TworzymyGłos Regionu

Polski Klub w Southampton wysłał do Wschowy pomoc humanitarną dla Ukraińców (ZDJĘCIA)

Wtorek, 05 kwietnia 2022 o 10:57, aktualizacja Środa, 06 kwietnia 2022 o 11:15, autor: 0 1862
Polski Klub w Southampton wysłał do Wschowy pomoc humanitarną dla Ukraińców (ZDJĘCIA)

Do Wschowy dotarła pomoc humanitarna dla Ukraińców wysłana przez Polski Klub w Southampton. Dary trafiły do sztabu #WschowazUkrainą. Kierowcę z Wielkiej Brytanii przyjął burmistrz Konrad Antkowiak.

Z Southampton w niedzielę (3 kwietnia) wyjechało w sumie 9 samochodów załadowanych artykułami pierwszej potrzeby. Pomoc humanitarna od Polonii trafiła do miast, a także na granicę z Ukrainą. 

Van, który dotarł do Wschowy został rozładowany przez wolontariuszki na stałe zaangażowane w prace sztabu, pracowników UMiG Wschowa oraz strażników miejskich.

Przypomnijmy, że akcja pomocowa dla uchodźców z Ukrainy na terenie gminy trwa już ponad miesiąc. Od tamtej pory udało się zebrać ponad 10 ton darów, głównie żywności, odzieży, materiałów medycznych, leków oraz wyposażenia wojskowego, z czego 3 tony trafiły na ukraiński front. Do gminy Wschowa do tej pory dotarło 328 uchodźców. 

Zachęcamy do wspierania sztabu zlokalizowanego w pomieszczeniach po byłym Urzędzie Pracy przy ul. Łaziennej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl