TworzymyGłos Regionu

Polski Czerwony Krzyż wspiera mieszkańców Gminy Wschowa

Środa, 07 września 2022 o 11:48, autor: 0
Polski Czerwony Krzyż wspiera mieszkańców Gminy Wschowa

Od wielu lat Polski Czerwony Krzyż angażuje się w pomoc dla lokalnej społeczności w gminie Wschowa. Systematycznie wspiera Dom Dziecka we Wschowie i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, dostarczając m.in. środki chemiczne i higieniczne. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem „Bliżej Autyzmu” oraz z p. Janem Koniuszko i jego młodymi wolontariuszami.

Na terenie gminy niejednokrotnie były prowadzone różne akcje pomocowe, np. AkcjaDonacja dla dziewcząt, pomoc żywnościowa dla potrzebujących, świąteczna zbiórka żywności w marketach.

W czasie pandemii PCK pamiętał o medykach pracujących z zarażonymi covid-19 wyróżniając ich upominkami, a także o samotnych seniorach wspierając ich paczkami żywnościowymi.

Polski Czerwony Krzyż chętnie współpracuje ze szkołami, prowadząc w nich program „Dziel się uśmiechem” czy kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Aby nawiązać taką współpracę, należy skontaktować się z Oddziałem Rejonowym PCK w Nowe Soli, tel: 68 387 30 13.

Po wybuchu wojny za wschodnią granicą, PCK zaangażował się w pomoc humanitarną Ukrainie i uchodźcom przybyłym do Polski. Także tym, którzy bezpieczne miejsce znaleźli na naszym terenie. Akcji było już kilka. Ostatnia w ubiegłym tygodniu. Lubuski Oddział Okręgowy PCK w Zielonej Górze przekazał stowarzyszeniu „Bliżej Autyzmu” kilkadziesiąt wyprawek szkolnych, których sponsorem jest sieć sklepów „Biedronka”. Wyprawki otrzymały wszystkie dzieci z Ukrainy, które od 1 września rozpoczęły naukę w szkołach podstawowych w gminie Wschowa i Szlichtyngowa, a także dwudziestu uczniów klas I-III ze szkoły podstawowej przy SOSW we Wschowie.

Przypomnijmy jeszcze, że od stycznia tego roku we Wschowie, przy ul. Kopernika, działa Punkt Opieki PCK, który prowadzi program resortowy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2022. Zapraszamy do kontaktu pod nr: 508 295174.

Polski Czerwony Krzyż wspiera mieszkańców Gminy Wschowa od wielu lat

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl