nie jak poprzednio , tu jest spory udział własny , ponad 1mln . Nie wyobrażam sobie, jakby już nowy burmistrz miałby zakomunikować , że nie ma pieniędzy i należy innym inwestycjom zabrać ? To oczywiście bardzo teraz wzmacnia p. Czopka , jego samoświadomość może nie dla każdego być przyjemnością, ale droga do reelekcji niejako się prostuje ? Adaś

avatar
~do ~Adaś
12.04.2018 17:27

Po pierwsze to aby mieć reelekcję to Czopka ktoś by musiał kiedykolwiek wybrać na burmistrza a z tego co pamiętam to wybrano burmistrzem Danutę Patalas, co się do niej Czopek przykleił lub odwrotnie ona do nich i pomimo tego że jest drugi raz wiceburmistrzem to raczej tylko z jej wyboru za poparcie tego komitetu a nie że go ludzie chcieli. Z poprzedniego burmistrza to wyleciał za " nielojalność " wobec pracodawcy oraz podkopywanie autorytetu i mścił się po objęciu stołka zwalniając grupę grabkowców. :-) A mam pytanie czy już zapewniono w obecnym budżecie na 2018 środki na tę i inwestycję , czy znowu trzeba gdzieś zabrać? Bo chyba wiedzieli na co składają wnioski i czy dadzą radę to wykonać, a może tylko liczyli że się uda a potem się zobaczy bo mamy swoją radę i wszystko im przepchną.

avatar
~Krzysztof Owoc
13.04.2018 12:33

Na 20 kwietnia zwołałem komisję, której przewodniczę i w jej programie jest informacja na temat tego dofinansowanie. Mam nadzieję, że dyrektor CKiR i urzędnicy gminy wyjaśnią radnym w jaki sposób zostanie sfinansowana ta inwestycja. Oczywiście same środki zewnętrze cieszą ale ta administracja udowadnia co raz, że zewnętrze środki demolują wykonywany przez nich budżet. Drugim punktem obrad komisji będzie informacja na temat zarzutów postawionych Naczelnikowi Dariuszowi Przybylskiemu

avatar
~Mieszkaniec
12.04.2018 21:17

Skoro dostali takie dofinansowanie to czemu nie podzielili się informacją o takich działaniach , że planują coś takiego itp . Na pewno zrobiło by to dobre wrażenia . A tak to haczyk wyborczy nic innego ... Kokorniak dwie lewe ręce , patrzy gdzie tu kasę wyciągnąć i myśli że jak Czopek wygra to na stanowisku zostanie !!! Kokorniak trzeba coś robić a nie projekty wysyłać które i tak nie Ty ani nikt z CKiR nie pisali . Co by nie mowić o władzy tej czy poprzedniej to za Chałupki działo dię dużo więcej . Biedny ten bank spółdzielczy biedny ...

avatar
~Ludzie!!!!!
13.04.2018 00:58

Dlaczego Wschowa jest ZAWSZE, ale to ZAWSZE niezadowolona ze WSZYSTKIEGO, naprawdę ze WSZYSTKIEGO. Nieważne jak się nazywa ta lub ten, który coś dla tego miasta robi lub ma takie plany. Ale tu jest taki specyficzny naród, który musi dowalić, poniżyć, wyśmiać oczywiście anonimowo, napluć komuś w twarz. Jeżeli tak będziemy nastawieni do wszystkiego i wszystkich, nie dziwię się, że w tym mieście nie jest dobrze. I nie będzie. Niedługo strach na miasto będzie wyjść, bo jeden dla drugiego wilkiem się staje. Zmieńcie się ludzie choć trochę na początek, a zobaczycie, że lepsze i łatwiejsze jest życie bez zawiści.

avatar
~do ludzie
13.04.2018 09:15

Ty swoje gorzkie żale pisz do ratusza i S.K . Oni napluli ludziom w twarz zwalniając ich z pracy niezgodnie z przepisami prawa . Mało tego odszkodowania płacili pieniędzmi podatnika , a teraz śmieją się z nich pobierając sute wynagrodzenia dla siebie i swoich rodzin . To kto niby z mieszkańców miasta ma być zadowolony i z czego ? . Powszechny brud i wszelaki syf wylewa się już wszędzie ! . Spójrz na zaniedbane i brudne ulice , chodniki i parki szczególnie te które okalają miasto . To z czego mamy być zadowoleni . Nie wystarczy karmić ludzi propagandą ,trzeba zacząć dbać o to im powierzono a nie tylko o siebie i o swoich rodzinach i pociotków .

avatar
~Ludzie!!!!!
13.04.2018 11:18

Do ludzie. Ja pisałam ogólnie, nie przytykając żadnej władzy byłej, ani obecnej. Źle zrozumiałeś/AS mój post. On jest skierowany do takich zwykłych ludzi jak my. Ale niestety, Ty swoje żale i frustracje do obecnej władzy sam pisz. Mi chodziło o zwykłych ludzi, takich jak Ty. Widać nie pomyliłam się, zawsze znajdą się tacy, co NIC im nie pasuje.

avatar
~do ludzie
13.04.2018 18:01

Jeżeli “ władza “ wywala ludzi z pracy bez ważnego powodu tylko dlatego żeby zatrudnić na ich miejsce swoje rodziny i swoich pociotków to mam być z tego zadowolony ? . Jeżeli my mieszkańcy jak i ja zarazem mamy płacić kary nałożone na burmistrz za swoją głupotę i niewiedzę to mam być zadowolony ? .Jeżeli miasto jest brudne , ulice dziurawe a chodniki krzywe to mam być zadowolony ? . I jeszcze jedno ja nie przytykam żadnej władzy ja stwierdzam fakty bo tak postrzegam rzeczywistość mnie otaczającą . Oprócz tego te represje tej “ władzy “ mnie nie dotyczą ale znam ludzi których tą “ dobroć “ odczuli na własnej skórze . A przecież władza nie powinna karać ludzi za dobrą pracę . Czy ci ludzie mają być zadowoleni z tego że pozbawiono ich środków do życia i egzystencji .A oprócz tego pokaż nam inwestycje które oddała ta obecna “ władza “ może wtedy będziemy zadowoleni .i będziemy się cieszyć razem z tobą ‘

avatar
~Odp
14.04.2018 09:01

A czy za poprzedniej władzy, którą tak bronisz nie byli zwalniani ludzie? Nie obsadzali stanowisk swoimi? Chyba masz krótką pamięć i zapomniałeś o ludziach, którym nie cały rok brakował do emerytury i też zostali zwolnieni. A kto za poprzedniej władzy nie remontował tych chodników, ulic tylko kilka razy przekładali i tak wypadającą kostkę?

avatar
~do ludzie
14.04.2018 09:18

Owszem zwalniano ale nie z naruszeniem praw pracowniczych ! . Nikt wtedy nie musiał walczyć w sądach o dobre swoje imię i odszkodowanie . A za tej w" władzy " każdy wywalony z pracy bo tak to należy traktować był zwolniony bez prawdziwego uzasadnienia i w sposób urągający przepisom praw pracowniczych . Dochodziło do tego że jeszcze nie pozbyto się starego pracownika a już był zatrudniony na jego miejsce nowy swój . Zresztą wyroki sądów pokazały że pracodawca nie miał żadnych podstaw merytorycznych do zwalniania tych pracowników w taki sposób jak zrobiono i z takimi zarzutami o zwolnieniu dyscyplinarnym . Krótko mówiąc władza złamała wszystkie możliwe przepisy o zatrudnieniu pracownika a my mamy ją szanować że łamie ze swojej niewiedzy i głupoty tylko dlatego żeby zatrudnić swoich pociotków i znajomych . W normalnym kraju powinna ta władza odpowiadać swoimi pieniędzmi a nie pieniędzmi z naszych podatków . Poza tym nikt z poprzedniej władzy nie zwolnił ponad dwudziestu ludzi i przegrał z nimi procesy odszkodowawcze w sądach . Ile stracono pieniędzy ? . Stąd są te pustki w kasie i nie ma na nic pieniędzy .

avatar
~mieszkaniec
13.04.2018 08:15

Oto dobry przykład że cuda są a ekonomia w rękach " genialnego doktora " robi się jak guma do majtek bardzo rozciągliwa . Tylko kto przy zdrowych zmysłach uwierzy że to nie kiełbasa wyborcza , a sam projekt jeszcze w tej kadencji zostanie zrealizowany ? . Oj naiwny , naiwny jest nasz wice burmistrz i wierzy w cuda . Ileż to projektów było , ileż deklaracji obecnej " władzy " że miasto ożyje ba nawet będzie się w szybkim tempie rozwijać i dogoni inne miasta , i co na gadaniu się skończyło a prawda jest taka że niestety zwijamy się i cofamy w rozwoju . Przed wyborami dadzą nam wszystko czego oczekujemy a po wyborach to co mamy dziś , brudne miasto , dziurawe drogi , krzywe chodniki i dumnych ze swoich dokonań burmistrzów . Oto cała prawda dokonań burmistrza .

avatar
~były radny
13.04.2018 08:33

A wiecie, że czekałem kiedy z tego niewątpliwego sukcesu zrobicie porażkę? I zrobiliście, gratuluję!

avatar
~mira
13.04.2018 08:43

proponuję komentarz mieszkańca nominować do komentarza tygodnia. Czytaliście durniejszy?

avatar
~Wschowa
13.04.2018 09:05

Jeżeli to jest 50 proc. to pytam grzecznie skąd weźmie się druga połowę kasy ???? Znów na kilka lat inne inwestycje wstrzymane - chodniki i ulice w centrum średnio co dwa lata naprawiane a osiedla ościenne toną w błocie i ciemnościach....

avatar
~Wschowianin
13.04.2018 12:09

z dochodów sławetnego festiwalu

avatar
~Starsza
17.04.2018 00:35

Przeciez byly takie wypowiedzi i krytyka sali widowiskowej,ze pamieta czasy PRL.ze brzydka,ze nie remontuja.Jak cos zrobili to teraz tez zle.

avatar
~ext7
13.04.2018 12:17

ad”Adaś” Cyt. Extra , w roku wyborczym - czy to przypadek ?” Adam!! A jakie to ma znaczenie? Uważam ,że jak dają to trzeba się cieszyć i brać ,a jak biją to „spier......ć”. Oczywiście pozostaje kwestia wkładu własnego, ale gdyby wykorzystać pomysł Pani Hanny Knaflewskiej to, problemu by nie było. WBO to niezły pomysł, ale na sensownych ,przejrzystych zasadach ,a tych na ten czas u nas nie wypracowano.

avatar
~Ratatuj
13.04.2018 12:27

Gratuluję, proszę teraz włodarzy gminy o dokładne wskazanie źródeł dofinansowania brakującej połowy - tj. 1 000 000,00 zł ( jeden milion złotych zero groszy). To, że ludzie ciężko pracują pisząc to wnioski to jedno, ale największy problem jest z CZOPKIEM, który nie daję na wkład własny :D :D

avatar
~Adaś
13.04.2018 15:53

Ad. ext7 - Witaj, .... zwróciłeś uwagę na coś nieistotnego , ..... co powiesz na to - cyt. "jego samoświadomość może nie dla każdego być przyjemnością, ale droga do "reelekcji" niejako się prostuje ? Adaś

avatar
~obserwatorka
13.04.2018 16:32

Panie Owoc jest pan kiepskim radnym ta druga połowa na remont sali już czeka o której nie musisz pan wiedzieć niech pan się zajmie dziedziną kultury bo jeszcze nic pan nie zrobił w tym kierunku

avatar
~Krzysztof Owoc
16.04.2018 10:45

Bardzo proszę o wskazanie miejsca gdzie "czeka" ta druga połowa. Może tam gdzie czekały środki na remont dachu zboru ewangelickiego czy sali gimnastycznej w SP 1 ? Jako radny nie widziałem w budżecie miasta czy CKiR na 2018 rok zabezpieczonej kwoty na to działanie.

avatar
~Czytacz
17.04.2018 12:42

Ponawiam zapytanie. Gdzie czeka druga połowa ? Gdzie jest ukryty milion złotych ?

avatar
~autor
13.04.2018 16:51

A może by tak dać parę złoty na remont siłowni we Wschowie? dużo nie trzeba a siłownia będzie służyć młodzieży jak i mieszkańcom na długie lata

avatar
~Pani
17.04.2018 00:55

Sala widowiskowa tez na lata bedzie służyć.

avatar
~do radnego
13.04.2018 19:03

nie przekona mnie pan, że z dofinansowania się cieszy, nie cieszy pana żaden sukces obecnie rządzących. Dowód tego dał pan już kilka razy np. kino Hel. Jestem pewien, że jako szef komisji kultury zrobi pan wszystko, by sprawy remontu sali skończyły się happy endem. Po drugie, dlaczego komisja kultury obraduje nad zarzutami dla naczelnika? Nie dziwi to pana?

avatar
~Krzysztof Owoc
16.04.2018 10:52

Nie dziwi mnie to wcale. Uważam, że jako radni ( a przez nas społeczeństwo ) powinniśmy wiedzieć o co jest oskarżany naczelnik Przybylski i jaka kara za to mu grozi ? Jak komisja powinna się tym zająć ? Budżetu ? Co do kina Hel powtórzę jeszcze raz, że absolutnym skandalem jest chęć odkupu tego budynku bez wyroku sądu nakazującego taki odkup. Jeśli gmina Wschowa dopełniła wszelakich obowiązków podczas sprzedaży tego budynku, to na tym jej rola się kończy.

avatar
~M.
13.04.2018 19:25

Sami mędrcy tutaj się wypowiadają, ciekawe jakbyście mieli się zmierzyć z autentycznym problemem??

avatar
~do M
14.04.2018 08:28

Może najpierw należy wyjaśnić skąd te problemy powstały i dlaczego ? . A poza tym te problemy wygenerowała obecna " władza " na własne życzenie . Tak to jest jak nie ma się zielonego pojęcia w zarządzaniu a tylko w głupim gadaniu . Krzyki też jeszcze nikomu nie pomogły a tym bardziej nie rozwiązały żadnego problemu a przyswoiły wielu wrogów i dały świadectwo o miernocie i chamstwie .

avatar
~Egon
13.04.2018 21:55

Burning Sun !!!! Kokorniak - katapulta ze stołka !!!! Projektów na koniec mu się zachciało . A 4 latka przesiedziane i prze żebrane . Dom kultury dla stowarzyszeń . Proponuje p. Szwarca .

avatar
~obserwatorka
14.04.2018 02:00

Panie Owoc nie zabieraj pan już więcej głosu bo jest on żałosny cały czas robi pan bardzo złą robotę dla tego miasta myślę że przy następnych wyborach ludzie to docenią

avatar
~Czytacz
17.04.2018 12:39

Panie Owoc kiedy pana felieton na zw.pl ? Czytałem zawsze z uwagą. W odróżnieniu od obserwatorki uważam, że robi Pan dobrą robotę.

avatar
~Fws
14.04.2018 08:21

Najpierw wpierw...... Olił 600 000 złotych w nikomu nie potrzebny koncert na kaczych a teraz dostał 1 000 000 dofinansowania czyli wychodzi na plus 400 tysięcy na całą kadencję. Toż on wziął więcej na wypłatę, co to za pożytek? Już co by nie gadać ale za Chałupki więcej się działo we Wschowie.

avatar
~Wschowianka
17.04.2018 00:52

Wredny naród.Czy Pan Kokorniak dostal to dla siebie ,co za glupie podejście.Robi to dla Wschowy,zeby w końcu byla porządna sala widowiskowa.Ta pamieta lata 70te.Pan Chalupka zrobil kawiarnie tez za kupe kasy,jakos nie krytykujecie.

avatar
~Pracownik SK
14.04.2018 10:17

Oby tylko do wyborów bo takiej prezes to nie życzę nikomu nawet najgorszemu wrogowi. Krzyk i arogancja w wydaniu niespotykanym a swoim pupilkom podwyżki a dla reszty grosze. Te 20 złociszy brutto niech se w cztery litery wsadzi.

avatar
~do pracownika SK
14.04.2018 16:12

Czy to jest ten pracownik, który bardzo niewiele tam robi bo ciągle jest na zwolnieniu... a pretensje do całego świata?

avatar
~Artur
14.04.2018 10:25

Jeszcze przed wyborami nie takie cuda będą nam oferowane . Ale jak to w tej piosence " w dużym jajku małe żółtko " Pic na wodę , wtedy nie było kasy a teraz jest , niby skąd ? .Ani z podatków ani z żadnych inwestycji ani z oszczędności . Kiełbasa wyborcza jak zawsze .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl