TworzymyGłos Regionu

Policyjne patrole rowerowe

Piątek, 17 czerwca 2022 o 13:21, autor: 5 852
Policyjne patrole rowerowe

Przed nami zapowiada się piękny, słoneczny weekend. Większość z nas ten letni czas spędzi poza domem. We Wschowie i Sławie pojawią się patrole rowerowe. Na co dzień policjanci chwalą sobie taki rodzaj służby. Dzięki jednośladom mogą szybciej dotrzeć w miejsca niedostępne dla radiowozów. Parki, skwery, linie brzegowe wschowskich jezior w sezonie letnim monitorowane są przez mundurowych na rowerach.

Piękna pogoda, wakacyjne temperatury skłaniają nas do wyjścia z domów. Parki, skwery, plaże wschowskich jezior zaczynają żyć swoim letnim życiem. Aby było bezpiecznie miejsca te objęte są szczególnym monitoringiem policjantów na rowerach. Można byłoby rzec, że sezon patroli rowerowych został na dobre rozpoczęty. W ten sposób mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy - między innymi zakłócających ład i porządek publiczny, spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych. Taka forma pełnienia służby pozwala im na szybką reakcję na zdarzenie oraz ekspresowe dotarcie do miejsca niedostępnego dla wozu policyjnego.

Na rowerach pojawiają się i pojawiać się będą również dzielnicowi. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwi mieszkańcom bezpośredni dostęp do policjanta pierwszego kontaktu. Osoby zainteresowane będą mogły podejść, poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~FWS
17.06.2022 13:45

Przydałyby się takie rowerowe patrole wieczorami na blokach przy wolsztyńskiej ! Może w końcu ktoś by ogarnął te bandy gówniarzy przed klatkami... Nie dość że wszyscy z piwami a mało kto ma 18 lat to same przekleństwa, wejścia na klatki całe zaplute i do tego jeszcze "rzucają" się do starszych ludzi którzy zwracają im uwagę... Ostatnio sam byłem świadkiem jak pani z dzieckiem upomniała kilku takich młodych za wulgarny język a jeden z nich odpowiedział " bo co mi zrobisz szma*o"

avatar
~DO >FWS<
17.06.2022 14:44

Czy ty człowieku urwałeś się z choinki ???. Od tego są normalne patrole policyjne, których jak sam zauważyłeś za tej nowej policji nigdy nie doświadczyłeś i nie doświadczymy !!!!!. Obecna tzw. "odnowiona policja" nawet nie wie co to jest "PATROL POLICYJNY" , co to jest " OBCHÓD MIKROREJONU" , a już tak zwanego "dzielnicowego" to obecnie znasz albo i nie z internetu , a nie z codziennego patrolu !. MAMY XXI Wiek, a obecna policja "amerykę odkrywa". Jak pamiętamy to już za milicji praktykowano patrole dzielnicowe z motorem, rowerami, a po 1990 roku to przy każdej zmianie władzy i ministra od spraw policji wprowadzano rowery zakupywane dla lokalnej policji przez samorządy lokalne za nasze społeczne pieniądze !!!!!!!. Pytanie gdzie są te rowery i motory zakupione w latach 90, 2000 ?????. No gdzie????. I jak długo przetrwają te obecne ???????. Taka powtórka sezonowa dla pokazania się policji !!!!!!

avatar
~Marcin
18.06.2022 00:23

Zbierz kumpli i pogońcie gówniarzy, tak żeby już nie mieli ochoty wracać. I po problemie :)

avatar
~do marcin
18.06.2022 13:06

gorzej jak to młodzi ich przegonią

avatar
~SEZON OGÓRKOWY+
17.06.2022 17:49

TA INFORMACJA TO TZW. SEZON OGÓRKOWY +!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl