TworzymyGłos Regionu

reklama

Pomóżmy Krecikowi Nikutkowi zobaczyć świat! Charytatywny Piknik Rodzinny w Radzyniu

Środa, 09 sierpnia 2023 o 10:14, autor: 0
Pomóżmy Krecikowi Nikutkowi zobaczyć świat! Charytatywny Piknik Rodzinny w Radzyniu

Sołectwo Radzyń, Sołectwo Kuźnica Głogowska, Koło Gospodyń Wiejskich „Pasja” z Radzynia, „Aktywne Kobiety” z Kuźnicy Głogowskiej, OSP Tarnów Jezierny oraz sołtys Tarnowa Jeziernego zapraszają na Charytatywny Piknik Rodzinny. Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia 2023 r. na placu zabaw w Radzyniu. Start godz. 16:00.

Celem wydarzenia jest zebranie funduszy na leczenie małego Nikodema, który urodził się z rzadką chorobą. Nie zabraknie aktywności dla dzieci, takich jak dmuchańce i malowanie twarzy. Organizatorzy przygotowują również kawiarenkę, pyszne jedzenie i wiele innych atrakcji.

Historia Nikodema

13 listopada 2022 na świat przyszedł kochany synek Natalii i Michała - Nikoś. Życie napisało dla rodziny zupełnie inny scenariusz niż ten, o którym marzyli. W pierwszej dobie życia Nikoś przestał oddychać i został przetransportowany do szpitala na intensywną terapię.

Diagnoza była bolesna - Nikoś choruje na dysplazję przegrodowo-oczną, ma niedoczynność przysadki mózgowej, niedoczynność kory nadnerczy oraz tarczycy. Ponadto, dowiedzieli się, że ich syn ma hipoplazję nerwów wzrokowych, co oznacza, że może nigdy nie zobaczyć mamy ani taty.

Walka o zmysł wzroku

Rodzice nie poddali się. Odnaleźli sposób, by pomóc swojemu synkowi. Zakwalifikowali się na operację, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Zabieg polega na zaaplikowaniu innowacyjnego alloplantu, który pomoże odbudować nerwy wzrokowe. Koszt operacji jest jednak ogromny.

Zbiórka

Do tej pory udało się zebrać już ponad 40 tys. zł. Cel to 200 tys. zł. Codziennie rodzice walczą i się nie poddają, wierząc, że z pomocą innych ich mały krecik zobaczy świat. Bezpośredni linko do zrzutki - tutaj.

Nikoś potrzebuje także comiesięcznych turnusów rehabilitacyjnych metodą biofeedback, mikropolaryzacji mózgu oraz codziennych ćwiczeń w domu.

Prośba o wsparcie

„Prosimy was, pomóżcie nam spełnić nasze największe marzenie i uratować wzrok naszego kochanego synka” - apelują rodzice.

Zapraszamy wszystkich, którzy mogą wspomóc małego Nikodema, na Charytatywny Piknik Rodzinny. Każda pomoc jest na wagę złota.


Źródło: zrzutka.pl, KGW “Pasja” w Radzyniu

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl