TworzymyGłos Regionu

reklama

Polski Czerwony Krzyż wspiera mieszkańców Gminy Wschowa

Środa, 07 września 2022 o 11:48, autor: 0
Polski Czerwony Krzyż wspiera mieszkańców Gminy Wschowa

Od wielu lat Polski Czerwony Krzyż angażuje się w pomoc dla lokalnej społeczności w gminie Wschowa. Systematycznie wspiera Dom Dziecka we Wschowie i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, dostarczając m.in. środki chemiczne i higieniczne. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem „Bliżej Autyzmu” oraz z p. Janem Koniuszko i jego młodymi wolontariuszami.

Na terenie gminy niejednokrotnie były prowadzone różne akcje pomocowe, np. AkcjaDonacja dla dziewcząt, pomoc żywnościowa dla potrzebujących, świąteczna zbiórka żywności w marketach.

W czasie pandemii PCK pamiętał o medykach pracujących z zarażonymi covid-19 wyróżniając ich upominkami, a także o samotnych seniorach wspierając ich paczkami żywnościowymi.

Polski Czerwony Krzyż chętnie współpracuje ze szkołami, prowadząc w nich program „Dziel się uśmiechem” czy kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Aby nawiązać taką współpracę, należy skontaktować się z Oddziałem Rejonowym PCK w Nowe Soli, tel: 68 387 30 13.

Po wybuchu wojny za wschodnią granicą, PCK zaangażował się w pomoc humanitarną Ukrainie i uchodźcom przybyłym do Polski. Także tym, którzy bezpieczne miejsce znaleźli na naszym terenie. Akcji było już kilka. Ostatnia w ubiegłym tygodniu. Lubuski Oddział Okręgowy PCK w Zielonej Górze przekazał stowarzyszeniu „Bliżej Autyzmu” kilkadziesiąt wyprawek szkolnych, których sponsorem jest sieć sklepów „Biedronka”. Wyprawki otrzymały wszystkie dzieci z Ukrainy, które od 1 września rozpoczęły naukę w szkołach podstawowych w gminie Wschowa i Szlichtyngowa, a także dwudziestu uczniów klas I-III ze szkoły podstawowej przy SOSW we Wschowie.

Przypomnijmy jeszcze, że od stycznia tego roku we Wschowie, przy ul. Kopernika, działa Punkt Opieki PCK, który prowadzi program resortowy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2022. Zapraszamy do kontaktu pod nr: 508 295174.

Polski Czerwony Krzyż wspiera mieszkańców Gminy Wschowa od wielu lat

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl