TworzymyGłos Regionu

reklama

Policyjny pościg za 21-latkiem w BMW

- Mamy nagranie z zatrzymania! (VIDEO)

Czwartek, 16 lutego 2023 o 09:18, aktualizacja Piątek, 17 lutego 2023 o 00:54, autor: 0
Policyjny pościg za 21-latkiem w BMW

Młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, po tym jak pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, poszukiwany był przez wschowską Policję w związku z karą niemal roku pozbawienia wolności, którą miał odbyć.

Wszystko zaczęło się w środę, 15 lutego, kiedy to policjanci zauważyli kierującego samochodem marki BMW, który przypominał osobę poszukiwaną przez wschowską Policję. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej, jednak ten zdecydował się na ucieczkę, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego. Na szczęście, do pościgu dołączały się kolejne patrole, co pomogło w zatrzymaniu kierowcy.

W jednej z pobliskich miejscowości policjanci ruchu drogowego wykorzystali sytuację na drodze do bezpiecznego zatrzymania kierowcy. Na wysokości zaparkowanego na poboczu busa dali sygnał do zatrzymania jadącej z przeciwka ciężarówki. Tym manewrem zablokowali drogę i uniemożliwili dalszą ucieczkę kierowcy BMW. Drugi patrol zabezpieczył tył pojazdu BMW, aby uniknąć ucieczki w drugą stronę.

Po chwili uciekinier był już w rękach mundurowych. Okazało się, że był to 21-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 11 miesięcy. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał, nie miał badań technicznych.

Warto zaznaczyć, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje do kierowców o zachowanie spokoju i zatrzymanie się do kontroli drogowej, gdy tylko zostaną do tego wezwani przez funkcjonariuszy. W ten sposób unikną niepotrzebnych problemów i konsekwencji prawnych.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl