TworzymyGłos Regionu

Policyjne podsumowanie sylwestra we Wschowie

Poniedziałek, 02 stycznia 2023 o 09:24, aktualizacja Poniedziałek, 02 stycznia 2023 o 09:52, autor: 0 2118
Policyjne podsumowanie sylwestra we Wschowie

Trzech kierowców pędzących w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h oraz 39-latka z dwoma promilami jadąca do pracy - tak w skrócie przedstawia się sylwestrowy weekend na drogach powiatu wschowskiego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole również dzisiaj (2 stycznia). Na drogach trwa akcja „Trzeźwy kierowca” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko na podwójnym gazie.

- Pierwszym kierowcą, który nie umknął wschowskiej drogówce był 38 - letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna pędził (31 grudnia) BMW przez Nową Wieś z prędkością 111km/h - mówi nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa. - Tego samego wieczoru w Dębowej Łęce wpadł 44 - letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który okazał się sylwestrowym rekordzistą osiągając prędkość 119 km/h. (1 stycznia) patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującą audi, która osiągnęła 112km/h w Dębowej Łęce. 38-letnia mieszkanka powiatu żarskiego jak jej poprzednicy również straciła prawo jazdy

Niestety nie obyło się bez pijanych kierowców. Policjanci prowadzący patrol w Dębowej Łęce zwrócili uwagę na kierującą osobowym fordem. 39-letnia kobieta jechała do pracy z dwoma promilami alkoholu we krwi.

Od rana na drogach powiatu wschowskiego prowadzone są działania „Trzeźwy kierowca” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko na podwójnym gazie.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl