TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polska szkoła internetowa dla dzieci

Piątek, 23 września 2022 o 01:06, aktualizacja Środa, 21 września 2022 o 11:04, autor: 0
Polska szkoła internetowa dla dzieci

Polska szkoła internetowa dla dzieci to sposób na naukę zagadnień zgodnych z polską podstawą programową w języku ojczystym dla Polaków mieszkających na stałe za granicą. Dowiedzmy się, czym różni się polska szkoła internetowa od edukacji stacjonarnej, której podstawą są podręczniki i wykaz lektur w szkole podstawowej. Libratus, projekt Polskich Szkół Internetowych, oferuje formę nauki online wraz z dostępem do innowacyjnych pomocy dydaktycznych.

Polska szkoła internetowa dla dzieci Polaków na obczyźnie

Mieszkając na stałe poza granicami Polski podejmujecie decyzję, aby rozpocząć z dzieckiem naukę w polskiej szkole. Chcecie zapewnić mu stały kontakt z językiem polskim i wiedzą o polskiej historii czy kulturze. Edukacja młodych Polaków na obczyźnie bywa jednak wyzwaniem. Stajecie przed wyborem odpowiedniej szkoły, która jednocześnie zapewni dziecku dostęp do wiedzy i języka polskiego. Jeśli już znajdziecie miejsce stacjonarnej nauki, musicie dopasować swój czas do odbywających się zajęć, a potem poświęcać go na dojazdy… Jest jednak inne rozwiązanie: polska szkoła internetowa dla dzieci.

Libratus - polska szkoła internetowa dla Twojego dziecka

Polska szkoła internetowa dla dzieci z Libratusem to rozwiązanie, które może Was zaciekawić. W projekcie edukacyjnym Libratus dzieci zapisywane są formalnie do polskiej szkoły. Nauka dzieci w wieku 6-14 lat realizowana jest w trybie nauczania domowego, a więc z wnętrza Waszych domów za granicą. W danej klasie uczą się przedmiotów zgodnych z polską podstawą programową, a zdając egzaminy na koniec roku mają szansę otrzymać polskie państwowe świadectwa. Skoro polska szkoła dla dzieci jest internetowa, pojawia się więc pytanie, czy musicie kupować podręczniki i czy przyda się Wam wykaz lektur w szkole podstawowej?

Spis podręczników i wykaz lektur

W przypadku nauki w szkole w trybie stacjonarnym wykorzystywane są podręczniki szkolne oraz książki oparte o wykaz lektur w szkole podstawowej. Wykorzystując alternatywne rozwiązania, przykładowo bazujące na rozwoju technologii i dostępowi do sieci, można stworzyć wygodną opcję do nauki dla Polskich dzieci za granicą. W dzisiejszych czasach edukacja nie musi sprowadzać się do studiowania podręczników przepełnionych tekstem - może zostać wzbogacona o inne rozwiązania, przyciągające uwagę i wzbudzające zaangażowanie dziecka.

Przenieśmy się do internetu, czyli nauka na platformie

Platformę edukacyjną online można przyrównać do pudełka z narzędziami. Wszystko, co potrzebne zebrane jest w jednym miejscu, uporządkowane i pod ręką, dostępne cały czas. W zależności od bieżących potrzeb, możesz sięgnąć do pudełka i wybrać takie narzędzie, które akurat będzie Ci potrzebne. Tak też jest w przypadku platformy - stały, całodobowy dostęp do materiałów edukacyjnych, których jest wiele, ale dzięki uporządkowaniu i ustrukturyzowaniu są dla dziecka przejrzyste, a korzystanie z nich to „łatwizna”.

Internetowa Platforma Edukacyjna dla dzieci od Libratusa

Libratus przygotował Internetową Platformę Edukacyjną, innowacyjne źródło narzędzi do nauki. Zespół Libratusa zajął się opracowaniem i ustrukturyzowaniem materiałów edukacyjnych tak, aby każdy uczeń z łatwością mógł przyswajać wiedzę w języku polskim. Treści edukacyjne uporządkowane zostały w scenariusze zajęć, karty pracy, materiały dodatkowe i wiele innych. Libratus sprawia, że polska szkoła internetowa dla dzieci nie jest tylko nauką.

Polska szkoła internatowa od września dla dzieci

Nauka w polskiej szkole z Libratusem rozpoczyna się wraz z początkiem roku szkolnego w Polsce, czyli od września. Dziecko zapisane do Libratusa, które staje się uczniem polskiej szkoły partnerskiej, otrzymuje indywidualne konto na Internatowej Platformie Edukacyjnej z materiałami dedykowanymi klasie, do której zostało zapisane. I wtedy rozpoczyna się nauka, która jest dla dziecka przyjemną formą spędzania czasu oraz wzbogacającym procesem rozwoju pełnym fascynującej wiedzę i praktykowania umiejętności posługiwania się językiem polskim.

Kontakt do Libratusa

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko do polskiej szkoły internetowej Libratus:

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl