TworzymyGłos Regionu

reklama

Policyjne podsumowanie sylwestra we Wschowie

Poniedziałek, 02 stycznia 2023 o 09:24, aktualizacja Poniedziałek, 02 stycznia 2023 o 09:52, autor: 0
Policyjne podsumowanie sylwestra we Wschowie

Trzech kierowców pędzących w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h oraz 39-latka z dwoma promilami jadąca do pracy - tak w skrócie przedstawia się sylwestrowy weekend na drogach powiatu wschowskiego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole również dzisiaj (2 stycznia). Na drogach trwa akcja „Trzeźwy kierowca” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko na podwójnym gazie.

- Pierwszym kierowcą, który nie umknął wschowskiej drogówce był 38 - letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna pędził (31 grudnia) BMW przez Nową Wieś z prędkością 111km/h - mówi nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa. - Tego samego wieczoru w Dębowej Łęce wpadł 44 - letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który okazał się sylwestrowym rekordzistą osiągając prędkość 119 km/h. (1 stycznia) patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującą audi, która osiągnęła 112km/h w Dębowej Łęce. 38-letnia mieszkanka powiatu żarskiego jak jej poprzednicy również straciła prawo jazdy

Niestety nie obyło się bez pijanych kierowców. Policjanci prowadzący patrol w Dębowej Łęce zwrócili uwagę na kierującą osobowym fordem. 39-letnia kobieta jechała do pracy z dwoma promilami alkoholu we krwi.

Od rana na drogach powiatu wschowskiego prowadzone są działania „Trzeźwy kierowca” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko na podwójnym gazie.

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl